Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elengednétek a babátok? És ha...

Elengednétek a babátok? És ha igen, mikor?

Figyelt kérdés

A szüleim már régóta célozgatnak rá, hogy mehetne hozzájuk a kisfiam nyaralni. A fiam most lesz egy éves.

Aggodalmaim:

Édesanyám gyerekkoromban nagyon sokat ivott és azt hiszem, hogy ez azóta sem maradt el. Az évek során sok-sok minden miatt egyre kevesebbszer mentem haza, így nem tudom, hogy heti/havi hány napon iszik, de az biztos, hogy iszik. Volt már olyan, hogy otthon voltunk a babával náluk és estére ivott, ekkor szóltam neki, hogy tegye meg, hogy amíg a baba itt van, nem iszik. Erre mondta, hogy persze-persze, tudja, de láthattam, hogy mióta ivott, nem ment közel a babához (ez persze nem így volt).

Nem szeretném, hogy lássa a fiam ittasan édesanyámat, de ami ennél is fontosabb, hogy ha igazán felönt a garatra, akkor el sem tudja látni a babát (magát sem).

Ha mondanám, hogy amíg iszol, nem jöhet a baba, mindenre megesküdne, hogy nem inna, amíg ott van nála a baba, dehát ezt ugye nem tudom ellenőrizni. És számtalanszor megigérte már, hogy többé nem iszik és mégis...


Aztán ők tipikus unokázós nagyszülők, ha én is a házban vagyok, eszükbe nem jutna pelenkát cserélni. Az is igaz, hogy ha nem vagyok a házban, akkor megteszik és ellátják a babát.


Múltkor megkértem anyut, etesse meg a babát. A fiam pár kanál után tiltakozni kezdett. Egyszerűen anyu nem bírta megetetni, mire az volt a válasz, hogy persze - mert én ott voltam a másik szobában, bezzeg, ha nem lettem volna otthon, meg tudta volna etetni...

Ha valami nem megy nekik, akkor nem látják be, hanem akkor én vagyok a hibás, mert a babát magamhoz szoktattam, anyás, stb.


A "szabályokat" nem tartják be. Pl délben ne menjetek ki a napra sapka nélkül (fehér bőrű és nincs haja)!- jól van, nem fog leégni ennyi idő alatt...-hangzik a válasz.


Egyelőre még nem lehet téma, hogy megy-e hozzájuk a baba vagy sem, mert még szopizik. De már nagyon félek, hogy mi lesz, ha már nem szopizik. Ti mit tennétek a helyemben?


Nagyon fura, de az anyósomékra, ha nem szopizna, lelkifurdallás nélkül rá merném a fiamat bízni.


Ha valami részlet még szükséges lenne, hogy dönteni tudjatok, kérdezzetek bátran. Előre is köszönöm a tanácsokat.


2010. aug. 23. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia, szerintem teljesen felelőtlen.

pont leírtad a dolgokat, (kérdésedre a válaszokat), hogy miért ne tedd.

Max. egy teljes családi nyaralás, hogy ti is ott vagytok.

2010. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is válaszoltál a saját kérdésedre... eleve az ivás óriási probléma. Képzeld el azt a szituációt, hogy történik valami a babáddal, anyud bepánikol, pont ezért a feszültséget piával vezeti le, és aztán még ellátni sem tudja a babádat. Áááá, én tutira nem hagynám nála a gyereket.
2010. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Amilyennek leírtad az édesanyádat, én még nagyobb korában sem engedném, hogy ott aludjon, nemhogy egy hétre nyaralni... ne haragudj. :-(


Egy egyéves kisgyerek milyen legyen, ha nem anyás? Az a jó, ha jól kötődik hozzád, és nincs el akárkivel. Így lesz magabiztos felnőtt belőle.


[link]

2010. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szoktad pár órára otthagyni?


Szerintem ezzelo kell kezdeni. Megnézni mi történik a pár óra alatt. Ha van esetleg tesód és aggódsz akkor öt oda küldeni közbeni rápillantásra.


Ha anyukád alkoholista ahogy írod, akkor lehet ez egy sansz neki hogy míg a baba ott van egy kortyot sem. Kösd magad ehhez és lehet neki is jót tesz az unoka.


