Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszajött babám étvágya...

Visszajött babám étvágya mióta szüneteltessük a hozzá táplálást, mitől alszik jobban mert nem hagyom nappal aludni vagy mert nem kap szilárdat?

Figyelt kérdés

4 és fél hónapos és utoljára tegnap reggel adtam neki egy kis tört burgonyát azóta csak tápszert eszik, amíg hozzá tápláltam kapott almát, banánt, sütő tököt, krumplit, addig alig akart tápszert enni.

40 -120 ml-is alig itta meg pedig csak napi 2 alkalommal tápláltam hozzá.

Ma nem kapott semmit csak tápszert és reggel óta hihetetlenül sokat eszik 130-180 ml -ig eszik. 3 óránként.

Mint akinek meg jött az étvágya, nappal nem hagyom aludni , mert éjjel elég rosszul aludt, mivel nappal 6-7 órákat aludt így amikor legelsőnek megébred nem altatom vissza így nappal 2 és fél 3 órát alszik csak.

De vajon miért ébred éjjel olyan gyakran? Amikor hozzá tápláltam nagyon sokat pukizott.

Az alma és a banán vegyítve az puffaszt?



2014. febr. 13. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 4 hónapos babát ez mind puffaszthatja. Még nem érett az emésztőrendszere mindezek feldolgozásához. Várj még pár hetet a hozzátáplálással.
2014. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagyod nappal aludni a 4 és fél hónapos babádat?

Nekem elhiheted hogy azzal csak ártasz neki,és nem fog éjjel se jobban aludni.

Az én lányom most lesz 1éves de a mai napig felkel éjszaka 4-5 ször.Reggel 7 fél 8-kor ébred véglegesen,ebéd után alszik 1 kemény órát és este 9-kor kidől!Most is aludt másfél órát és már nézelődik mit csinálok! :)

A hozzá táplálással még egy nagyon picit várj,szerintem is,de a gyümölcsöt hagyd benne a napi menüjében!Amikor már rájönnek hogy van a tápszernél sokkal finomabb egyértelmű hogy inkább válogatnának :D

Remélem tudtam segíteni!

2014. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

amit leírtál az hátborzongató :( szegény babód, persze, hogy nem volt étvágya, kikészítetted az emésztését és az idegrendszerét egyszerre :/


2 hete hozzátáplálod ha minden igaz, most 3 íznél kéne tartanotok napi 1x!

nagyon megterhelő lehetett neki, hogy ennyi ízt adtál neki és egyből 2x, egy étel kiváltása kb. 2 hét, de először csak kóstoltatás van, ami szintén 2-3 hét, tehát majd egy hónap múlva lehet kezdeni a második étkezést is....


az alvás meg, ne is haragudj, de az, hogy egy 4,5 hónapos napi max 3 órát aludhat az több mint kínzás. egy 2 éves alszik ennyit nappal, nem egy kisbaba! gondolom nem pihentél már hónapok óta, de azért ez már nagyon durva!


alvás közben fejlődik a babák idegrendszere, tehát ekkor okosodnak. éretlen idegrendszernek nagyon komoly következményei lehetnek, olvass utána :(

2014. febr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És mit csinál egész nap? Tv-t nézve okosítod vagy hintáztatod az öledben, vagy sakkozol vele? Ennyi idősen még többet kell aludjon,
2014. febr. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mióta táplálsz hozzá? Még csak gyümölcsöt kéne kapnia.


4,5 hónapost nem hagysz aludni nappal? Jó ég, ő még nagyon pici, még tök sokat kéne aludnia napközben is. 3 órát? Az én 3,5 évesem alszik annyit napközben. Tönkre teszed a gyerekedet, hogy éjjel tudjál aludni. Az eszem megáll.

Nem attól jött vissza az étvágya mert nappal nem hagyod aludni, hanem mert nem terheled olyan ételekkel, amit még nem szabadna kapnia.


Hagyd aludni napközben is, amennyit akar!!

2014. febr. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én is 4hósan kezdtem a hozzátáplálást mivel tápszeres az enyém is. nem fogja ugyan azt a mennyiséget megenni a szilárd ételekből mint tápszerből. banánt azt még hanyagoljátok 6hónapos korig mert az puffaszt illetve székletfogó. a szilárd táplálék jobban telíti a babákat. hagy aludni nappal is. nekem is rossz alvó. alma és a banán és a krumpli pont széklet fogó ételek. gyümölcsöt adhatsz neki ilyenkor már eheti az almát az őszibarackot és a meggyet. vagy bébiételek közt a korának megfelelő ételeket.
2014. febr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1 hónapja táplálom hozzá.

És abból gondolom hogy elég neki az alvás mert alszik másfél órát és ordítva ébred minden alkalommal nem alszik de ébren sem akar maradni és csak babakocsiban hajlandó aludni , és várja a megszokott ringatást ami kb 1 óra és még akkor sem biztos hogy vissza alszik annyira hogy ne kéne ringatni.

És ez kb 2 és fél 3 óra hosszig tartott.

És napi 6-7 órát töltött a babakocsiban ebből nem tudom mennyit aludt mert csukta a szemét de amint megállt a kocsi alatta egyből ordított.

És mióta csak 3 órát alszik azóta este is gyorsabban alszik el és nappal is hamarabb alszik el de úgy alszik másfél órát hogy meg sem moccan.

De éjjel ugyan olyan gyakran ébred.

Én arra gondolok hogy napközben csak lusítani akar , élvezni hogy tologják a seggét de nem tud vissza aludni már.

2014. febr. 14. 10:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szerencsétlen babád!

te egy igazi gonosz anya vagy! remélem egyszer majd kerülsz olyan helyzetbe, hogy napokig nem alhatsz! tudd csak meg milyen az...


de legjobban azért sajnálom mert ennek az alvásmegvonásnak, hosszútávú következménye lesz, szerencsétlen nem is tehet róla, hogy ilyen szívtelen, gonosz, önző anyja van :(

2014. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt még olvasni is fájdalmas volt.... szegény gyerek!!
2014. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rossz, hogy léteznek ilyen anyák, mint te...
2014. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!