Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy telik egy napotok...

Nektek hogy telik egy napotok 4-5 honapos babatokkal?

Figyelt kérdés

Van napirend? Mennyit alszik, mennyit eszik es mit? Miket jatszotok a babaval es mikor marad idotok fozni, hazimunkara? Az is erdekelne, hogy miket tud es mekkora a babatok.

Elore is koszi a valaszokat :)


2014. febr. 20. 22:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Hu, akkor tényleg eléggé hasonlóak!:-)

És nálatok Kérdező, van napirend?

Nekem amúgy most "lódult" meg a hízása, amióta eszik mást is anyatejen kívűl;) de evés előtt reggel volt 5920gramm:-) nem tudom hogyan mérik...

Ma fedezte föl, hogy a lába is finom, így előszerettel rágcsálja. Kb 1 hete fogdossa a lábacskáit, de ma volt a kóstoló.:D

2014. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Egyébként már kb 2 hónapja átfordult hasról hátra, de azóta nem csinálta. Gagyarászik, kacag hangosan ha olyanja van. Nyúl a tárgyakért, megfogja őket, a szájába tömi :)

Általában mindenkire vigyorog. Nagyon cuki!

2014. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ti már elkezdtétek a hozzátáplálást? Mert lassan már mi is kezdjük, csak kicsit félek, hogy nehogy valamit elrontsak.
2014. febr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Az én kislányom febr. 27-én lesz öt hónapos. Kb. 5 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Reggel 6-7 óra között kel, akkor eszik, és egy-két nap kivételével magától vissza is alszik, kb. 10-11 óráig. Akkor tízóraizunk, már egy hete ezt az étkezést egészen kiváltottuk gyümölcsre és egy fél babakekszre. (Az orvos javasolta mindkettőt.) Igen szereti is, ügyesen eszik kiskanálból. Ezután gyerekdalokat hallgatunk, mesét nézünk a youtube-on. Már rég megvannak a kedvencek! Aztán séta alvással, majd két óra magasságában ebéd (néha még később, attól függően, hogy mennyit alszik). Aztán sok közös játék, "beszélgetés", nézelődés a lakásban. Du. 5-6 körül eszünk, esetleg rövid alvás, és újra közös programok. Fürdés előtt torna, babamasszázs, 20-20.30 körül fürdés, majd evés és alvás. Ma este mértük, 7.64 kg, kb. 68 cm. Nagyon mosolygós, kiegyensúlyozott baba. Én szinte semmi házimunkát nem tudok végezni, ha ébren van, igen igényli a társaságot. A hordozóba sose ültetem (utazás kivételével), nekem nem szimpatikus, amúgy is kinövi lassan... :) Nagy ritkán egy keveset az elektromos hintájában nézelődik vagy játszik, de úgy látszik, nem igazán kedveli.
2014. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nalunk is van napirend. Reggel 5 korul kel, eszik aztan elvan egyedul amig tusolok, beagyazok es reggelizek. Aztan jatszom vele majd alszik. Aztan jatek/eves majd megint jatek, ebed aztan kora delutan meg alszik egyet. Utana seta/jatek, eves, jatek furdes 6-7 kozott majd vacsi es alvas reggelig.

Sajnos nem reg nekem is el kellett kezdenem tapszerrel potolni, mert nem eleg a tejem.

2014. febr. 21. 00:19
 16/22 anonim ***** válasza:

4,5 hónapos. Hajnali 4-5 kor kelés, eszik és egyből visszaalszik 7:8 ig. Felkel 9-kor evés játék majd fél11-11kor visszaalszik, fél1 órát majd felkel evés kevés játék majd séta/alvás. 4kor evés majd 6-kor fél óra alvás de van hogy nem alszik fürdetésig ami 7-kor van 8-kor már alszik.

Időm van takarítani és főzni mindig viszem magammal és beszélgetünk.

Tápszeres baba.

Már 2,5 hónaposanátfordult a hátáról a hasára majd 3,5 hónaposan vissza is. Megfogja a kezem és ülésbe felhuzza magát. (ezt nem nagyön engedem) megfogja a játékokat utána nyúl, mindent a szájába vesz

Imád fürdeni van hogy én vizesebb vagyok mint a lányom.

67 cm és 8,5 kg. (4520-al született) Egyébként nem dagi baba hanem nagy. :)

2014. febr. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Utolso, sok mindenben hasonlit a napirendunk. Az en lanyom is imad furodni 1-2 hetes kora ota, mar vittuk baba uszasra is.

3 honapos kora ota forog mindket iranyba, ezert mar nem igen tudom otthagyni a foldon meg a szonyegen sem, mert arrol is par fordulattal leguritja magat :)

Fogacskakkal hogy alltok, kedves valaszolok?

2014. febr. 21. 06:03
 18/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Mi is visszük babauszásra az első alkalom úgy alakult hogy elaludt a vízben :) mi már kerülünk is. Az ínyén nem érzek semmi különöset de iszonyatosan nyálzik. 3* szor kell átöltöztetnem ill előke. Az egész keze a szájában van.

2014. febr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

8-9 körül van a rendes kelés, akkor már kimegyünk a nappaliba játszani. 12-14 körül alszanak egy nagyobbat, 17 után sokszor már nagyon izgágák a fürdés miatt, ilyenkor szoktam általában énekelni, magyarul, angolul is. napközben egyébként elvannak magukkal, de én is sokat fekszem velük a szőnyegen, adom a kezükbe a csörgőt, beszélgetünk, tornázgatunk.

19 körül fürdés, 20 órára már alszanak, 3-4-5 körül kelnek enni.

nagyrészt anyatejesek.

házimunkát mindennap elvégzem, amikor csak tudom, de főzni alig főzök, arra már/még nincs idő:-)

4,5 hónaposak, mindkét oldalról fordultak már és hason, könyökölve játszanak leginkább. gagyognak, nevetgélnek, vigyorognak.

2014. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ja és 6200 (sz. 2970) és 6150 (sz. 2230) grammosak, centit nem tudok, de 68-74-es ruhákat hordanak :-)
2014. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!