Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit foglalkoztok...

Ti mennyit foglalkoztok tudatosan a babátokkal? Mit csináltok ilyenkor?

Figyelt kérdés
Én jobbára hagyom a 9 hósomat önállóan játszani (nem egyedül, mert úgy nem nagyon van el), viszont ma beszéltem egy ismerősömmel és kicsit úgy érzem, hogy "kicsapom legelni"...
2013. febr. 8. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Lefekszem mellé, képes könyvet olvasok neki, vagy Mondókásat, vagy dalolok neki, vagy együtt játszunk.

Van Fisher price golyó pályája, azzal nagyon jól el van, hol én, hol ő dobálja bele a golyókat. Fa kockából építsék neki, amit eldönthet.

2013. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a fiam ennyi idős volt, akkor jobbára én is hagytam, hogy ellegyen. Szeretett kúszni, minden játékot megnézegetett. Ha akart odakúszott hozzám és akkor foglalkoztam vele. Néha leültem hozzá játszani, mutogattam, mondtam neki pár dolgot. Ha érdekelte, mit csinálok, akkor partner volt, ha nem, akkor másfelé kúszott és másvalamit nézett meg.

Nem kell erőltetni, önálló emberke. Csak azt kell nagyon figyelni, hogy veszélyes helyekre halad-e.

2013. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 8 hónapos, én is hagyom játszani, kúszni, mászni. Ha igényli persze játszom vele, odaülök mellé, de sokszor le se tojja a fejem :-)
2013. febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit játszik az az ismerős? Az én kisfiam 10 hós. Szereti, ha mellette vagyok. Képeskönyvet nézegetünk, építek, ő adogatja, formabedobózunk, labdát gurítok, ő kis ügyetlenül visszadobja, bábozok, ölbeli játékokat játszunk, mondókázunk. Kb. ennyi, mást nem nagyon lehet még.
2013. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy éves a fiam, és tök jól el tud játszani egyedül. Persze ott vagyok a közelében, lát, de nem mindig igényli,hogy játszak vele!

Én elkövettem azt a hibát, hogy ráerőltettem magam a gyerekre, gondolván, nem leszek jó anya, ha nem játszok vele egész nap. A férjem állított le, hogy ha látom,hogy jól eljátszik egyedül is, akkor miért nem hagyom. Persze szoktunk együtt is játszani, de nem egész nap!

2013. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9,5hós kisfiam nagyon sokat, nagyon jól eljétszik egyedül. Ha igényli, akkor játszok vele, ez főleg akkor van, ha elkezd fáradni. Ilyenkor mondókázunk, énekelünk, hintázunk, képeskönyvet nézegetünk, bábozok neki, vagy csak hasonfekszek, hagyom, hogy rám másszon :) azt is nagyon szereti.
2013. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!