Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaltok a 2 hetes...

Mit csinaltok a 2 hetes babatokkal?

Figyelt kérdés

En mar hulla vagyok. Ha tudnek aludni, akkor se lehet, mert fent van. Ha esetleg megse, akkor a koszikla melleimet probalom lefejni, amibol cseppenkent jon ki a tej es ugy erzem, hogy majd szetrobban.

A lanyom sokat van fent, gondolom ilyen baba. Ezt kaptam..

Viszont nem birok vele mit kezdeni. Hogyan szorakoztassam?

Ha kezbe veszem, akkor elkezd sirni, nyuglodni par perc utan. Ha lefektetem magam melle szinten ez megy.

Nem tudom, hogy almos-e, mert hiaba fektetem barmilyen pozba az agyaba elkezdi sirni es eleg nehez ravenni, hogy megnyugodjon.


Mar nincs otletem, hogy mit csinaljak vele?!


2014. febr. 16. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 hetesen evett, aztán aludt 3 órát. Majd felkelt evett, és visszaaludt.


Nem lehet hogy a tiednek a hasa fáj? Próbáltad tornáztatni? Simogatni a hátát, pociját? Alaposan büfizteted?

2014. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

ha a melleid be vannak durranva,akkor azt masszirozni és kell nem csak fejni. esetleg kérj tanácsot a védőnőtől is.

én a 2 hetesemet nem igen szórakoztattam.ha fent volt akkor köztünk volt a pihenőszékben.nem nagyon ringattam csak ha igényelte

2014. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
en tarsasoztam vele, meset nezett es legozott. ezeket probaltad mar?
2014. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Ültesd a hasadra (úgy, hogy leülsz felhúzott térdekkel és szemben van veled) és énekelj, beszélj neki, grimaszolj. Az enyém nagyon szerette, messzebbre amúgy sem lát még.
2014. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az en 2 hetesem is pont ilyen, en mar teljesen keszen vagyok. Raadasul itt van a 2 eves nagytesoja, akivel szinten foglakkozni kene. O rohadtul nem ilyen volt, bar o is sokat volt fenn, de azert, mert nezelodott, nem azert, mert nyivakolt ejjel-nappal.

Szoval megoldast nem tudok, de nem vagy egyedul.

Ennyit arrol, hogy a masodik gyerekkel sokkal konnyebb :(

Nekem mar tejem sincs igazan, mert fejni aztan vegkepp nincs idom, a hullafaradtsagtol pedig csak apad es apad... :(

2014. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Hány fokos lakásban vagytok? Lehet, hogy fázik. Nagyon picike még, nagyon új neki a kinti világ. Próbáld meg, hogy puha plédbe "pólyázod". Nem minden baba szeret háton lenni, fordítsd hasra, oldalra (ez esetben összetekert törölközővel, pléddel vagy kispárnával támaszd ki a hátát). Mind a két fiam fázós baba, simán felriadtak arra is, ha hideg volt alattuk a lepedő, így plédet tettem a kiságyba alájuk, és így simán le lehet őket tenni.

Cumija van?

Az is lehet, hogy sokszor nem éhes, hanem szomjas, pár korty forralt, hűtött vízzel kínáld meg.

A cicidet pedig finoman masszírozd, meleg vizes pelussal/törölközővel borogasd. Ha valahol gyulladt csomót érzel, nagyon jó rá a Burow krém.

Akkor sem nyugszik meg, ha félig ülő helyzetben vagy és a mellkasodra veszed?

Pár percre a hordozóba is beteheted.

Szórakoztatni még nem tudod, neki pont elég információtömeg, ami alapból körülveszi. Csak még jobban elfárad, és utána már azért fog üvölteni, nyűglődni, mert nem tud pihenni.

