Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! 11hós körüli kislány...

S. O. S.! 11hós körüli kislányom lehet, hogy lenyelte a fülbevalóját! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
én jelenleg munkaügyben külföldön vagyok, anyukám írta, hogy nincs a fülében, és nem találja sehol. nem biztos, hogy lenyelte, de lehetséges, ráadásul ez nem karika, hanem olyan, aminek rá kell pattintani a végét. szörnyen ideges vagyok, most mit csináljunk?

#baba #lenyelt fülbevaló
2014. márc. 2. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp orvos! Föleg ha szúrós vége van nehogy a belét megsértse kiszúrja. Ök megmondják mit kell tenni csinálnak-e röntgent vagy mi lesz.
2014. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Orvos!
2014. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Mikor a fiam lenyelt egy hegyes kis tárgyat, totál pánikba estem én is. Kicsit utánajártam a dolognak akkor, és azt olvastam egy orvostól, hogy ha már lekerült a gyomorba, akkor több, mint 90%-ban ki is fog jönni, érdemes figyelni a pelust. A gond általában akkor van, ha elakad a nyelőcsőben. Legtöbbször a nyitott biztosítótűk is kijönnek. A gyomorsav is nagyon erős...
2014. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell megijedni. Még egy tű is ki tud jönni normális úton, ez meg azért nem olyan hegyes. A bél normális reakciója, hogy reagál az izomzata a béltartalomból érkező ingerekre és pl. a tű meg is tud fordulni és a tompább végével előrefelé állapotba jut. Majd figyelni kell a terméket a biliben. Ha lenyelte, 2 napon belül biztosan kijön. Valószínűbb egyébként, hogy valahol ott lesz a szobában, esetleg az ágynemű között.
2014. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
anyu azt mondja, hogy nincs semmi tünet, már alszik. ha lenyelte, valószínűleg a gyomrában van. röntgenre nem szívesen vitetném az éjszaka közepén, csak ha tényleg nagyon veszélyes a dolog. tapasztalata van vkinek?
2014. márc. 2. 22:08
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm egyébként a hozzászólásokat, de egyszerűen remegek az idegtől
2014. márc. 2. 22:09
 7/11 lcs ***** válasza:
100%
de az is lehet,hogy csak kiesett valahol a lakásban :) nem biztos,hogy lenyelte :) azért nem olyan nagy egy olyan fülbevaló, akárhol lehet, ahol nem találja a mama :) szerintem ne aggódj, ha már alszik, akkor tuti, hogy nem akadt el neki sehol, különben biztos, hogy nem tudna aludni :)
2014. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ki fogja kakilni, csak lehet, hogy felsérti majd a popsiját.
2014. márc. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Osszel ugyanigy jartunk mi is. Ugyanaz a fajta pattintos fulbevalo. Nem talaltuk sehol. Hivtam a vedonot h mi legyen, nem vagyok benne biztos h lenyelte de mi van ha megis. Vasarnap volt es mondta vigyuk inkabb be az ugyeletre feleslegesen minth baj

egyen. Megvizsgaltak, rontgen keszult , de nem volt benne. Mai napig nincs meg a fulbeval pedig 100% h a szobaban esett ki a fulebol. De mondtak bent a korhazban is h inkabb hozzam ilyen esetben minth baj legyen.

2014. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ugyanez:) anyukám elvitte röntgenre, nem volt benne, de a fülbevaló nincs meg... csak nehogy megtalálja...
2014. márc. 4. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!