Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik - nő létükre - kifejezett...

Akik - nő létükre - kifejezetten fiúgyermeket szeretnének, mi az oka?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 17:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Én kisfiút szrettem volna az is lett. Hogy miért? Két öcsém van, sosem volt barátnőm, 4 évig boxoltam, gyerek korom óta autó és motor mániás vagyok, nem szeretem a rózsaszínt, nem vagyok olyan nagyon nőcis, egyszerűen féltem, hogy nem fogom tudni megadni azt a nevelást, amire szükség van.. ezért.
2014. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

18.24-es, remélem, tudod, mekkora butaságot írtál ("az nem is érdemel") - az ember eltitkolhatja az érzéseit, vágyait, de attól még léteznek!


A korrekt válaszokat köszönöm.

2014. febr. 26. 12:52
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
Az is egy korrekt válasz volt, sajnálom, ha fáj az igazság.
2014. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Nem, amit te írtál, nemcsak nem igazság, hanem butaság, sőt gonoszság.


Mint írtam, az ember nem tehet az érzéseiről, tud, sőt meg kell tanulnia uralkodnia magán, de attól még az érzéseit nem válogathatja meg, éppen azért, mert ember és nem gép. Ez nem jelenti azt, hogy nem fogja a gyerekét elfogadni, szeretni, nevelni. Hány és hány anya van, aki eleinte nem örül a váratlanul érkező gyermeknek, de mégis a szeme fénye lesz - akkor ő sem érdemli meg? Dehogynem, csak időre van szüksége az elfogadáshoz.


Vagy számodra az (is) rossz szülő, aki haragszik a gyerekére? A harag is egy érzés, ami hol előjön, hol csillapodik, hol erősödik, hol eltűnik.


Nem véletlen, hogy valaki palotapincsire, más pedig vizslára vágyik - akkor ez is "bűn"? És bizony lehet csalódott, ha a másik fajtával lepik meg, pedig kutya-kutya - vagy mégsem? Majd "beletanul", elfogadja a helyzetet, szeretni fogja, de ettől még miért ne vágyhatna a másikra is?


Tehát ne legyél szűklátókörű és csökönyös (főleg annak tükrében, hogy a fentieket hangoztatod), mert az igazságtól borzasztó messze jársz.

2014. febr. 27. 09:53
 25/25 anonim ***** válasza:
Szia! nekem az első gyermekem lány, most gondolkodunk a másodikon, és én amennyire lányos anyának tartom magamat (már az első terhességnél is mindenki azt hangoztatta, hogy el se tudnák képzelni hogy nekem ne lányom legyen) manapság egyre jobban azon gondolkozom, hogy mennyire szeretnék egy kisfiút. Egy kis herceget, aki vagány, focizós, rosszalkodós lesz:D:D:D Lehet, hogy hülyeség de bennem még él az a kép, hogy egy kisfiú legyen fiús és anyás, a kislány meg lányos és apás:D:D:D
2014. márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!