Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg a fogmosást?

Hogyan oldjátok meg a fogmosást?

Figyelt kérdés

1 éves fiam szépen tátja a száját, de amint beteszem a fogkefét, vadul rágni kezdi a kefét és az ujjamat is. Emiatt szinte lehetetlen rendesen megmosni a fogát.

Próbáltam már ujjra húzható és gyermek fogkefét is. Ha a kezébe adom, akkor is csak rágcsálja.


2009. dec. 8. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia, mi kb. 2 hónapja együtt "mosunk" fogat esténként, eddi ez abból állt, hogy amíg én mostam a fogam, addig a férjem a kislányomét (most 11 és fél hós), az általad leírt sikerrel. Mindig mondtuk neki, hogy ááááááááá. sokáig ő is ráharapott, viszont kb. 2 hete nyitva hagyja és engedi hogy sikáljuk. szerintem csak idő kérdése, és a tied is rájön, hogy mi a helyzet. :)
2009. dec. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

e bebimnek 6 hósan 8 foga volt, most 9 hos, es megint egyszerre jon ketto.. szoval hat hós kora ota "mosom" a fogat, ugy, hogy nem fogkefevel, hanem ilyen gumivegu "buzogannyal", azt ragcsalta, egybol rajott mire valo, jo oldalat fogta, es kajak utan odaadom neki (nyalzik tole, mint a gép). aztan kb egy honapja mar ilyen fogkefe szeru gumisortés cuccal csinaljuk ugyanezt, kozben hatul is, en is magamnak, aztan neki (persze en nem igazibol), es mondom sika mika..ezen rohog, de csinalja.

a napokban megprobaltam neki szepen megmosni, hat rohogott, es elvezte.


persze ez nem garancia, hogy fogkremmel is fogja

2009. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem ez bőven elég nekik. mi is így mosunk fogat és semmi baja nincs a fogának. Most már három éves rendesen megsikáljuk a fogát de nem két percig ahogy kellene. és nem is öblít még utána, hanem vizet iszik. De mondom úgy tűnik ez elegendő mert gyönyörű fehérek is és jók is a fogai.
2009. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs még berögződve a dolog, 3 éves, még nem ovis. esténként mossuk csak. Régebben, mikor kezdtünk ismerkedni a fogkefével nem használtunk krémet, csak a vizespoharába mártogatta a kefét. Nálunk csak akkor röhög ha a felsőket sikálom.
2009. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!