Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A colief cseppeket minden...

A colief cseppeket minden etetésnél adhatom a 3hetes babámnak, Vagy naponta csak egyszer 4cseppet?

Figyelt kérdés

Eddig reggelenkent adtam neki 20ml anyatejjel, de delutanra es estere ez mar semmit sem er.Ketsegbe vagyok esve azt se tudom mit tegyek

Ejjel eberen alszik ugyan, de szokat erolkodik, nyoszorog es tekereg.

Hasznaljak mellé espumisant vagy mit tegyek?.


2014. febr. 10. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden etetés előtt kell adni a Colief cseppet, mert ebben laktóz bontó enzim van, laktáz, ami a babáknak csak 3 hónapos kora körül termelődik elegendő mennyiségben. Mivel még nem minden alkalommal pocakfájást okozhat ennek hiánya azért mert a tejcukor nem emésztődik, hanem erjed. Ete azért rosszabb, mert egész nap kapják a tejet (jobb esetben anyatejet, ami könnyebben emészthető) és estére az ő pocakjuknak ez még sok, idő kell nekik. Amúgy a használatiban benne van, hogy minden etetéskor. Én úgy adtam, hogy amikor kb várható volt, hogy megéhezik, anyatejesnél elég nehéz besaccolni, előtte megcsináltam néhány kiskanálnyi tejben, mert a baciknak is kell idő, mire elkezdik termelni az enzimet.
2014. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Anyatejes babanal nem kell varni 20percet az elokeszitessel. Ugyan ez van a tajekoztatoban, de a colief angol es magyar facebook lapjan, ill. angol weblapjan mar valtozott az ajanlas. Gondolom van vele tobb tapasztalat igy is mukodik.

Mi minden etetesnel adjuk "szimetikon" (Espumisan, infacol, etc) csepekkel, kiveve az ejszakai 2 etetes, esetleg 3.

A hasfajossaggal kapcsolatban viszont vagy segit vagy nem. A hasfajossagnak egy rakas oka lehet, legfokepp az ido a gyogyir. Sajnos kiserletezni kell vagy hasznal vagy sem.

Ha a laktoz nem emesztodik rendesen, akkor lekerul a vastagbelbe, ahol a bacik bontjak es igy gazosodas, gorcsok, lesznek. HA ez a baja a babanak akkor hasznal a Colief, ha nem akkor nem hasznal.

2014. febr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Vegul kiprobaltuk vegyesen.

Naponta 3szor kapja a Coliefet (9, 13, 17.)

Estere 8-9korul espumisant kap.10re "kipucolja"

Az ejszaka siras nelkul telik, enni felkel.Napkozben sirdogal, de nem veszes.Bizom benne hogy ha nem is mulik el teljesen a hasfajossag de legalabb ez a variacio segit rajta es nem faj annyira.

Köszönöm a valaszokat.

2014. febr. 14. 15:34
 4/4 anonim válasza:
minden etetéshez kell adni, csak akkor éri el a megfelelő hatást
2014. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!