Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babak feje, koponyacsonytja...

A babak feje, koponyacsonytja egyforma mindenhol?

Figyelt kérdés

Kerlek ne nevessetek ki es ne nezzetek hulyenek, nem alaptalan a kerdesem, mert 3 napja beutotte a kis fejet es egybol az jutott eszembe h az miatt. Arra gondolok, h ha megsimogatod a babad fejet korbe, akkor egyforma mindket oldalon? En ma vettem eszre furdesnel hajmosas kozben, h velem szemben volt a baba es neki a bal oldalan hatrebb egy picit a feje teteje korul mintha jobban kiemelkedne. Lehet h rosszul fogalmazok, de nem tudom maskepp. Ertitek mire gondolok? Ez normalis? Kivancsisagbol megneztem az en fejemet is, es mintha nekem sem lenne teljesen egyforma, esztetikus, sima tapintasra. De a fel eves babamnal most tunt fel. Vagy mindenkinek ilyen?

Koszonom!


2014. febr. 8. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek ilyen. Az nem baj, ha beüti fejét. Később még több ilyen eset is lesz.
2014. febr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én babám most tanul lépegetni. Egy párszor úgy dőlt el, mint egy lisztes zsák és persze a fejét ütőtte be mindig. De már megtanult vigyázni. A babák feje szimetrikus, de nem teljesen egyforma minden oldalról. Ne aggódj!
2014. febr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ha nem esett akkorát nem verte úgy be a fejét semmi baja nincs. Nem hány, pupillák egyformák, szóval akkor rendben van. Lehet, hogy az ütéstől picit bedagadt, és lassan megy le. Nálunk is, ha a fiam beüti a fejét, akkor mindjárt lesz egy pici dudor ott, mondjuk hamar lemegy, ha olyan, hogy semmi színe nincs, ha színes a dudor akkor pár nap.

Amúgy a babák feje nem tökéletesen kör alakú, van benne kiállóbb rész mindkét oldalt egy picit, szóval ne úgy képzeld el, mint egy simára csiszolt golyó. Vagy ha megnézel egy kopasz pasit láthatod, hogy neki sincs lecsiszolva a feje.

Vagy bocsi ha nem értettelek meg és nem tudom mire gondolsz, de még annyi, hogy az emberi test nem szimetrikus, nem 100%-ig egyforma például a mell, vagy a fülek is lehetnek eltérőek stb.

2014. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a hasznos valaszokat! Mentek a zold kezek! :-)


Utolso!

Jol ertetted h mit akartam irni. :-) Ugy nez ki h akkor neki ilyen, mert nem mulik.. Amugy nincs belilulva meg semmi.. Most akkor mar tudom h nem lehet golyo fejecskeje. :-)

2014. febr. 9. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!