Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi esélyem van hogy kapok...

Mennyi esélyem van hogy kapok GYED-et? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A "Rendes főnököm" babám születése előtt lejárt munkaszerződésemet nem hosszabbította meg!Másfél hónap telt el a kicsi születése és a szerződés lejárta között.Tudom van olyan hogy automatikusan hosszabbodik,de velem aláírattak egy "közös megegyezéssel" való nem hosszabitást(nem igazán volt más választásom).

Így most kérelmet fogok beadni,hogy kapjak GYED-et?Szerintetek fogok kapni?Nagyon kétségbe vagyok esve,így sem jövünk ki a pénzből,hát még ha azt sem kapom!


2009. dec. 8. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagy jogosult a GYED-re, mert a szülés napján nem voltál biztosítotti jogviszonyban.

Ha a szerződésed lejárta után egyből munkanélkülire vagy/és passzív táppénzre mentél volna, akkor megilletne a GYED, de így sajnos nincs esélyed sem, el fogják utasítani a kérvényedet...:(


Más: Nem értem, hogy miért kellett aláíratnia, hogy nem hosszabbítja meg a szerződésedet. Az csak egyszerűen lejár, és kész, nem leszel munkaviszonyban. Biztosan azt írtad te alá?

2009. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azt,mert ilyen esetben automatikusan hosszabbodott volna.Akkor folyamatos táppénzen voltam amikor ez történ(június),mert januártól már táppénzen voltam,veszélyeztett terhes voltam!
2009. dec. 8. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát akkor táppénzen voltál a szülés napján is? Mert akkor véleményem szerint járna, hiszen az is biztosítotti jogviszony...
2009. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen a szülés napjáig folyamatosan táppénzen voltam.előtte pedig több mint 3 évig folyamatos munkaviszonyom volt!Azóta TGYÁS-t kapok, de az ebben a hónapban lejár.
2009. dec. 8. 14:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ajjajj, ha jól tudom passzív TGYÁS után nem jár GYED...:(

Hú, sürgősen telefonálnod kellene, mert ha mégis megítélik, nem kellene kicsúsznod az időből. A kérelem elbírálási ideje 30 nap, meg még mire kiértesítenek, és még mire pénz is lesz belőle... Én a helyedben még most telefonálnék, még munkaidő van!

2009. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!