Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Ennyire nem...

Hozzátáplálás? Ennyire nem értek hozzá?

Figyelt kérdés
4,5 hós a kislányom. Hogy kezdjem a hozzátáplálást? 10órai elött vagy két etetés között? Már adtam neki kevés almát most banánt szeretnék. Bolti bébiétel. Mikor válthatom ki?
2014. febr. 20. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy. Mióta és mennyi almát kapott? Mindenképp szoptatás előtt, azaz mikor eljön a tízórai vagy uzsonna tej, az előtt kóstoltasd és utána a tejet. Kiváltani akkor tudsz ha jó pár ízt ismer, megeszik egy adagot és nem kér tejet utána.
2014. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ne kevés almát adj neki meg banánt hanem kóstoltass!

első nap 2kanál, második nap 4 kanál, 3. nap már mehet neki fél üveg is ha nem okozott előtte való nap problémát.

mondjuk nem éppen jó ha a banán a 2. íz, tartsd be a sorrendet. most jöjjön őszi, aztán krumpli, répa, sütőtök, meggy. majd ezek után a banán.

ha már túl vagytok az első 3 nap kóstoltatásán akkor már egyszerű, az új ízből mindig kínáld meg először a 2-4 kanállal, aztán mehet az adagja a már kóstoltatottból, vagy keverd bele az újat a régibe.


ha 2 etetés között kóstoltatsz akkor csak hozzátáplálsz, ha étkezés előtt, tehát a 10 órai előtt, akkor meg kiváltod az étkezést. majd látod, hogy egyre kevesebb tejet fog utána kívánni, ha meg már nem is fogadja el, akkor ki van váltva, de innivalót adj neki.

aztán ha kiváltás a cél akkor jöjjön az ebéd, ha csak pótolnád tejet akkor inkább uzsonna előtt kicsivel kínáld majd 2. étkezésnek, mondjuk 1 hónap múlva

2014. febr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én először az ebéddel kezdtem. Ahogy az előttem író mondta szépen fokozatosan kell növelni 1-1 étel mennyiségét, majd csak ha megszokta, akkor kell bevezetni másik alapanyagot. A fokozatosság a lényeg.
2014. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!