Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok második gyereket...

Nem akarok második gyereket ez miért baj?

Figyelt kérdés
Mikor ismerőseim megkérdezik, hogy mikor jön a következő baba, akkor azt válaszolom hogy valószínű, hogy nem lesz. És ilyenkor olyan furán néznek rám, hogy miaz hogy nem lesz még egy gyerek, kell a testvér, hogy tudjon kivel játszani a nagyobb. De én úgy érzem elég nekünk ez a kis tündér :). Más hogy van ezzel? Engem már néha idegesítenek ezek a kérdések.
2014. febr. 17. 13:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Látom sokan vagyunk ilyen helyzetbe. Nem azt mondom, hogy soha nem akarok mégegy gyereket, de az elkövetkezendő 4-5 évben biztos nem. Tudom jobb az ha kisebb a korkülönbség, de akkor is. Majd ha elérkezettnek érzem az időt arra akkor lesz. A párom is feszegeti a gyerek témát, de mit tegyek ha nem érzem magam kész mégegy babára? Úgy a jó ha tényleg közösen akarunk mégegy babát. Mert annak sosincs jó vége ha az egyik fél dönt csak. Vagyis értitek hogy hogy értem, hogy ha erölteti az soha nem vezet jóra.
2014. febr. 17. 16:12
 12/17 anonim ***** válasza:

Jajj ne is mond!!

Van egy ismerősöm 2 nappal előbb szült mint én 4 hónaposak a babák, ő megint terhes, ha találkozunk és szóba kerül mindig azt kérdezgeti hogy nekünk mikor lesz még egy, a múltkor mondtam neki, hogy nekünk nem lesz több, erre úgy nézett rám mint egy gyilkosra.

Most mit várt, csak mert ő terhes mi is csinálunk még egyet, hiszen most szültem, még rendbe se jöttem teljesen :P

2014. febr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nálam anyós és após feszegeti állandóan a témát. Most másfél éves a lányom, de már 3 hónapos kora óta hallgatom :( A legszörnyűbb az egészben, hogy így is folyamatosan lehúznak, hogy milyen szar anya vagyok, mert semmit sem úgy kellene csinálni, ahogy én csinálom :( De attól függetlenül kell még minimum három gyerek!!! Akkor lettem rosszul, amikor közölte velem anyósom, hogy azért kell még vagy két tesó minimum mert gondoljak bele, ha valami történik a gyerekkel, meg fogok bolondulni! Akkor közöltem vele, hogy ezt hagy döntsük már el mi és lesz szíves nem eltemetni a féléves gyerekemet. SZoktam neki mondani, hogy tessék ennek az egynek is örülni, erre az a válasz, hogy persze örülünk, de akkor is kell még! MÁr teljesen ki vagyok készülve tőlük. Hozzáteszem, hogy amióta megszületett a lányunk még soha nem kérdezte meg, hogy nem kell-e segíteni valamit, egyszer sem voltak nálunk, de nekünk inden nap kell menni hozzájuk! Azt sem értik meg, hogy anyagilag nem engedhetjük meg, így is elég szűkösen vagyunk, erre meg megkapjuk, hogy olyan anyagiasak vagyunk, és, hogy nem minden a pénz :( Szóval nem egyszerű. Én már ott járok, hogy ha még egyszer meghallom, a kistesó kell mondatot, nem viszem többet oda a lányomat!

Bocsi hogy Offoltam, de ki kellett írnom magamból.

2014. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Jujj 13-as ez azért nem semmi, mondjuk ilyet már én is hallottam valahonnan már meg nem tudom mondani, hogy honnan. A lényeg az hogy ott is egy anyukának mondták, hogy azért kell még gyerek mert mi van ha történik az egyikkel valami. Na én az ilyentől falnak mentem volna és akkor beszéltem volna utoljára velük. Nemtudom te hogy birod még így engem totál kiakasztott volna..
2014. febr. 18. 11:54
 15/17 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

13-as azért örülhetnek anyósodék, mert elég türelmes vagy velük, én már rég elküldtem volna a k....va anyjába.

2014. febr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Most már én is ott járok, éppen ezért nem megyek, mert ha nem tud normálisan viselkedni velem, akkor belőlem is előjön a paraszt. Mondtam a férjemnek, hogy inkább nem találkozok velük minthogy valami olyat mondjak amit magam is megbánok utána, mert betelt a pohár. Mondjuk már 10 éve nyelem a hülyeséget :( De most meg tuti az lesz, hogy nem tehetem meg velük, hogy nem látják az egyszem unokájukat :( Sehogy se jó.


13-as

2014. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Pedig lehet hogy elkéne magyaráznod hogy is kell viselkedni, igaz hogy az ilyen embrek sajnos nem igazán értik meg, meg gondolom a párodat sem akarod megbántani vele, én is csak miatta nem tenném, igaz hogy én szerencsés vagyok, mert rendesek anyósomék :)

Kitartás :)

2014. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!