Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogyan valt be az Aludj...

Kinek hogyan valt be az Aludj jol, gyermekem! C. konyv? Hany honapos babanal? Mennyi ideig tartott az atszoktatas?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 18:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Én egy évesen kezdtem el, és igen hamar jól reagált rá, már 4. nap aludt sírás nélkül.

Azóta is minden oké, egyet bánok, hogy nem előbb kezdtem hozzá a prgramhoz..

2009. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Én ugyan a könyvet nem is ismertem de így altattam a gyerekeim az elejétől kezdve. Egyikkel sem volt soha problémám (betegséget kivéve) leraktam őket ahogy a kórházból hazajöttünk és aludtak.

Amikor fogzási időszak, nyűgösebb isőszak volt, akkor sem vettem fel őket soha, kicsi simi, beszéd és jóéjszakát. Nekem így volt természetes.

2009. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Mártír vagyok, nem kínoztam a babámat alvásra trenírozással. Inkább ringattam, sétáltunk, szoptattam, magam mellé vettem.


Sajnos nem tudok azzal dicsekedni, hogy 1 napos korától átalussza az éjszakát, mert nem. Megbízhatóan 3 éves kora óta. De nem bántam meg semmit, egyetlen átvirrasztott éjszakát sem. másfél hónapos kisbabámnál ugyanezt a módszert alkalmazom, pedig ő tipikusan az a baba, aki felcseréli a nappalt az éjszakával.

De nem baj, ez a korszak is elmúlik egyszer (és jönnek más problémák), nem bírnám elviselni a gondolatot, hogy magárahagyatva ordít szerencsétlen az üres szobában, vagy a fapofa anyja mellett.


Biztos jönnek majd kipihent, mosolygós anyák, akiknek két nap trenírozás után estétől reggelig alszik a babája....nem baj, nem vagyunk egyformák. Nekem így nyugodtabb a lelkem.

2009. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 18.12.

Az ilyen hozzászólások azok amiktől falnak megyek.

Kérdeztek egy véleményt a saját tapasztalataidról, Ehelyett te mondtál egy véleményt más anákról, ami kb. így foglalható össze: "én szent vagyok, és én jól neveltem a gyerekem veletek szemben, akik önzők és szemetek vagytok"


Tudod én számtalan olyan gyerekkel foglalkozom, akik nem tanultak meg rendesen aludni, mert az anyjuk nem hagyta öket a folyamatos hurcolászással. Akik nem kapták meg a napi szükséges mélyalvás mennyiséget (amikor az agyban a neuronpályák fejlődnek) mert felületes alvásban tartotta őket a folyamatos ringatás és mozgatás.

Senki nem mondja, a könyv sem, hogy üvöltsön a gyerek órákig. És mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja. Csak amikor majd esetleg a gyerekedet ADS vagy hiperaktivitás miatt kezelésre viszed, akkor gondolj majd rá, hogy esetleg neked is részed lehetett ennek kialakulásában. Mert a statisztikák szerint az ilyen "jó lelkiismeretű" anyák gyerekei vannak itt 90%-ban.

2009. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Én meg az ilyenektől megyek falnak, akik mindent félremagyaráznak!

Hol írtam én, hogy szent vagyok. A mártírt is éllel írtam, ha nem derült volna ki.

Nekem semvolt kellemes 3 éven keresztül virrasztani (na jó, ez nagy-nagy túlzás), de akkor is természetellenesnek tartom azt a módszert, ami azt hirdeti x percig sírjon a gyerek, másnap x+1 percig, harmadnap x+3 percig....stb.

Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem feltétlenül kell előkapdosni egyből a könyveket néhány átvirrasztott éjszaka után, ez az időszak hamar elröpül, jön helyette más. Nem feltétlenül az a jó anya és jó gyerek, aki estétől reggelig megszakítás nélkül alszik (pl. szoptatás, tejtermelődés szempontjából sem).


A ringatás, mozgatás pedig nem ÁLLANDÓAN van, hanem amikor a gyerekem sír, mert rosszat álmodott, felriadt...akármi. Tehát csak azért nem ringatom, hogy vállon veregethessem magam, milyen szuper anya vagyok. De ha szüksége van rám, mert fél, nyugtalan, megijedt, akkor ott vagyok, nem hagyom, hogy behergelje magát, majd visszaájuljon a mélyalvásba.

2009. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, bar a kerdest azert tettem fol, mert most olvastam a konyvet es kene par velemeny 'valodi' hus-bor anyukaktol, akik tenyleg vegigcsinaltak! A neten talalhato pszichologus velemenyeket mar mind vegigolvastam...es nagyon valtozo. Szoval, ha van valaki aki vegigcsinalta, kerem irjon mennyi ideig tartott amig a baba megszokta es mennyi idos volt.

Koszike!

3 hos mano anyukaja

2009. dec. 6. 18:59
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Én végig csináltam 2 gyerekemnél (5-1 évesek) Az első 1-2 hét borzalom volt. 8 kor letettem őket 1 órán keresztül ment a sírás, megsimogatás, beszéd. De sose vettük ki őket.

Utána már megszokták, hogy ágy=alvás. Lehet hogy kegyetlen de muszáj. A másodiknál pedig már első perctől így csináltam már a kórházban is. Sose vettem ki magam mellé csak ha etettem.

2009. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Mi 7 hónapos korában csináltuk végig, mert a lányom egy idő után se nappal, se éjjel nem volt hajlandó elaludni. Mindig túlfárasztotta magát és még a karomban ringatva sem volt hajlandó elaludni.

Nekünk első éjjel kb. 1 óra sírás után még a szomszéd is átjött, de azt hiszem a 4. napon már 4-5 perc nyöszörgés után aludt a lányom - a korábbi karban sikítás majd 45 perc alvás, újabb sikítás stb. után.


Mikor egy-egy fogzásos időszak jött, akkor volt "visszaesés", mert a karomban próbáltam vígasztalni éjjel, de ilyenkor 1 nap alatt nagyjából visszaált a régi rend.


Most másfél éves és ha semmi gond (nem jön a foga, nem taknyos és hasonlók), akkor este fél 9-kor leteszzük és reggel 7-fél 8-ig alszik. Ha nyöszörög éjjel, akkor bemegyek és többnyire a karomban 1-2 perc alatt visszalszik, de néha csak a hátát kell kicsit megsimogatni.

2009. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a kérdésre válaszolok, de ha nem haragszol leírom a véleményemet. Én gyenge anyuka vagyok, nem tudnám sírni hagyni. Kisfiam 10 hós, még 2x szopik éjjel. 2x 10 perc és ennyi. Ki így ki úgy csinálja, szívünk joga. Sőt ha nagyon nyűgi, jön közénk.Én ilyen vagyok, de azt sem ítélem el, aki így csinálja.
2009. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

megpróbáltuk.

a vége az lett, h szét kelett szedni a kiságyat, mert a látványától is rosszul lett:) azóta rájöttem, h nem kell erőltetni ezt a dolgot. megérik rá, akkor elalszik egyedül, addig meg fekszem mellette. nem akkora dolog ez...

2009. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!