Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg az esti...

Hogy oldjátok meg az esti fogmosást?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam esténként tejjel alszik el(cumisüvegből issza),előtte meg hiába mosom a fogát,hisz a tejtől ugyse marad éjszakára tiszta.Eddig csak reggelente mostam neki.Ti hogy csináljátok?
2010. nov. 29. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kakaó után fogat mos. ez alapszabály nálunk.
2010. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos. Fürdés közben mosunk fogat, utána tejet iszik, és elalvásnál szopik még. Később majd alakul, ha már nem igényli a tejet, és a cicit. Cici után, csak nem keltem fel, hogy fogmosás, és csak aztán alvás.
2010. nov. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

elvileg 12 órás védelmet ad 1-2 fogkrém, pl. elmex, tehát még mindig jobb, ha megmosod, mintha nem tennéd esténként.

Mi egyébként nem iszunk tejet csak vizet fürdés után és fürdés közben mos fogat.

2010. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos. Fürdés után tejet vagy kakaót iszik, de nem teszem le azzal az ágyába. Miután megitta, megmosom a fogát és utána csicsi... :)
2010. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 2 éves. Ő vacsora után issza meg a tejét vagy kakaóját, fürdés közben mosunk fogat, után már csak víz van.
2010. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én igy szoktattam és elalszik egyedül.Ha elhagyom a tejet, nem tudom hogy alszik el.A vizet lehet hogy kipróbálom cumisüvegbe,de nem nagyon szereti.Köszi a válaszokat
2010. nov. 29. 23:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A tejben szintén van cukor, ami a nyállal keveredve nem biztos, hogy jót tesz a fogaknak...próbáld meg átszoktatni a vizre,bár biztos lesznek zűrös esték emiatt... a napi minimum két fogmosást pedig vezesd be, amíg tejeztek.


(nálunk nincs esti tej, csak a vacsorához, ha szomjas, vizet kap...a pótdolog viszont a cumi)

2010. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

vacsora után fürdik, vacsihoz kapja a tápszert, pohárból. elalvás előtt van még cici, de tej már nincs benne, úh nincs ilyen problémánk. :)

2 éves lesz nemsoká

2010. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!