Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy majdnem 6hós babának...

Egy majdnem 6hós babának mennyi gyümi kell egy étkezésre?

Figyelt kérdés

1hét híján 6 hós a babám, csak tápszeres. Már többször is előfordult, hogy egy egész üveg bébiételt benyomott. Ilyenkor már nem adok neki utána tápszert, csak egy kis vízzel kínálom meg, el is van vele 3 órán keresztül. De ha nem bébiételt adok neki, hanem almát vagy banánt, vagy amit én készítek, akkor mennyi kell neki? Honnan tudjam hogy amit megeszik hány grammnak felel meg? Pl 2alma, vagy másfél alma kell neki? Erre én kapásból azt mondanám, hogy amennyit kér. De ő olyan, hogy addig eszik, amíg adom neki. Egy étkezésre 150ml tápszert eszik, és elvan vele 3,5-4 órát. De ha 210ml adnék neki, azt is megenné, hiába a 150ml is elég lenne. Mennyit adjak neki? 2almát? banánból már sok lenne a 2db egyszerre, ugye? Az hasfájást okozna, vagy tévedek? Hogyan csináljam? Ti hogyan csináljátok/csináltátok?


Köszönöm.


2014. jan. 30. 10:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és azért fontos hogy ne etessem túl, mert így is nagy súlyú, 9kg fölött van már.
2014. jan. 30. 10:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Már csak azért se adj neki többet, mint egyet, mert a banán és az alma is hasfogó, szorulása lehet a babádnak.


Ha úgy látod, egy üveg bébiételnyi a mennyisége, akkor tedd üvegbe a pépesített vagy reszelt gyümit, ha épp te csinálod.


Amúgy meg jobb, ha a védőnőt vagy a gyerekorvost kérdezed, hisz ő látja és ismeri a babádat, ő jegyzi a gyarapodását.

2014. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyümölcs önmagában nem teljes étkezés,két evés közt desszertként adható,így pedig nem sok.Az én babám is fél éves ,én a tejpépbe szoktam tenni neki a gyümölcsöt,így összesen lesz kb 150 milli.Főzelékből is ennyit szoktam adni neki.
2014. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a kort nézzük, akkor elégnek kellene lennie 1 üvegnyi gyümölcsnek, ha a súlyt, akkor szerintem mehet 1,5 üvegnyi is. :)

Én is a kiüresedett bébiételes üvegbe szoktam beleönteni a turmixolt gyümit- főzeléket, jó mérce.

Ha 1 üvegnyi gyümit adsz, szerintem keverj hozzá gabonát, tejpépet (mi Sinemil-t szoktunk) vagy babakekszet, tartalmasabbá teszi.

2014. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!