Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Albérletbe babát vállalni?

Albérletbe babát vállalni?

Figyelt kérdés
Párommal babát szeretnénk én 24 ő 28 éves.Lassan egy éve albérletbe lakunk most télen a rezsivel(kaja,tv,internet stb) együtt fizetünk olyan 90e körül.Ketten 180e-t keresünk.Folyamatosan keresünk olcsóbb albérletet.Van egy kis megtakarított pénzünk,de saját lakásról álmodni sem merünk,mivel nem tudunk 1,5 M összegyűjteni.Szüleim folyamatosan a fundamentával nyaggatnak de akkor min. 4évig megint szóba se jöhetne a gyerek téma.Ok lenne saját lakás,de mivel elég magasak a lakás árak nem győznénk fizetni a törlesztőt.Felelőtlenség lenne a "semmire" gyereket vállalni?
2014. febr. 18. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Én vállalnék, egyébként majdnem csak a magyarnak van saját lakása, háza pl. a külföldiek (mondjuk az osztrákok) mind albérletben, bérelt házban élnek. Szerintem nincs jelentősége, hol él az ember, csak fizetni tudja a fizetnivalót.


23/l

2014. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
sokan vannak akik albérletben élnek és be vállalták a babát mi is albérletben vagyunk és 10hónapos a kislányom nagyon jól meg vagyunk.
2014. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szívünk szerint mi is elkezdenénk a baba projektet csak mindenki azt várja el a környezetünkben h előbb legyen meg a ház,esküvő, biztonságosabb anyagi helyzet... de úgy érzem erre elég sokat kellene várni.
2014. febr. 18. 20:50
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
2-es vagyok szerintem nem az dönti el hogy be e vállalsz egy babát hogy albérletben vagy vagy nem. tudok olyan családot ahol van saját lakás de nem terveznek babát.
2014. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Most csak azt nem értem miért lettünk lepontozva? Valakinek ez örömet okoz???
2014. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ, melyik társadalmi réteghez tartozol. Nyilván egy jogász, orvos, ügyvéd nem fog albérletbe szülni. Egy iskolázatlan embernek meg nem számít, ösztönlények, ha van fedél meg meleg, az már megfelel nekik.


Szerintem felelőtlenség albérletbe szülni!

2014. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ösztönylény?Igaz, h nem vagyok orvos, jogász vagy ilyesmi,de kisebbségi se,akikre szerintem gondolsz!Nem akarok 5gyereket szülni h azokat meg eltartsa az állam!
2014. febr. 18. 21:27
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Az albérlet nem probléma, ha van elegendő bevétel.

Esetleg ha táppénzre kellene menni hamarabb, akkor is bőven megélnétek?

Mennyi lenne a jövedelmetek, ha megszületik a baba? Ha GYED-re, GYES-re mennél?

Szerintem ez a fontos, nem a család véleménye és nem az albérlet.

2014. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Hallod 6-os undorító vagy!! Szégyelld magad de nagyon!!! Egy igazi primitív bunkó és még te szólsz le másokat! Te sose legyél "ösztönlény"...
2014. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Hát ha totál albi,kaja mindenre csak 90 megy el,akkor 1 év alatt félre lehetett tenni havi 60-t legalább.Akkor ha vártok még egy évet,akkor meg van az 1,5M...Bár tény,hitelt én sem vennék fel.

Szerintem így,hogy ha gyeden vagy és úgy lezs mondjuk úgy 140 a bevételetek,akkor 60ezer havonta bőven elég a kicsire.

2014. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!