Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutya és gyerek a lakásban....

Kutya és gyerek a lakásban. Hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyusunk a lakásban(rövid szőrűek)nem éppen fiatal kutyák,az egyik 14 a másik 9 éves.Kislányom 6,5 hónapos és még nem mászik.Az lenne a kérdésem hogy ki hogyan oldotta meg hogy a gyerkőc mászkáljon?A kutyák már nem nagyon mozognak idebent mert szinte egész nap alszanak a helyükön ha jön a jóidő akkor meg mennek ki az udvarra.Minden nap 3-szor porszívózok és kb.ennyiszer fel is mosok.Nem lesz baja a babának?Olyanok válaszát kérném akiknél van bent kutya a kicsi mellett!Negatívok kíméljenek ha lehet mert kitenni nem tudom már őket és a kicsi is imádja emelett ápoltak,oltva és féregtelenítve vannak.
2014. febr. 7. 21:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Akkor együtt álljunk a gödörbe kövezéskor mert én is megpuszilom az én kutyámat :) sőt most már egész nagy köveket is lehet rám vetni, mert a fiam is puszilgatja :) és mi panelba nevelkedtünk , meg a kisfiam is ott élt egy darabig, most házba lakunk de nincs kertünk csak ilyen betonos rész szóval csak pisilni jár ki meg kakilni amit persze felszedek, az utcán is felszedem. El sem tudnánk képzelni az életünket kutya nélkül. Ő a család tagja, mintha a gyerekem lenne :) Ja és nekem is van/volt olyan ismerősöm, hogy azért nem jött át hozzánk mert a kutya.. én az ilyenre csak azt mondom, akkor az utcára se menjen ki mert ott is van kutya, macska sőt madár is haha. De persze elfogadom a gondolkodás módjukat, az más téma , hogy nem értem, de ez vagyok én.
2014. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Mindenki más véleményen van de ehhez úgy gondolom joguk van. Én pl kutyákkal nőttem fel, nálunk is bent voltak a kis termetű kutyák a lakásban. Viszont amikor nekem megszületett az első lányom akkor kint csináltunk nekik helyet. Amikor már nagyobb lett kb 1 éves már nem zavart ha játszott vele de előtte nem engedtem. Most született meg a második kislányom aki most 4 hónapos. Előtte szintén kiszoktattuk a bent élő kutyust. CSináltunk neki meleg kuckót és nem télen raktuk ki a hidegbe hanem fokozatosan szoktattuk. Engem zavar ha kutyaszőrös a ruhája, keze stb. Hiába van oltva féregtelenítve. Nemrég átvittem pár órára a nagynénémhez aki vigyázott rá. Náluk is bent van a kutyus de a hálóba nem engedik. Mégis mikor hazajöttünk tiszta kutyaszőr volt a ruhája. Ott is porszívóznak fertőtlenítenek de mégis ez van. Szóval amíg ilyen kicsi én nem engedem. Majd később nem fog zavarni de még igen. Ez csak az én véleményem.
2014. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Valóban nem vagyunk egyformák és nem gondolkodunk egyformán.Mindenkinek van saját véleménye.Én csak kíváncsi voltam ki hogy gondolja és tudom hogy nagyon sokan vannak akik úgy gondolják hogy a kutyának kint a helye de ez az Ő véleményük.Engem is zavar a kutyaszőr pont ezért porszívózok egy nap 3-szor mert így legalább nincs annyi szőr és nem kell órákig porszívóznom mint annak aki egy héten egyszer porszívozik.Köszönöm a válaszokat Mindenkinek ment a zöld kezecske!További szép napot!
2014. febr. 8. 09:46
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Sziasztok, nekem nagyon jol esik ilyen sorokat olvasni.Ugyanis en kutyabolond vagyok, viszont terhes.

Jelenleg sajnos nem lehet kutyusom, a szülöi haznal volt, es van is.

Legtöbbször csak olyanrol hallani, amikor a baba miatt a kisallatok menhelyre, utcara kerülnek.Vagy pedig elaltatjak öket.Ilyenkor a szivem szakad meg.

En 2 tünderi picsi mellett nöttem fel.1 evben max 1szer vagyok beteg. Nincs allergiam, semmi bajom.

2014. febr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%
Valahol érdekes, hogy ennyire le lettem pontozva mert én nem szeretem ha baba mellett bent van a kutyus. Nem altattuk el nem dobtuk ki utcára és nem is adtuk be menhelyre. Nálunk is családtag "szinte". Viszont amíg kicsi a baba addig nem szeretném kitenni semmi olyannak amiről nem tudom, hogy ártalmas-e. Ellenben ha olyasmit válaszolok egy-két kérdéshez amit nem a nagykönyv szerint csinálok akkor mindenki kiakad, hogy a babának ez milyen rossz.....ez kicsit fura :)
2014. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
miért lettem lepontozva ? csak mert leírtam, hogy mi imádjuk a kutyákat ? és hogy a kisfiam velük nőtt fel ? Na most a "drága " könyvből nevelő anyukáknak akiknek nem tetszik, ne olvassák ! Én nem tartom és nem is fogom a gyerekemet burokba tartani, és mindentől elzárni. az a baj , hogy egyet értettem a kérdezővel ?
2014. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, szerintem valaki poénból pontozott le minket, mert mindenki le lett pontozva, függetlenül a válaszától.
2014. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Tök jo, en is le lettem pontozva :/Ugy latszik valaki nem szereti a kutyakat :/

A lepontozas meg szanalmas....mint a kisgyerekek

2014. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem akartam a kérdésemmel vitát kirobbantani azért is írtam hogy csak olyanok válaszoljanak akiknél ugyan ez a helyzet áll vagy állt fent.Nem vagyunk egyformák és ezt mindenkinek el kell fogadni!Ha valaki burokban akarja nevelni a gyermekét az a saját szíve joga,én sem nyalatom a kutyával csak nem zárom el előlük mert nem is lehetne!Én így nevelkedtem mindíg volt kutyám lakásba,soha nem mostam kezet kutyázás után és még puszilgatom is őket és lássatok csodát 1 évben max egyszer vagyok beteg akkor is csak nátha ami 3 napig tart nálam.Allergiám sincs semmire már 33 éve!A kézmosásra is akkor szoktam rá amikor terhes lettem és azóta is természetesen kezet mosok mielőtt megfogom a gyermekemet mert ez mostmár alap de előtte nem volt az!
2014. febr. 8. 17:41
 20/23 anonim ***** válasza:
11%
hát szerintem meg két harci kutya egy babával egy lakásban gáz.
2014. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!