Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a fogmosást?

Hogy oldjátok meg a fogmosást?

Figyelt kérdés
11 hós lesz a babám. Cumisüveggel (tápi v. kakaó) alszik el. Bár még csak 4 foga van, de nem tudom mit csináljak. Másképp nem tud aludni, viszont nem akarom,hogy elromoljanak a fogacskái.
2009. jún. 25. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, sehogy. Megvártam a másfél-2 éves kort, amikor együtt mostunk fogat, bár még annak sem volt sok értelme inkább elszopogattak egy kis fogkrémet ami így is fertőtlenítette a szájukat. Kb 3 évesen már szépen mostak fogat elektromos fogkefével.

Már nagyok, de se a tejfogaiknak nem volt semmi baja, se a maradó fogaikkal nincs baj.

2009. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm!
2009. jún. 26. 00:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Lassan 10 hós a kisfiam 7 foga van kinőve. Én egy ideje a fürdéskor vagy utána odaadom a fogkeféjét, azt rágcsálja, én meg "segítek" neki, mozgatom a szájában. Mire megtörölgetem kész a fogmosás. Fogkrémet nem adok neki, míg meg nem tanulja kiköpni, az orvos is ezt tanácsolta. Lehet, hogy az van rajta, hogy le lehet nyelni, de nem azért, hogy a gyerek azt nyelje minden nap hanem, hogyha véletlenül lenyeli időnként, nem lesz semmi baja. A lepedéket a vizes fogkefe, illetve géz is lehozza a fogáról.
2009. jún. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mi lányunk 10 hónapos, most jön a kilencedik foga, úgyh' egy ideje mi már mosunk fogat reggel-este. Van egy régi, nagyon pici fejű, puha sörtéjű elektromos fogkefénk, és sima vízzel pár másodperc alatt megtisztítjuk a fogakat. Már ő tartja a fogkefét, néha ráharap, mert tetszik neki a rezgés, de egyébként is nagyon szereti az egész procedúrát. Ha meglátja a fogkefét, már nyitja a száját. Ennél komolyabb műveletre szerintem ebben a korban még nem igazán van szükség, de jó, ha hozzászokik a baba, h' ilyen is van.
2009. jún. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én vettem egy ujjra húzható latex fogkefét, és olyan fogkrém volt hozzá,amit kicsi babáknak való, le is nyelheti. 2000 Ft volt a DM-ben, de megérte. Imádja a kicsim,ha azzal dörzsölöm a fogacskáit, ínyét. Később majd én is a kezébe adok egy fogkefét
2009. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!