Gyed? Van esélyem rá?

Figyelt kérdés

2011 májusára vagyok kiírva.

2010 szeptembertől van munkaviszonyom, és 2011 márciusáig lesz is tehát meg lesz a fél év kötelező munkaviszonyom. Plusz nekem beleszámít hogy nappali tagozaton tanulok abból 180 nap.

Ha eközben a fél év közben elmennék táppénzre az is beleszámít a jogviszonyba ? És az utána járó passzív táppénz ? ( a munkáltatóm a határozott szerződés lejárta után nem fogja meghosszabitani a szerződésem.)


2010. nov. 14. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a táppénz is bele számít, majd passzív táppénz, munkanélküli, és munkanélküliről ha mész szülni akkor jár a gyed!
2010. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mikor jár le a szerződésed? Mert ha nem jár le a szülést megelőző 28 napig, akkor miért mennél passzív táppénzre? Viszont a szülés napján biztosítottnak kell lenned.

És ha nem lesz szerződésed, akkor csak passzív jogon jár majd a GYED, ami akkor hátrány, ha második babát vállalsz.

2010. nov. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Márciusban jár le a szerződésem, és májusban fogok szülni.

Az meg kb. 2 hónap.

Valahol azt olvastam h beleszámít valahol meg hogy nem számít bele a passzív.

Utolsó egy hónapra ha a párom bejelent (vállalkozó) akkor az teljesen oké nem ?

2010. nov. 17. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!