Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 2hónapos. Napi 7-8szor...

Babám 2hónapos. Napi 7-8szor eszik. Azt mondták az orvosnál, csökkentsük le 5-6-ra. De hogyan tegyem ezt, ha jelez, hogy éhes?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
sehogy. ha éhes, akkor egyen.
2009. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ne foglalkozz a dokival.
2009. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A dokinak add oda, ha csökkenteni akarja a kaja adagot, tegye, és viselje a bögést:)

A picik tudják mennyit akarnak enni, és mikor. Lehet, hogy ennyiszer eszi meg az 5-6adag kaját.

Ne törődj vele.

2009. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ne ám már lecsökkentsd!A doki meg egyen napi egyszer, mert neki elég lenne annyi is!
2009. dec. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A dokinál serényen bólogatni kell, hogy igen, mindent úgy csinálsz, ahogy ő mondja, aztán pedig a babád jelzéseit figyeld.

Nekünk azt mondta a doki az elején, hogy 2 óránként etessem a fiam, éjszaka is költögessem. Na, aki az én kicsikémet éjszaka felébreszti, annak Nobel-díjat adok.

Meg hiába próbáltam volna 2-3 óránként etetni, ha nem volt éhes, akkor csak üvöltött, mert erőltettem. Hát nem.

Ezt hívják igény szerinti szoptatásnak, csak az orvosok ezt nem akarják elfogadni.


Bólogatni arra, amit mond, aztán meg letojni...

2009. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Figyeld meg, majd úgy 3 hónapos kora körül saját maga átáll erre. Te úgyse tudod ezt megváltoztatni, hacsak nem hagyod éhen, sírva egy órán keresztül és persze ezt heteken át, akkor lehet le lehetne csökkenteni. De értelme semmi! Nekem a dokim meg állandóan azt mondja, éjszaka ne etessem a babáimat, most már ki kell bírniuk. Hát igen, ki kellene, de ha egyszer nem bírják, akkor nem fogom hagyni üvölteni őket, főleg, hogy hárman vannak, kész rémálom lenne. Megeszik az adagjukat és alszanak tovább. VAlószínű, hogy ezért ébrednek. Gondolom, pár hónap (év?) múlva már nem fognak éjszaka enni.
2009. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
***Szerintem nyugodtan etesd azt a babát igény szerint nekünk volt 2 hónaposan h 10x evett mert annyiszor volt éhes.Volt amikor kicsit evett utána többet.Én nem tudom h egyáltalán h gondolják a dokik h 1 babát be lehet szabályozni(hisz nekik kéne a legjobban tudni h nem lehet).Egyen amikor jól esik neki.Nekem is mondták 2 óránként etessem na jó és ha 1 óra múlva éhes akkor addig had üvöltsön szegény?Na nem úgy is ö majd átállítja magát h mikor éhes.Különben meg az én lányom 5 hónapos és még mindig 5x-6x eszik.
2009. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha igazán hasznos tanácsra vágysz, akkor több info kellene a babádról. Pl mit kap enni, szoptatod, tápszert, vegyesen. Miért mondta a doki? Mert sok a 7-8 vagy mert kövér a baba? Mekkora a súlya? Mert egy két kilós babát többet kell etetni, őket valóban fel kell kelteni adott esetben, négy kilósakat nem.

Egyébként a szomszédunk jut eszembe, akinek szintén szólt az orvos annak idején, hogy változtasson a baba eteésén, ne adjon neki annyit, mai napig utálják azt a hülye orvost, a kislány pedig most felnőt és kb 150 kg.

2009. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
anyám! Nehogy már a doki jobban tudja, mint a baba, hogy mennyi kaja kell neki! Etesd nyugodtan annyiszor ahányszor kéri! Ennyi idősen az én fiam is kb.8-10szer evett! Mégsem lesz 150kiló... (ez mekkora baromság!) Majd magától át fog állni szépen. Egyébként a most 12hónapos fiam 6-7szer eszik naponta. Elvileg ugye 4-5 ször kéne. Eszemágában sincs csökkenteni! Egyen ha éhes! Én bazi ideges lennék ha valaki meg akarná mondani naponta hányszor lehetek éhes, és hányszor ehetek...
2009. dec. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
az a 150 kg valószínűleg nem azért ment fel a gyerekre, mert babaként többször evett. Nem mindegy mit eszik, mikor és gondolom csak tv-t néz meg számítógépezik. Na ettől lehet 150 kg.
2009. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!