Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 4 hónapos. A védőnő...

Kislányom 4 hónapos. A védőnő ma ajánlotta a hozzátáplálást. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Ti is adnátok neki ezt-azt? Egyáltalán hogyan, milyen formában kell adni? Turmixgépben készítsem majd el? De még ráérek vele? (5 és fél kiló a kislányom. Nem egy óriásbébi, de nem is olyan magas. Nyugodt baba, szerintem még elég a tejci.)


Ti már adnátok neki ezt-azt?


Ha majd elkezdem adni, mit és milyen formában adjam?


2009. dec. 9. 18:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

persze.

főleg, ha javasolják.

először reszelt alma, aztán stb.

2009. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

Ha vagy olyan szerencsés, hogy tudsz szoptatni, akkor nyugodtan várd ki a 6 hónapot. Utána alma, őszibarack lehet kezdeni, először levét, utána a gyümölcshúst pépesítve. Eleinte egy-két kanállal, majd növelheted az adagot szép lassan.

Egyébként ha van turmixod az nagyon tud segíteni :) én is így készítem a kajcsikat. Neten nagyon sok recept van babáknak. De nem kell rögtön húst hússal kezdeni :)

2009. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%
Azt szólom, hogy a védőnénitek kicsit nemnormális. Szoptasd 6 hónapos koráig, annál jobbat nem kaphat! A tápszeres babáknál lehet 4 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást.
2009. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Ha van elég tej, felesleges!

Nem kell hízlalni a gyereket, csak azért mert 4 hónaposan nem 7-8 kiló.

2009. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A védőnőnk szerintem normális.

AZért javasolta, mert a kislányom tényleg nem hízik olyan hej de sokat. De mivel nyugodt, én arra gondoltam, várok még a hozzátáplálással. Nem dől a tejcsi, de azért - talán - még egyelőre elég.

2009. dec. 9. 18:24
 6/21 anonim ***** válasza:
Mennyivel született és születése óta mennyit hízott?
2009. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

ja bocs, nem akartalak megbántani, meg a védőnénit se.


Ha meg azért javasolja, mert nem hízik túl jól, akkor az almalétől, reszelt almától még annyira se fog. Semmiképpen nem táplálnék hozzá, amíg nem veszít a súlyából, vagy stagnál sokáig. Lányomnál volt, hogy egy hétig semmit nem hízott 5 hetesen. Aztán is csak éppen-éppen hízta meg a heti 15 dekát, vagy amennyit kellett. Tápszert akartak írni, de nem hagytam, rástartoltam a szoptatásra, fejtem, gyakrabban raktam mellre.

Nem egy nagy evő azóta se (3,5 éves), de makkegészséges, csinos (egyáltalán nem sovány), nagyon jó mozgású kiscsaj. Végül 27 hónapig szoptattam, 6 hónapig kizárólagosan.

2009. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
3400 grammal született. Most 5500 gramm. Kb. 2 kilót hízott 4 hónap alatt. Végülis az nem olyan rossz, nem?
2009. dec. 9. 18:35
 9/21 anonim ***** válasza:

Lányom 3950 grammal született, havi fél kilókat hízik ,(ami 4 hónap alatt szintén 2 kiló) 4 hónaposan ő 5900 gramm volt.

Ha a tied is 2 kilót hízott, szerinte nem kell hozzátplálni.

A én orvosomnak és védőnőmnek eszébe sem jutott ilyet mondani

A lányom egyébként tegnap volt 9 hónapos, 8480 gramm és 78 cm, még naponta 4x szopik (éjjel változó) mellette kétszer eszik mást (ebédre és uzsira.)

Azóta is tartja a max fél kilós havi hízési ütemét havonta.

uotlsó előtti

2009. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
nagyon keveset hízott a babád... én tuti elkezdeném hozzátáplálni. Az egy dolog, hogy nem kell dagibabának lennie, de ez azért kevés hízás nagyon.
2009. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!