Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyás anyukák! Engeditek,...

Nádszálkisasszony kérdése:

Kutyás anyukák! Engeditek, hogy a babátok, kisgyereketek a kutyával játszon, hemperegjen, nyalogassa a kutya a babát/kisgyereket?

Figyelt kérdés

Most láttam erről egy videót, így jutott eszembe. Még nem vagyok anyuka, de kíváncsi vagyok, hogy ti hogy álltok ehhez a témához?


Én úgy gondolom, hogy nem fogom őt félteni a saját kutyánktól, mert tudom, hogy megbízható + nem akarom, hogy a gyerek teljesen steril környezetben nőjön fel, nem tartom bajnak ha megnyalja őt a kutya vagy kutyaszőr közelében lesz. A lényeg, hogy kutyázás után meg kell fürdetni a gyereket vagy meg kell mosni a kezét és természetesen nem szabad őrizetlenül hagyni. De ez kutya nélkül is érvényes.



2014. febr. 4. 09:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk egyéves volt a vizslánk, mikor megszületett a lányunk.


Mikor kicsi volt, tehát baba, akkor csak szagolgatta a kutya, így nem volt miért megmosni a kezét. :)


Már nem baba, másfél éves és sokat játszanak együtt. A kutya követi. Azt nem engedem, hogy nyalja, én sem szeretem, de nem is nagyon szokása, ha mégis, nem tragédia. Nem mosunk minden kutyázás után kezet, mert már nem szopogatja a kezét direkte és mehetnénk minden percben, mert a kutya bejöhet a lakásba.


Féregtelenítve van 3 havonta, kefélve és napi 2szer mosok fel, porszívózni is kétszer szoktam, reggel és délután.


Étkezések előtt mindig mosunk alaposan kezet és más kutyák után is, valahogy azoknak más a szaguk...:D

2014. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg anyit elfelejtettem irni h nekunk is igy volt h kezpuszi, hagytam egy kicsit mind a kettejuk orult aztan mondtam h eleg, akkor amikor a kutyus birkozik vmilyen jatekkal, flakonnal a gyerek hangosan kacag rajta, mar nev szerint ha kerdezem hol van keresi es tudja kirol van szo. :-). Rengeteg ilyen videot csinaltunk ahol nevet rajta vagy ahol egymast vizsgaljak. :-) nagyon edesek, elozo voltam am. :-)
2014. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Vagyis 10. valaszolo :D
2014. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy 20 hónapos fiunk és egy majdnem 3 éves mopszunk van. Első perctől kezdve nem tiltottuk a kutyát a gyerektől, szeretik is egymást nagyon. Nem kapok idegrohamot ha a kutya játszik a gyerekkel, ha megnyalja akkor sem. Mondjuk mostanában már sokszor menekül, mert a fiam elég vadul tud vele játszani, persze mindig rászólunk, hogy szépen bánjon a kutyával. Semmi baja a fiunknak, nem allergiás, sőt imád minden kutyát, nem fél az állatoktól. A kutya természetesen oltva, fürdetve, féregtelenítve van, de ez a gyerek előtt is így volt.
2014. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok,fél éves a baba-és nekünk is westie-nk van
2014. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!