Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babátok nappal...

5 hónapos babátok nappal mennyit alszik hogy éjjel is tud aludni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 09:57
 1/8 beus84 válasza:
Az én fiam még csak 4,5 hónapos napközben általában 2-3 órát alszik és este végig alussza az éjszakát. Este kb 11 órát alszik. Szerintem ez gyerek függő melyik mennyit alszik.
2014. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

5 hónaposan a lányom éjjel aludt 11-12 órát és nappal 2-3 órát. 6 hónaptól délben másfelet-kettőt, délután is ennyit

éjszaka meg végig

2014. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehetséges hogy az én babám sokat alszik nappal és azért nem akar éjjel aludni, vagy azért ébred olyan gyakran?

2 órát tud egyfolytában ébren maradni aztán nyügösködik kb 1 órát ringatom babakocsiba mire alszik 1 órát valamikor még aludna de felébred csukja a szemét és sír olyankor még tologatjuk és jobbik esetben ismét alszik 1 órát valamikor 3 órát alszik így .

Nappal összesen 3 szor szokott aludni olyan 5-6 órát összesen.

Reggel mostanában stabilan 8 kor ébred aztán 10 fele nagyon nyűgös akkor alszik 11-ig utána megébred és van mikor még alszik még 1 órát mert dolgom van és nem baj ha alszik.

De van mikor 10 percenként megébred nem is alszik de ébren sem akar lenni.

Valamikor a délelőtti és a déli alvászat egybe folyik akkor csak délután alszik ismét.

11 fele ha fenn van akkor 1 kor legkésőbb fél 2 kor ismét aludna fl 3 fél 4 -ig utána 5 kor 6-7 ig.

Aztán régebben beált nála hogy automatikusan 7 kor aludt este csak hajnali 3 kor ment ki az álom a szeméből de közbe közbe megébredt enni de hamar vissza is aludt.

Most meg már éjjel is baba kocsiba kell altatni és éjjel is ringatnom kell mert nem alszik el.

Van hogy éjjel 1 órát tologatom mire 1 óra múlva ismét fel ébred de csak olyankor ordít.

Éjjelre olyan szépen volt mikor egyedül elaludt a kiságyba

most meg még ringatva se hajlandó elaludni.

Most fél 11 kor aludt el ha megébred akkor ne altassam vissza?

Tuti hogy lassan jön a foga is mert állandóan az ökle a szájában van, és ok nélkül fel sír néha, 1 hete ilyen nyűgös nappalis.

Mit csináljak hogy aludjon, fárasszam ki , ne hagyjam aludni?

2014. febr. 12. 10:54
 4/8 anonim ***** válasza:
valószinű azért nem alszik az ágyában-mert hozzászoktattátok a tologatáshoz.egy baba minél kipihentebb,annál jobban alszik éjjel is.minél elöbb szoktassátok őt vissza a kiságyba-mert később nagyon nehéz lesz.a fogfájást-ha tényleg az,csillapitsátok,de szerintem mindent arra fogni sem lehet.
2014. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szoktasd vissza a kiságyába. Most még nem lenne ez olyan hosszú idő. Nézz utána hogyan kell, akár itt is találhatsz erre jó megoldásokat. Amúgy minél jobban alszik egy baba nappal, annál jobban alszik éjjel. Ez így van.

jól aludni csak kipihenten lehet

2014. febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fél 11 kor délelőtt óta alszik úgy hogy még nem kellett tologatni.

De nagyon keservesen sírt mielőtt el aludt volna, dörzsölte a szemét de a cumi nem maradt meg a szájába ezért adtam rá egy olyan galléros kapucznis ruhát ami fel fogja hogy ne essen ki a cumi a szájából.

És betettem a babakocsiba nagyon enyhén szinte alig meg tologtam pár percig a kocsit és már aludt is.

Ez nagyon ritka mostanában hogy ilyen hamar elalszik.

És csak akkor hunyta be a szemét amikor egy vékony textil ruhát tettem a szemére.

Milyen módszerrel lehetne újra vissza szoktatni a kiságyba?

Amikor éjjelre már múltkoriban ott alutt az lehet hogy azért volt mert ki akartam próbálni a mosható pelust és volt rajta 4 óra hosszát abban aludt és aznap este egyedül elnézelődőtt a kiságyában és cumika nélkül aludt el a nézelődésben.

És onnantól kezdve hetkig úgy aludt el volt mikor azé 15-20 percig tartani kellett a cumiját mire elaludt te el aludt.

Most meg ha nem remeg a kocsi a segge alatt el sem hallgat.

Néha már nem csak a fáradtságtól vagyok kibukva de az idegtől a méregtől is.

2014. febr. 12. 11:58
 7/8 A kérdező kommentje:

Mert nem azért mert lusta vagyok a babkocsit tolni de annál nagyobb türelemt semmi nem igényel amikor már azt hiszed hogy alszik és nagy vígan boldog vagy hogy végre sikerült elaltatni és mehetek főzni, erre fő mire kiteszem a lábam az ajtón és állnék neki csinálni a dolgom hallom már megint nyöszörög és ordít mert nem aludt el teljesen, mert néha a látszat csal.

Asszem azt fogom csinálni mostantól ha felébred hogy ha megébred úgy hogy forgolódik nyöszörög és tudom hogy már aludt valamennyit fogom és kiveszem a kocsiból és nem hagyom aludni tovább.

Következőleg meg ha el álmosodik akkor nem teszem be a kocsiba egyből hanem még húzom az időd megvárom míg tényleg álmos lesz és nem csak unatkozik megbízonyosodom róla , ha látom a szemét dörgöli.

Csak akkor teszem a kocsiba és nagyon enyhén ringatom szinte alig, ha ordít közben akkor megálok vele.

Pár alkalommal így fogom csinálni aztán csak beteszem a kocsiba de nem ringatom aztán ha már ringatás nélkül is el tud aludni akkor be teszem a kiságyba és így fozatossan szoktatom le róla.

Vagy inkább egyből a kiságy?

2014. febr. 12. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok.egyből a kiságy.egy gyereket le kell fektetni,ha fáradt-nem húzni az időt,mert akkor még nehezebb elaltatni a túlfáradás miatt.ajánlom a suttogó könyvet-sokan ellenzik.én igy csinálom.minkét gyereknél alkalmaztam.a kislányom most 6hónapos-1 hónapos korától alszik egyedül.persze,van,hogy sétálunk-és közben alszik el,de délelötti alvás az mindig ágyban van-meg persze az esti.szépen megnyugtatja magát-most talált rá az ujjára.egy-kettőt nyekken,gagyog-és elalszik.a nagyfiam is.nem volt gond.
2014. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!