Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok baba mellett tévézni?

Szoktatok baba mellett tévézni?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiunk, a mi hálószobánkban alszik, ahol a tv is van. Úgy altatom a fiamat hogy halvány fényt csinálok, kettesben vagyunk csak és énekelek neki. Ez kb negyed órát vesz igénybe, hamar alszik. A férjem egyszer szóba hozta hogy nehezményezi hogy este nem lehet filmet nézni a szobában mert a fiunk felébred rá. Mindig is csendben aludt.

A minap meglátogatott az unokahúgom és konkrétan kiröhögött hogy nem tudunk tvt nézni a szobában. (Szoktunk filmeket nézni, de laptopról a konyhában). Már én éreztem magam kellemetlenül mert annyira nevetségesnek tartotta hogy nincs hozzá szoktatva a tvhez a fiunk. Ez tényleg annyira borzalmas? Hogy csend van a szobában amikor alszik?


2014. febr. 11. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted nem borzalmas, de a férjedet zavarja. Megoldást kell találni, vagy a gyermeket másik szobába szoktatni (előbb utóbb úgyis eljön az ideje), vagy a tévét rakni át, hogy mindenkinek jó legyen. Ha eddig így volt szoktatva (ami nem baj), nem hiszem, hogy ezután el tudna aludni tv mellett.
2014. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Jégtánc ***** válasza:
100%
Miért nem viszitek ki a tévét a nagyszobába? Férjed tud tévézni ,a gyermek meg aludni.
2014. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs másik szobátok? Ez így tényleg elég kényelmetlen lehet, hogy a konyhában kell laptopról filmet nézni. A gyerek mát nem fog aludni a tv mellett, ha a csendhez szokott.
2014. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk tudnak aludni a gyerekek (3 és 1 évesek) TV mellett,persze nem üvölt.Szerintem nincs ezzel gond.

De szerintem is találjatok megoldást,főleg ha férjedet zavarja!

Nem tudjátok átvinni a tv-t a konyhába?

2014. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Első gyerekünkkel is így volt, és most a másodikkal is, hogy az első pár hónapban a mi szobánkban van az ágya. Mi simán tv-zünk mellette mikor alszik, nem ébred fel rá. Hozzá vannak szokva pici koruk óta a "zajhoz", és így nem riadnak meg rá, nyugodtan tudnak aludni alapzaj mellett is.
2014. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs másik szobánk a tvnek. Amikor megszületett volt olyan hogy tévéztünk mikor aludt. Abban a pár napban amíg a férjem itthon volt. Aztán elkezdett dolgozni, én pedig csendben altattam a fiamat és nem tévéztem hanem csináltam a dolgomat vagy lepihentem. És nagyon hamar megszokta. Utána nem tudtam úgy elaltatni ha az apja bent volt a szobában.
2014. febr. 11. 14:11
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Azzal nincs baj,hogy csöndben alszik el,ez nálunk is így van.De ha már elaludtak,akkor simán be tudom kapcsolni a tv-t.nálatok akkor felébredne?
2014. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van, ha elaltattam délután én is kimegyek a szobából, csendben alszik 3 órát kb. Este pedig együtt térünk nyugovóra, legyen akár 8-kor, akár 10-kor, tv lekapcs, és alvás van. Nálunk mondjuk van a konyhában is tv, tehát ez nem okoz különösebb gondot.

10 hét és jön a kistesó nálunk, borul majd minden..:) Félek is..:)

2014. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
az én babám sem tud. lehet itt mondani, h szoktatás meg nem szoktatás, de ad 1: szerintem nem jó, ha szól a tv egy kisgyerek mellett, miközben alszik, ad2, a mi fiunk egyszerűen nem tud aludni tv mellett. ezt már számtalanszor bebizonyította a férjemnek is, és ő győzött :)
2014. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem viszont az sem megoldás, ha kezdettől fogva néma csendhez van szoktatva a gyerek alváskor, mert erre egy esetleges kis tesó baromira nem lesz tekintettel. A fiam egy éves, és mi kezdetektől rádió mellett altattuk, már a tévétől is simán bealszik, nem zavarja, nem is érdekli.
2014. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!