Na most ha nem eszik vagy csokit tömnek bele az normális, anyám is ezt csinálja. De anyósnál a gyerekem nem nagyon lesz elkényeztetve mert ök 40 kilósan is állítják hogy az a jó, így édes majd nem nagyon fog ott kapni az tuti.

2010. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom az előttem szólóhoz!

Ha Te magad sem vagy biztos benne, csak végig aggódnád azt az időt, amíg anyukádéknál van a baba és az kinek lenne jó?

Biztos nagyon nehéz döntés, hisz a szüleidről van szó, nem lennék a helyedben, nagyon rossz lehet.

Sajnálom ezt a helyzetet!

2010. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szia,


nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de teljesen megértelek!! és sajnos ha mindez igy van, ahogy leirtad -és miért ne lenne - akkor én nem engedném a kicsit egyedül a szüleidhez. biztosan nagyon nehéz, de tuti, hogy Te sem lennél egy pillanatig sem nyugodt és hát egy kis gyerek számára nem biztonságos, ha ittas személy vigyáz rá. egyébként semmi furcsa nincs abban, hogy anyósodékra nyugodtan rá biznád a kicsit, ez nálam is igy van!! most 23 hónapos és szombaton megy velük nyaralni Montenegróba. születése óta napi szinten találkozik velük, amióta dolgozok vigyáznak rá, ahogy az én édesanyám is és attól függetlenül, hogy nem az én szüleim még ugyan úgy az ő unokájuk is!! szóval én is nyugodt szivvel és örömmel engedem el velük a kisfiunkat!!


Ági

2010. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzetben vagy, de a döntés maga nem nehéz: semmi esetre sem hagynám ott a babát, főleg, amíg ilyen kicsi. Ha nem akarod megsérteni szüleidet, akkor inkább menj Te is a babával "nyaralni" anyudékhoz. Szerintem fogják érteni, mi a gond, de ha ez a helyzet, akkor ezt el kell fogadniuk. Semmi és senki sem lehet fontosabb, mint a gyermeked érdeke. Ha ezt egy másik felnőtt nem így látja, Neked kell kiállnod a gyerekedért!! Ez van, ez is az anyasághoz tartozik...
2010. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hű, elég egyértelműek a válaszok. Pedig igyekeztem tárgyilagos és nem túlzó lenni a kiírásban, gondoltam hátha én reagálom túl a helyzetet.

Tényleg nagyon nehéz így nekem, mert hogy mondjam édesanyámnak, hogy ismerlek és tudom, hogy hiába igéred meg, hogy nem iszol, megteszed. Lehet, hogy tudná magát kontrollálni és részegre nem inná magát, de azt gondolom, hogy már az is undorító, ha piás lehelettel puszilgatnak valakit :(.


Fél napokat nálunk már vigyáztak a fiamra és minden rendben voilt. Pont ezért zavar, hogy ezeket gondolom.


Jó ötlet lenne együtt lemenni hozzájuk, csak a szabimat inkább családdal, 3asban tölteném - megyek vissza szülinapja után dolgozni.


Így viszont anyósoméknak sem adhatom majd oda a béke kedvéért...

2010. aug. 23. 19:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nehéz kérdés...én minden esetre anyósodékra rábíznám a kicsit...ezért ők még vigyázhatnak rá..


anyud míg nem mutatja meg hogy le tud állni az ivással én biztos oda nem adnám a gyereket.

Pl megmondod hogy amikor mentek nem ihat...(ha ennyit nem tud megállni akkor ne várj változást...)

Azt kell hogy mondjam hogy csak ígéreteket fogsz kapni de anyud nem fogja megállni hogy ne igyon.

2010. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én a 16:46-s hozzá szoló vagyok.


èn még mindig azt mondom meg kell próbálni persze pár órára csak.


Mindenki más, de pl mi külföldön élünk és mindkettönk családja 500 és 1000 km-re pont ellenkezö irányba. Vagy is az éves szabink a családra megy el. De kérdés mi jobb? Nekünk szükségünk van a családra, így nekünk az is nyaralás ha egy hetet valamelyik családnál töltünk. Mi még csak most várjuk a gyermeket, de már elöre örülünk hogy ezeken a heteken mikor a családnál leszünk, nem kell egyedül vigyáznunk a babára.

2010. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!