Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás bőrű babák anyukái...

Ekcémás bőrű babák anyukái segítség, tanács kellene!? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kislányom 19 hónapos kb. 2 hónapja a bal mellkasánál vettem észre egy foltot, ami olyan, mintha libabőrözne, de nem piros stb.

Elvittem bőrgyógyászhoz, aki Fenistil cseppet írt, nem adtam be neki. A gyerekorvosnak is megmutattam, aki szteroidos krémet írt fel, amit ki sem váltottam. Elvittem aztán magán gyerekbőrgyógyászhoz, aki La Roche termékeket ajánlotta, meg írt fel 10% carbamidos 3% tejsavas krémet. Ezek vajon segítenek? Kiváltsam, megvegyem? Eddig én Manna szappannal próbálkoztam az extra olivással, hát nem tűnt el a folt, de nem terjedt tovább és a bőrviszketése javult. Minden tanácsnak örülnék! Köszi!


2014. jan. 28. 21:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Fiamnak nedvedzo oriasi berepedezett ekcemai voltak a nyakan konyok es honalj terd hajlatban! A kezfeje csukloja verzett nedvedzett! Igy segitett a manna 2 het utan!

Egy probat meger a termeszetes kezelese!

2014. jan. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ekcéma pici kora óta, most 2,5éves lesz. Nyáron alig látszik, de most tenyérnyi foltok tudnak rajta lenni. Én él sem vittem gyerekorvoshoz mert egyből szteroidos krémet írt volna (telefonon mondta). Borgyogyaszhoz sem, mert amikor nekem volt ekcéma a szememen, nekem is azt írt.

Mindenkinek más krém jön be. Kísérletezni kell mert nincs tuti recept. A La Roche -ról hallottam már de meg nem próbáltuk. Sanatopiccal kenegetem és furdetem, az használ. Tej és liszt mentes dietat lenne érdemes tartanotok, esetleg tojást is, mert legtöbbször ezek okozzák a gondot. A shea vaj is jó szokott leni. Ami még nekünk jó volt, az a Bioderma P.O. cink-oxidos krémje. Azért nem ezt használjuk mert a Sanatopic jóval olcsóbb de kb. ugyanolyan jó.

2014. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
3 éves kor felett vérből tudnak allergia vizsgálatot végezni, amiben az Ige értékeket nézik. Az lenne elvileg a megoldás kulcsa. Minket mondjuk esze ágában nem volt elküldeni a gyerekorvosnak ilyenre, azt sem tudja hogy létezik. Szerencsére ritkán panaszkodik a gyerkoc hogy viszketne neki.
2014. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekunk is volt allergia teszt verbol! Azt lattak hogy valamire allergias a Fiam, de nem tudtak megmondani mire! Minden negativ volt!

Tudom hogy nalunk a tojastol rogton jottek a szaja korul a "pörkök" de arra is negativ lett! Tejallergias 6 honapos kora ota es negativ lett! Neztem a dokit, hogy ez most ert barmit egyaltalan???

Kullancs elleni oltast azert nem is kaphatta meg, mert az tojason van tenyesztve...

2014. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi minden választ, tanácsot, jó ötletet! :)
2014. jan. 30. 22:54
 16/17 anonim ***** válasza:
2 éves kor előtt ezért felesleges elvégeztetni a vizsgálatot, mert fals eredményt ad az esetek nagy részében. A 15 hónapos is tojáson tenyésztett, de a dokim utána járt és a vakcinában már szinte nem mérhető a mennyiség. A kullancs ellenit az autoimmun betegség kialakulásának nagyobb esélye miatt nem adják be a dokik ilyen gyerekeknek. Az Emolium és a Decubal termékcsalád is nagyon bevált nekünk.
2014. jan. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A Fiam 3 es fel mult az allergia tesztnel...

Egesz nyaron tusszogott es el volt dugulva az orra...

Hidrogen fujason rogton jelentkezik a tejcukor erzekenyseg itt semmi se volt...

Nem 2 eves kora elott vittuk, de nem tudom, hogy ezt hol irtam :)

A 15 hos oltassal gondunk nem volt, de a dokink a kullancsellenit nem vallalta! Korhazban kaphatta volna meg 48 oras megfigyelessel...

2014. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!