2014. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
valószinüleg fáj a pocija vagy éhes ha ennyire nem jön a tejci. amikor szopik jön? hasfájásra sok praktika van, messzázs, infacol stb. nem ártana egy szoptatási tanácsadó vagy a védönöt kérd meg mutassa meg hogy kell maszirozni. Minél elöbb hivd ki a védönöt, felesleges szenvedned tovább ezzel mikor megoldható probléma lenne.
2014. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

NAPIREND!!!Ezzel hogy álltok? Nem katonás dologra gondolok meg időpontokra, de ha tartottam a picurival "napirendet" nappalanta, 1. a felébred, 2. tisztába tesz, 3. szopi, (közben elkábult) én felébresztettem, 4. ébrenlét/később játékidő sorrendet, akkor az ébrenlét végére elfáradt, ebből lement napi pár kör, (talán 3, vagy 4) és estére úgy elfáradt, hogy elkezdte kitolni egyre inkább az éjszakai kajálásokat, először a 3 óránkénti ébredésből lett az első éjszakai szakaszban 4 óra, majd hamar 5, illetve 6, és NYUGI!!! Olyan 10 hetes korukra normál esetben már csak 1-2X kell őket megetetni, de a nagyobb babák át is alusszák az éjszakát kajaügyileg.

Nekem ez a napirend féleség tényleg seített. De hogy lelkilzzek is kicsit: Az a nagy helyzet, hogy ez ilyen. Nem a te babáddal van a gond, hanem ez mindenkinek ilyen. ÉN az első 10 hétben kb. azt hittem besz.rok, (nekem sajna még tápit is kellett a szopi, ezerrel fejés, hogy azért minél tovább legyen tejem) mellé bekeverni mindig, melegít, hűt, bla-bla... (kevés volt a tejcsim) hát komolyan azt mondtam, hogy ezt miért nem mondta senki, hogy ez ennyire durva!!!!! Nagyon fárasztó. De 3 hónapos koruk után jobb lesz, aztán nekem 6 hó után lett még egy fokkal jobb, könnyebb, majd olyan 10hó-1 éves kor után még könnyebb, (most 16 hónapos, itt a hisztikorszak, ez meg másféle totál brutál kihívás)

EZT EGYSZERŰEN CSAK KI KELL BÍRNI, ERRE TÉNYLEG NINCS GYÓGYSZER! De elmúlik, hidd el, elmúlik.

Ja, az ébrenlétnél: 2 hetesen kiraktam csak egy pelusra a kanapére, és nézegetett csak, énekeltem esetleg neki kicsit, olyan 8 hetesen fölé tettem már zenélő forgót, az nagyon tetszett neki, majd felé lógattam ilyen tornázót, azzal ismerkedett, ezeket csináltam egészen pici korában az ébrenléti idejében.

Aztán mivel az a tornázó a játszószőnyeg fölött lógott, később abból az időből lett a játékidő a játszószőnyegen csörgőkkel, stb.

KITARTÁS!!!

(Ja, amúgy az enyém még most sem alszik általában úgy végig, hogy este leteszem, és csak reggel kel fel, mert ha jön a foga menni kell hozzá, pici simi, egy kis innit adni, (ki sosem veszem már kb 4-5 hónapos kora óta éjjel, max, ha beteg, ilyesmi) vagy ha taknyos és nem kap levegőt az orrán, akkor is ébred, vagy ha lázas, vagy most fájt a hasa az antibiotikumtól...

Szóval azért ez elég hosszú menet, hogy az ember nem aludhatja ki magát, de vannak szerencséesebbek is, hátha ti olyanok lesztek.

Ja, a bugyola (pokrócba) is tök jó tanács volt egy két hetesnek, nálunk is működött, meg a hasonalvás. Ő úgy tudott jól aludni már vagy 8 hetes kora óta, hiába kérte a védőnő, h. ne, az enyém csak így tudott jót aludni.

2014. febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Nappali napirendből előbb kimaradt, hogy 4. ébrenlét után mindig jött az 5. Alvás - bár logikus
2014. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Öcsém ennyi buta embert!
2014. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!