Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tényleg sajnálatra...

Szerintetek tényleg sajnálatra méltó az az anyuka akinek két fia van?

Figyelt kérdés
Hamarosan megszületik a második babám, így két fiam lesz. Én így is szerettem volna, a férjemnek pedig mindegy volt a neme. Ahányszor megkérdezi valaki hogy milyen nemű lesz, és mondom hogy kisfiú, rögtön jönnek a sajnálkozó tekintetek, és azt mondják hogy sebaj, majd a következő lány lesz. De én nem akarok több gyereket, és nagyon örülök hogy két kisfiunk lesz, mindig is így szerettem volna. Miért baj az ha egy családban csak fiúgyerekek vannak? Rosszak? Nehezebb nevelni?
2014. febr. 17. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak általában az emberek egy ilyet egy olyat szeretnének.
2014. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Minket 3 lánnyal is nagyon sajnálnak.
2014. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Én is így vagyok ezzel :) Mármint két kispasast szeretnék.

Nem értem én sem, miért sajnálkoznak, de ne foglalkozz az ilyenekkel!

A fiúk egyébként egyáltalán nem "rosszabbak" mint a lányok, a rosszaság sem attól függ, hogy mi van a gyerek lába között...

2014. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Van az a magyar népmese, amikor egy asszonynak három fia van, így lesz három menye, akik együttes erővel jól elbánnak az egyébként nem feltétlenül jóindulatú anyóssal...

Szóval szerintem akkor kezdj el aggódni, ha már majd három fiad lesz!:-)))


Egyébként volt egy olyan szobatársam (lány), akinek öt húga volt, pedig amikor ő megszületett, mindenki fiút várt volna, és a nagyapja megjegyezte, hogy "Nem baj, majd a következő fiú lesz!..." Most meg már azt mondogatják otthon az apjának, hogy mire felserdülnek a lyányaid, az egész fizetésed kenyérre meg szárnyasbetétre fog elmenni...


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem értem, miért kellene sajnálni Téged.

2014. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

nekünk is két fiúnk van,mi így is szerettük volna.Én is kapom állandóan a sajnálkozást meg hogy majd a 3.-ik,de mi sem akarunk többet!

Én személy szerint azon a véleményen vagyok,hogy az egyneműek jobban eltudnak játszani egmással és ezt a környezetemből látom ahol vegyesen vannak sokkal több a marakodás meg a külön játszás(egyik autózik másik babázik)

No meg én örültem hogy a 2.-nál nem kellett újjabb ruhákat játékokat beszerezni!El sem tudom magam képzelni hogy reggelente hajat fonogassak...

Szóval mi így vagyunk boldogok!:)

2014. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Két gyereket szerettünk volna, első fiú lett, második fiú lett, harmadikat azért válaltunk, hogy az már tuti lány lesz, ikrek lettek és két fiú. Egyik fiamat sem adnám oda 5 lányért sem. :D
2014. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az ilyen embereknek az a képzetük, hogy a szülők biztosan fiút és lányt is szeretnének és nem csak azonos nemű gyerekeket.

Mi úgy voltunk a férjemmel, mikor csak terveztük a babát, hogy teljesen mindegy mi lesz, mert nem volt konkrét vágyunk. Aztán én már a terhességem legelejétől éreztem, hogy fiúnk lesz és az is lett. És utána bevallotta a férjem, hogy tényleg egy kislánynak is nagyon örült volna, de a szíve mélyén azért fiút szeretett volna. És miután megszületett a fiúnk, borzasztóan örültem neki, hogy fiúnk lett és azt mondtam és mondom még most is, hogy annak örülnék, ha lesz még gyerekünk, akkor az is fiú lenne. Szóval engem majd nem kell sajnálniuk, ha a második is fiú lesz egyszer.:)

Egyébként azt gondolom, hogy minden nemnek megvan a maga nehézsége, nem mondanám, hogy akár a lányok, akár a fiúk nehezebben kezelhetők vagy nevelhetők. Sokszor egy lány is kitesz három fiút, szóval nincs igazán különbség a nevelés tekintetében.

2014. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két lányom van. Amikor kiderült, hogy a második is kiscsaj lesz a férjemet folyton piszkálták, hogy mit kezd még egy lánnyal, kivel fog focizni. Egyből erre asszociáltak. Sajnálták. Erre az én drága párom kihúzta magát és sorolni kezdte, hogy járnak biciklizni, síelni, moziba, kirándulni, gokartozni, bowlingozni, aquaparkba pancsolni a nagylányommal és ha a kicsi is nagyobb lesz akkor viszi őt is. Szerintem azért sajnálkoznak az emberek, mert valahogy azt tartják ideálisnak, ha egy fiú egy lány van a családban. A fiúk fociznak az apával, a lányok babáznak az anyával. Nem hiszem, hogy rosszabbak a fiúk. Egy lány is lehet ördögfióka. Talán annyiban nehezebb, ha unokád lesz a menyed nem biztos, hogy ugyanolyan nyitottsággal fog feléd fordulni, mint a saját lányod, de még ez sem biztos, ha sikerül jó kapcsolatot kialakítani a lánnyal. Szerintem nem vagy sajnálatra méltó.
2014. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én két fiút szerettem volna. Most vagyok terhes az első babóval, aki lány :) ez van, nagyon örülünk neki is. De nem értem miért kéne sajnálni, én irigykedem :)))) (persze csak addig amíg a gyönyörű kislányom meg nem születik) ;)
2014. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak annyi az oka, hogy az az "ideális" hogy egy fiú egy lány, és mivel nálatok két fiú lesz, így nem jött össze a tipikus családi modell. Ráadásul sokan szeretnének lányt, vagy éppen fiút, így van, hogy esetleg azért lesz még egy tesó, pl harmadik, hogy hátha.....

Ismerek olyanokat akiknél szintél lett két fiú és belevágtak egy harmadikba és ott is úgy volt fiú lesz és az utolsó hónapok valamelyikébe derült, ki hogy kislány, hát itt meg is álltak :) Gondolom mindenképpen szerettek volna lányt.

Szóval nem hiszem, hogy a rosszalkodások miatt mondják, bár biztos van különbség fiú és lány nevelés között.

2014. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!