Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok baba mellett tévézni?

Szoktatok baba mellett tévézni?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiunk, a mi hálószobánkban alszik, ahol a tv is van. Úgy altatom a fiamat hogy halvány fényt csinálok, kettesben vagyunk csak és énekelek neki. Ez kb negyed órát vesz igénybe, hamar alszik. A férjem egyszer szóba hozta hogy nehezményezi hogy este nem lehet filmet nézni a szobában mert a fiunk felébred rá. Mindig is csendben aludt.

A minap meglátogatott az unokahúgom és konkrétan kiröhögött hogy nem tudunk tvt nézni a szobában. (Szoktunk filmeket nézni, de laptopról a konyhában). Már én éreztem magam kellemetlenül mert annyira nevetségesnek tartotta hogy nincs hozzá szoktatva a tvhez a fiunk. Ez tényleg annyira borzalmas? Hogy csend van a szobában amikor alszik?


2014. febr. 11. 14:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen, mostmár felébredne rá. De mint írtam miután megszületett eszembe nem jutott tévézni miközben aludt (nem miatta, ez akkor eszembe sem jutott), csak jobb dolgom is volt. És ezt szokta meg.
2014. febr. 11. 14:32
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó a totál csönd...

Én is "zajban" altattam fiam nappal.Nem egy jó alvó,pont ezért féltem mi lesz ha jön a tesó.De szerencsére nem kel fel a sírására éjszaka,nappal sem.

2014. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11.


a mi babánk aludt tv mellett, aztán jött a fogzás körüli nyugtalanság, azóta zavarja az elalvásban. amikor már másfél órája sír, akkor meggondolod, h 10 perc alvás után bekapcsold-e a tv-t amit úgysem nézhetsz, mert azonnal nyitja a szemét és nyűgös lesz, hisz nem aludta ki magát v elfoglalod magad valami mással és legalább pihenhetsz amíg ő is pihen. mondjuk nálunk több helyiség van, így nyilván nem akkora gond, mint a kérdezőnél. értem a kistesót érvet, de nem tervezünk kistesót.

2014. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Jégtánc ***** válasza:
Egyáltalán nincs másik szobátok?
2014. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is csöndben, nyugiban alszanak. A nagyobb a gyerekszobában, a kicsi még a mi hálónkban. Az egész lakásban (4 szoba) 1 db tv van, a nappaliban. Azt is csak este, vacsora után kapcsoljuk be, akkor 1 órányit megy kb a mese (vagy forma1, most jéghoki, amit a nagyobb kér. a kicsi még nem szavazatképes). Ha nagyon rémes idő van kint és itthon van a nagy is, akkor szoktak ebéd előtt is mesézni, máskor napközben be se kapcsoljuk a tv-t. Szóval szerintem egyáltalán nem borzalmas, hogy nem szoktattátok hozzá a tv-hez. Láttam én már olyan gyereket, aki alvás helyett hasravágta magát, aztán a tv-t leste. Pedig kisebb volt mint a fiad.
2014. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem borzalmas, hogy nem tévére alszik.

Inkább ez lenne a normális, nem?

Az, hogy nem tévézik, természetesen gondolom nem egyenlő azzal, hogy semmi zaj nincs, hiszen ti azért beszélgettek a nappaliban vagy esztek, élitek az életeteket, esetleg a fürdőben megy a mosógép stb.


Az a normális, ha az alvás nyugalomban, ha nem is teljes csendben, de nagyobb zaj- és fényhatások nlékül történik. Még talán felnőttek esetében is. Kisbabánál azért a tévé villogása és a hanghatásai közvetlenül mellette azért nem a legideálisabb.


Nem ismerjük a lakásotok elrendezését: sokat segítene a válaszban, ha leírnád.

Ha van nappalitok, akkor oda kell kiköltöztetni a tévét.

ha van egy kisebb helyiségetek vagy leválasztható valahonnan, akkor ott kellene egy tévémentes gyerekszobát/alvósarkot kialakítani- így mindenki jól járna.


Természetesen a felnőtteknek nem kell örökre lemondaniuk pl. egy esti filmről- de azért a babának sem biztos, hogy el kell napi szinten viselnie ezt... és ahogy egyre nagyobb lesz az a kisfiú, úgy az ingerküszöbe is egyre alacsonyabb lesz.


Anyaként azért ha a gyermekem éjszakai nyugodt és pihentető alvása és a tévé között kellene választanom, természetes, hogy a gyerek lenne az első. De inkább úgy közelíteném meg, hogy azért mindent feladni sem kell a gyerekért. A lakáskörülményeket variáljátok úgy, hogy mindenki jól járjon.


Az én kisfiam egyébként 3,5 éves, saját szobában alszik, ahol nincs és nem is lesz tévé. Csendben, de nem tökéletes csendben. Az ajtaja becsukva, de ettől a nappaliban 1/2 9 után is van még élet.

Ő nem néz tévét, délután és este meg főleg nem. Rengeteg nekivaló dvd-ből válogathat, de a mesenézés is inkább hétvégén délelőttre korlátozódik, kb. fél óra/alkalom.


Mi pedig inkább este tévézünk, amikor már elaludt. Van felvevőnk, amit akár távolról, a munkahelyemről, okostelefonról is be tudok állítani- így nem maradunk le semmiről sem, sőt még a reklámokat is kitekerjük.


Ne aggódj, jól csináltad eddig- most új helyzet van: probáld átrendezéssel megoldani, hogy a férjed is nézhesse késő este a műsorát és a kicsi nyugodt pihenését se kelljen feláldozni.

2014. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A szobánk kb 12 m2. Az egyik falon van az íróasztal, azon a qva nagy tévé (mert az nagyon kellett, és csak ott fér el), melette szekrény és mellette a kiságy. Van egy folyósó szerűségünk, ami pont jó lenne kezdeti gyerekszobának, ahol csak aludna a fiunk, de lenne elég helye játszani is. Csakhogy itt egyáltalán nincs fűtés és nem is megoldható. Én mondtam a férjemnek hogy azt berendezhetnénk de nem akarná, még ha lenne fűtés is. A gyereket nem akarja átköltöztetni (nem is lenne rá lehetősége), a tévét máshova nem tudjuk tenni. Ő konkrétan megmondta hogy az a baja hogy nem szoktattam a tvhez.
2014. febr. 11. 16:34
 18/18 anonim ***** válasza:
Jókor reklamál! Mondd meg neki, hogy ő is ott volt ám, kinyithatta volna a száját... Férfiak...
2014. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!