Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről? A védőnőn...

Mit gondoltok erről? A védőnőnek illik oda szólni telefonon, ha házhoz kimegy?

Figyelt kérdés
A védőnőnk sosem szokott előre szólni, csak feltűnik a semmiből. Ez még nem is lenne akkora gond, de a múltkor, amikor a rendelőben összefutottunk, számon kérte rajtam, hogy hát ő ott csengetett, de nem jött ki senki. Persze, hogy nem, mert nem voltunk akkor otthon. Gondolom, hogy nem vagyok köteles heti 7 napot 24 órában otthon tölteni. Nem illene telefonon szólni előtte, hogy jön? Én úgy gondolom, hogy senkire sem illik "rátörni", én is mindig mindenkivel megbeszélem előre, ha megyek valahová.
2009. dec. 9. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen előre megbeszélt időpontban menjen a védőnő. Ilyet én még nem is hallottam, hogy akkor állít be, amikor tetszik.
2009. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a babám már elmúlt 1 éves, nagyon jó körülmények között élünk, nem tudom, hogy miért jön egyáltalán, mert amúgy soha nem mond semmi hasznosat. Ha tanácsot kérek, akkor arra ált. nem tud mit mondani vagy csak valami nagyon buta dolgot.
2009. dec. 9. 10:41
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Ha elmúlt 1 éves, akkor már minek megy ki egyáltalán? Mi most voltunk 1 éves kontrollon a védőnőnél, azt mondta, legközelebb 2 éves korában lesz kötelező. Addig, ha akarom, menjek be és megméri a babámat.

Mondd neki, hogy ne jöjjön, majd te mész, ha akarsz.

Nálunk amúgy egyszer volt a védőnő, mikor született a babám, azóta mindig mi megyünk hozzá.

2009. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hozzám hetente járt 3 hónapos koráig, utána is ugye havonta vittem az oltások miatt, de ennek ellenére is jött rendszertelenül. Szóval én sem értem. Az a nevetséges, hogy van olyan, hogy eljön, és a gyereket meg se nézi, csak leül és beszélget, a megjegyzéseivel szurkál. Ált. az a témája, hogy én miért nem tudok lefogyni illetve egyéb megjegyzéseket tesz rólam - nem tudom, hogy miért, én erre okot nem adtam soha illetve nem is ismer engem magánemberként, de másoktól is hallottam, hogy velük is ilyen.
2009. dec. 9. 10:47
 5/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az első védőnéni az első alkalommal felejtett el szólni, a nap fix volt, első nap otthon a kicsivel. De onnatól kezdve mindig megbeszéltük, hogy egy hónap múlv Xén jön kb ekkora, és jött, vagy szólt, hogy új babó érkezett haza a kórházból, nem tud jönni, majd megkeres, mikor pótolja.

Amióta elköltöztünk, a kolléganőjét nem is láttam a tanácsadáson sem, nemhogy nálunk. Nem is nagyon van rá szükségem, hogy 5percre felügyeljen.

2009. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk is ezt csinálta. Soha nem szólt, hogy jön volt,hogy az utcán futottunk össze mikor kijött a lépcsőházunkból. De ő nem vetette soha a szememre,hogy miért nem voltam otthon. Ha fontos dolog miatt akart jönni akkor telefonált. Ha csak úgy "beugrott" nem szólt.


Szóval az illendőség úgy kívánja, ohgy szóljon. Ha nem teszi és nem találja otthon az embert ne szóljon egy szót sem. Nem vagy köteles egy 1 évessel egész nap otthon ülni.

2009. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk szól, max csak nem jön, mert állandóan szabin van.Amúgy sem hiányzik, mert nem tud semmit.Akármit kérdezek, csak hülyeségeket beszél.Bár állítólag okosabb az orvosoknál.
2009. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez van, és persze mikor rám nyit mindig bugyiban vagyok , vagy ha szerencséje van van rajtam 1 köntös. Ha neki nem kellemetlen én lesz@rom. Mindig a reggeli órákban jön, mikor még szalad az egész ház nekem meg még felöltözni sem volt időm, de már röhögök rajta, általában együtt kávézunk...:)
2009. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja itt is a "legjobbkor" jön. Ha megkínálom valamivel, akkor azt mondja, hogy hogy képzelem, vigyem innen, ő nem akar meghízni. 40 kg vaságyastól és azt hiszi, hogy az az etalon. Én egyáltalán nem akarok úgy kinézni, nem tudom, hogy miért erőltet...nem mintha bármi köze is lenne hozzám.
2009. dec. 9. 11:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Mindig ideszól telefonon,hogy most alkalmas e a látogatás!

De a sógornőméknél Pécsett simán beállít!

2009. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!