Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fog reagálni a saját...

Hogy fog reagálni a saját szobára 16 hónapos kisfiam? Azzonnal "dobjam a mély vízbe", vagy szoktassam? Ha utobbi, hogy?

Figyelt kérdés

Eddig egy szobában aludt velünk, de külön ágyban!

Most elköltözünk és ott már külön szobája lesz?Mire számítsak?


2009. dec. 9. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha végig alussza az éjszakát,akkor nem lesz vele gond.Hagyd nyitva az ajtót,hogy bemehess hozzá,ha nagyon nyugtalan lenne.Ne olts villanyt,ne vedd fel,csak halkan nyugtasd meg.Pár nap alatt megszokja a szobáját.Már napközben is a szobájában altasd.
2009. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon jó alkalom, lesz az azonnali átszoktatáshoz, mivel minden új lesz körülötte, hamarabb beletörődik abba is, hogy akkor most már külön szobában kell aludnia is.

Hát úgy gondolom, hogy bizonyos fokú ellenállásra mindenképpen kell számitani, de ezt minden további nélkül meg tudod szüntetni bizalomkeltéssel, megnyugtatással, azzal, hogy a kora estéket már teljes egészében vele töltöd.

Nagyon kategorikusan vissza kell vinned viszont az ágyába, ha az éjszaka közepén megjelenne a szobátokban, hogy mégis veletek szeretne aludni.

Lehet, hogy az első néhány nap kicsit nehezebb lesz, de utána megszokja biztosan.

Sok sikert kivánok!

2009. dec. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még cicizik nappal is és éjszaka is, de saját egészségügyi okokból szeretném róla leszoktatni.

Szóval sokat felkel éjszaka!Azt már viszont tapasztaltuk, hogy ha felkel éjjel, és még nem vagyunk bent a szobában vissza alszik magától!

Szerintetek az számít, hogy nagyon barátságossá tettem a szobáját?Nagy micimackót festettem neki a falra napocskával-méhecskével!

2009. dec. 10. 08:02
 4/4 A kérdező kommentje:

Jelenleg úgy alszunk, hogy egész éjelle megy a tv halkan, ezáltal ahoz szokott hogy éjjel van fény és minimális hang is!

Az ő szobájában nem lessz tv!Hadjam neki égve az éjjeli lámpát, kapcsoljak neki nagyon halk zenét vagy akkor szoktassam le erről is?

Hozzá teszem,én nem így voltam szoktatva mégis egy éves korom óta csak úgy tudok elaludni ha szólvalami és van egy kis fény!Talán ez örökölhető!

2009. dec. 10. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!