Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "versengenek" azon...

Miért "versengenek" azon egyes anyukák, hogy milyen jó nagy súlya van az Ő babájuknak?

Figyelt kérdés

Lehet rosszil fogalmaztam, de úgy értem, hogy szinte büszkén mondják, hogy az Ő 5 hónapos babájuknak a súlya már 8kg.

És ledöbbennek mikor én mondom, hogy az enyém csak 6kg. (Pedig táblázat plusz orvos szerinte normális).


2014. febr. 19. 15:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem verseng ezen senki. Vannak nagyobb súlyú és soványabb babák. Egyébként már ne haragudj, de talán szégyellniük kellene, ha az 5 hónapos babájuk 8 kg? Pont úgy nincs ezzel baj, ahogy a Te 6 kg-os gyerekeddel sincs.
2014. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
nem tökmindegy? az orvos szerint normális. a többit le kell tojni. amúgy az én babám is jó súlyban van, de sosem versengtem ebben és őszintén szólva soha nem is tapasztaltam versengést.
2014. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Persze! Én sem versengésnek gondolom, de hidd el hogy csomó anyuka ezzel büszkélkedik.

Engem nem zavar...csak nem értem

2014. febr. 19. 15:07
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
1. vagyok. Gondolom egyszerűen csak minden anya büszke a saját gyerekére akár 8 akár 6 kg. Én is büszke vagyok rá és nem szégyenkezve mondom, hogy 20 hónaposan 15 kg és 92 cm, egyszerűen csak ha megkérdezik, elmondom. Őszintén szólva pont ebben nem tapasztaltam még versengést, majd a mozgás és beszédfejlődésnél figyelj, amikor a 6 hónapos már jár és az 1 éves Adyt szaval :-)
2014. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs gyerekem, de nagyon zavar, hogy az unokaöcséimmel kapcsolatban állandó folyamatos probléma, hogy "rossz evők". Szerencsétlenek esznek, amennyi kell nekik, de egész nap gyötrik őket, hogy egyenek többet. Nem soványak, nem betegek, normálisak! Csak a szülők és nagyszülők szerint "rossz evők". Nem válogatósak, hanem szerintük keveset esznek mennyiségre.

Közben az egész családunk elhízással küzd.


Borzasztó dolognak tartom azt, hogy egyes szülőknek (tisztelet azoknak, akik nem ilyenek) az jelenti a sikerélményt (és a szeretet kifejeződését???), hogy sikerült kaját tömni a gyerekbe és jól felhizlalni.

Holott ezzel nem tesznek jót, csak megalapozzák a későbbi érzelmi evést és elhízást.


Nyilván ez kicsit más helyzet, mint az 5 hónapos babáké, de le akartam írni.

2014. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#5 - anyám mesélte, hogy beleégett, hogy őt mennyit piszkálták az evés miatt és megfogadta, hogy a saját gyerekével más lesz.

Én is iszonyúan rossz evő voltam, botsáska kinézetem is volt, de tényleg nem kívántam több ételt. SOHA nem piszkáltak vele, sőt, apám rendszeresen vállalta a konyhamalac szerepét.

Felnőttként hálás vagyok, mert szerintem is nyertem volna egy étkezési zavart, ha erőltetik. (Mai napig rossz élmény az a pár pedagógus-beszólás, amit ilyenek miatt kaptam.)

2014. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Ugye azt azért tudjátok, hogy a nagyobb súlyú gyerekeket sem tömik általában a szüleik, hanem egyszerűen jó étvágyúak illetve a genetika is sokat számít? Csak mert kezd elmenni ez a beszélgetés abba az irányba, hogy akinek nagyobb súlyú gyereke van az tömi és étkezési zavaros felnőttet csinál belőle. Biztos van ilyen is, de ne általánosítsunk, a legtöbb esetben erről szó sincs.
2014. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha arra büszkék, hogy el van hízva a gyerekük gratulálok. Nekem is volt ilyen tapasztalatom az én fiam nagyon vékony volt mindig szerencsére és mikor mondták, hogy bezzeg az övék 2 szer olyan nehéz és 5cmel rövidebb akkor mondtam, hogy sajnálom, hogy kövér a gyerekük, figyeljenek oda az ékezésére. Nem én fogom szarul érezni magam mert nincs elhízva a gyerekem.
2014. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Nos nem tudom én nem büszkélkednék vele ha egy kb 1 éves gyerek súlya lenne az 5 hónapos babámnak.
2014. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Azért 1 éves gyerek, ha 8 kg, az sem túl szerencsés.
2014. febr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!