Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok ki vágja a babátok...

Nálatok ki vágja a babátok körmét? Szégyen, hogy én nem tudom levágni a kisfiam körmét?

Figyelt kérdés
Csak háromszor próbáltam, de mindháromszor belevágtam a kis kezébe, ezért többet nem próbálom. Nagyon vigyáztam, de látszik, hogy a szem-kéz koordinációm sajnos nem a legjobb. A férjem vágja azóta, akinek nagyon megy. Más is van ilyen, vagy csak nekem nem megy? Apósom meg is jegyezte múltkor, hogy a babaápolás a nők dolga lenne, de látszik, hogy én mindent megengedhetek magamnak, mert ő még ilyet nem látott, hogy ezt ne az anyuka csinálná, de szégyellhetném magam. Tényleg mindenki le tudja vágni? Nem is értem hogyan, olyan kicsik az ujjak, meg a körmök is, én nem tudom ennyire precízen irányítani az ollót/csipeszt.
2014. febr. 7. 09:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%

Nincs baj a szemeddel??

el kellene menni megvizsgáltatni.

Mert ha úgy vágod miközben alszik, akkor lehetetlen belevágni az ujjába, annyira egyszerű művelet ez.

Én sima kisollóval vágom, szerintem ez jobb, mint a csipesz.

2014. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én féltettem míg nagyon pici volt, és apuka is, úgyhogy én polírozó körömreszelővel reszeltem le neki álmában, azzal biztos nem lehet benne kárt tenni. Próbáld ki ha gondolod.
2014. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Apósodnak nincs igaza. A babaápolás nem csak az anya dolga. Ha nem tudod levágni a kis körmét szerintem nem baj, legalább ez egy közös kis program apukának és babának. Gondolom minden mást te csinálsz a bébi körül.
2014. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs azzal szerintem, hogy apuka vágja a baba körmét. Mindenki csinálja azt, ami jobban megy neki. Jobb mintha te "gyakorolnál" rajta, és sokszor megvágnád az ujját. Szerintem teljesen természetes dolog, hogy egy családban ami az egyiknek nem megy, vagy nem akarja, vagy bármi más miatt nem csinálja, azt a másik csinálja.

Sajnállak, hogy egy ilyen apóssal vagy megáldva :(. Szerintem annyit tudsz tenni, hogy ezeket elengeded a füled mellett, de eszedbe se jusson ezért rosszabbnak vagy kevesebbnek érezned magad.

Van akinek jobb a kézügyessége, van akinek kevésbé.

2014. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szemüveges vagyok, de közelre látok. De hiába, mert valahogy nem tudom olyan finoman irányítani a kezemet. Apósommal a férjem ilyenkor mindig veszekszik, de nincs értelme, mert valamibe mindig beleköt. A férjemet egyébként nem zavarja, hogy ez az ő feladata, szívesen megteszi, fürdetni is ő szokta (azt nem én kértem tőle, egyszerűen csak szereti babusgatni a babánkat). Amúgy mindent megcsinálok, de ez a körömvágás nem megy.

2014. febr. 7. 10:55
 16/21 anonim ***** válasza:

Körmöt nem minden nap kell vágni így nem hiszem h teher lenne. De hát aki maradi annak bármit is mondasz úgyse érti meg, fel se venném. Nekem anyósom szeret "finoman" célozgatni, de úgy csinálok mint aki meg se hallja....


Amúgy nálunk is én vágom a lányunk körmét. Apa még be se próbálkozott nem meri. Megértem művészet. :D

A kezéről már most könnyű lekötöm mesével és gyorsan lenyírom, a lábáról kell segítség mert nem bírom le is fogni meg vágni is. csiklandós a lába nagyon. :) Sima körömnyíróollóval vágom neki ami nem kerekített végű mert azzal nem tudtam, zavart a nagy dumó rajta.

2014. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem attól lesz valaki jó anya, hogy le tudja-e vágni a babája körmét sérülés nélkül. Inkább attól, hogy szembe tud nézni a saját gyengeségeivel és inkább átengedi azokat a teendőket, amiket kell. Azaz a gyerek érdekeit nézi. mivel Te ezt teszed, hát fel se merüljön Benned, hogy bármit is szégyellned kellene. :) Végülis ez csak egy körömvágás.... :)
2014. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy le legyen vágva.

Az első gyerekemét pl a tesom vágta rendszeresen:) pedig ment nekem is, de valahogy így alakult

2014. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nálunk én vágom mind a kettőjét (2,5 éves, 3 hetes).

Dehogy szégyen, ha nem te vágod!!! Ha nem tudod, akkor nem tudod, és kész. Inkább a férjed vágja a körmöket, mint hogy úgy belevágj véletlen, hogy körömágy gyulladása legyen a kicsinek! Jó anya vagy, apósodat meg építsd le a francba. :)

2014. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
csipesszel én is mindig belevágtam a pici ujjaiba. először úgy vágtam neki mikor aludt. akkor nem kalimpál. aztán már két-három naponta kell vágni a körmét. most már ébren is megy mert nem kalimpál ha meglátja az ollót a kezemben. az a lényeg egy nyisszantással, egyenesen levágni. én is szoktam szerencsétlenkedni mikor épp kapálózós ekdve van de szinte mindig le tudtam eddig vágni neki
2014. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!