Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elengednétek anyósotokkal...

Elengednétek anyósotokkal 10,5hónapos babátokat sétálni?

Figyelt kérdés
azt hozzá teszem hogy mikor együtt sétálunk és ő tolja a babakocsit akkor nem nagyon figyel oda járda szegélyen is nem óvatosan tolja le a babakocsit hanem hirtelen. és ha zebránál megyünk át akkor se néz körül hanem egyből át megy ha jön kocsi akkor is. szóval elég veszélyesen közlekedik. hiába szóltunk már rá hogy óvatosabban nem foglalkozik vele. féltem a babámat. meg úgy vagyok vele míg itthon vagyok ne vigye el. majd viheti akkor ha már vissza mentem dolgozni akkor már nagyobb lesz.

2014. márc. 1. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha ilyen figyelmetlen lenne, akkor nem. Egyébként meg természetesen igen, mint ahogy el is "engedtem" őket már három hetesen is sétálni :)
2014. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem egy kicsit eltúlzod, ha ő magát sem ütik el, akkor azért annyira nem közlekedhet hülyén.


"majd viheti akkor ha már vissza mentem dolgozni akkor már nagyobb lesz"


Ez meg két dolog miatt ellenszenves számomra, már bocs.

- ha tényleg így közlekedik akkor 3 évest ugyan úgy elüti a kocsi mint 1 évest.

- amikor baj van akkor majd jól jön a segítsége, de szeretetből nem lehet vele.

2014. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem túlparázod,gondolom azért nem néz körbe,mert együtt mentek és te körbenézel,semmi baja nem lesz egy ekkora gyereknek ha hirtelen tolja le,nem lesz agyrázkódása vagy ilyenek,eddig nem is engedted,hogy kettesben legyenek mert ez elég furcsa.
2014. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mikor 3,5 hónapos volt és együtt sétáltunk majdnem eldőlt a babacsoki párom épphogy meg tudta fogni annyira hirtelen ment le vele a járdáról. és ez nem is változott.
2014. márc. 1. 14:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg minek kérdezed?
2014. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Mintha az én anyósomról írnál. Én nem engedem el vele a gyerekeket, mindig együtt megyünk.
2014. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azért biztos nagyon figyelne rá, ha ketten mennének. De megértem, ha nem engeded el.
2014. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy meg anyósod idejében teljesen más babakocsik voltak, mások voltak az utak, és a közlekedés is. Hozzá kell szokni.
2014. márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a következők jutottak eszembe:


-Ahogyan fent is írták, a 3 évest is elüti majd az autó, ha anyósod ennyire figyelmetlen.

-Szeretném ilyen kérdéseknél látni, hogy mennyire figyelmetlen is anyós. Itt, ahol én élek és sétálok minden nap, látok mindig egy anyukát, aki az akadálymentesített járdaszegélyeknél is megemeli a babakocsiját...

-Attól, hogy most te otthon vagy, attól még nagyon simán lehet igénye anyósodnak is arra, hogy babázzon picit az unokájával. Prejudikálni nem akarok, de kicsit háklisnak tűnsz a kérdésed alapján. A mi lányunk már 1 hónapos korától rendszeresen tölt időt mindkét nagyszülőjével, hiszen CSALÁDBA született hála az Istennek, és ezért úgy véljük, hogy ők is kivehetik a részüket ebből az élményből, amit ő jelent mindannyiunknak.


+1: ha most nem engeded őt babázni, nyilván később sem volna fair dolog a segítségét kérned. Én ezt soktényezősnek látom: a baba, az újszülött, a kisgyermek egy rendszer része, ha őt a családból kiemelve anya szárnya alá helyezzük x évre, amíg nem lesz elég "Nagy", akkor azzal szerintem semmilyen módon nem használunk neki.



Szóval: engedd, igen. Ha nem akarod, hogy babakocsizzanak, akkor vidd át hozzá, hogy vigyázzon rá picit, játszanak kettesben, te meg addig barátnőzz, kávézz, mozdulj ki, vegyél valami könyvet, akármi. Persze ha objektíve valóban baromira felelőtlen, akkor nyilván más teendő is van, beszélgessetek vele erről, de a mondataidból nagyon erősen az az érzésem, hogy te vagy kicsit túlságosan a saját elengedhetetlenséged rabja.

2014. márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
ha ez igaz egyértelműen nem! amúgy persze , hiszen a nagymamája! viszont ha ez így van nem értem miért kérdezed? ha most 10 ember azt mondja hogy igen engedd el akkor elengeded?
2014. márc. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!