Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kalkulátor azt mutatja,...

Egy kalkulátor azt mutatja, hogy a gyermekem túlsúlyos, nagyon gyors ütemben hízik, keressem fel ezzel kapcsolatban az orvosunkat. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
4 hónapos
2014. jan. 28. 20:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Anyatejes babát nem lehet túlhízlalni. Teljesen rendben va a súlya.
2014. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Anyatejes babánál a kevés meg a sok hízás is normális. Én kisbaba koromban, mikor csak anyatejes voltam, olyan kövér voltam, hogy a gyerekorvos azt javasolta anyukámnak, hogy inkább térjen át a tápszerre. Anyukám nem hallgatott rá, semmi bajom nem lett, sőt, kifejezetten vékony kisgyerek voltam később. Egyébként nem hiszem, hogy manapság is javasolnának ilyet az orvosok.
2014. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
26%

Egy gyerek akkor fejlödik arányosan, ha a születétési súlyát féléves korára megduplázza, egy éves korára pedig megháromszorozza.

A kis súlyú gyerekek ezt kicsit túlteljesítik általában , a nagy súllyal születettek meg lassaban híznak, ezért az átlagos félévesé gyerek súlya 6-7kg körül van, az egyévesé pedig kb 10 kg.


A te babád egyértelmüen mindkettö alapján jóval több, mint a normál érték.

2014. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de amit az utolsó ír, az csak az átlagos súllyal született babákra igaz.

Nekem pl 3800grammal született a fiam, aki fél évesen 7,2kg volt. (7,6kg lett volna a duplázás) 1évesen 9kg volt, a triplázás 11,4kg lett volna!

Ennyi erővel a fiamra meg rá lehetett volna mondani, hogy alultáplált. Ő csak tápszeres volt- születésétől.

Másik fiam 2600grammal született, ő, fél évesen szintén 7,2kg volt, (5,2lett volna a duplázás) és egy évesen szintén 9kg! (7,8lett voln a a triplázás)

Ezek az átlagos súlyok, amiket az utolsó válaszoló írt.

Én örülnék a helyedben, hogy ilyen szépen fejlődik a kisbabám!!

Nem mondanám, hogy túlsúlyos, de mivel kis súllyal született, neki a lemaradást be kellett hoznia!!

2014. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó: a 13-as EZT írta:


"A kis súlyú gyerekek ezt kicsit túlteljesítik általában , a nagy súllyal születettek meg lassaban híznak"


Szóval éppen hogy azt irta, hogy a duplázás-háromszorozás nem merev szabály.


Viszont amit ezután írt, az is fontos igazság:


"az átlagos félévesé gyerek súlya 6-7kg körül van, az egyévesé pedig kb 10 kg"

2014. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

anyatejes babát nem lehet túletetni és túlhizlalni igaz?

miért, a tápszerest lehet?

2014. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom 2350 grammal, 49 cm-el szuletett, 2150-re esett vissza. Szinten korababa volt. Kizarolag anyatejes volt. Minden honapban kb.1-1,5 kg-ot hizott, egeszen 6-7 honapos koraig. Most 14 honapos 9 kg es 77 cm. Behozta a lemaradasat. A doktorno szerint nincs es nem is volt vele semmi gond. Mostmar kevesebbet hizik, egy honap alatt 10 dkg-ot hizott. De egy orokmozgo.
2014. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak anyatejes és az orvos legutóbb nem csinált ebből ügyet, akkor ne aggódj.

Nekem a kisebbik 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, 8-10 hónapos koráig olyan volt, mint a Michelin baba, de szó szerint. Durván kis gombóc volt. Egy éves korára kezdett alakulni, most 10 és szép vékony kislány, túlsúly nélkül.

2014. jan. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én babám is nagyon gyorsan hízik. Most 3 és fél hónapos és 8!kg. De ő 4520 grammal született. És ő tápszeres. De nem kövér, vagy hurkásnak egyáltalán!! Örülj neki hogy hízik szépen. Akkor kéne aggódom ha nem hízna.
2014. jan. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

15-ös

én is pont azt írtam, azaz megerősítettem, amit a 13írt, azaz, hogy az átlagos súlyú babákra vonatkozik a duplázós-triplázós "szabály".


De ez szerintem lényegtelen, a lényeg, hogy szépen fejlődik a kicsi.

Ha a gyerekorvosnál jártok kérdező- azért beszélj vele erről, de nem hinném, hogy bármi gond lenne a kicsiddel!

14

2014. jan. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!