Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is vannak ilyen félelme...

Nektek is vannak ilyen félelmeitek?

Figyelt kérdés

10 hónapos a kislányom, egyszerűen imádom.

Amióta megszületett, valahogy megváltozott bennem minden. Persze a legtöbb dolog jó (anyaság, szeretet, családalapítás), de olyan félelmeim lettek, melyekről eddig nem is álmodtam. Még leírni is borzalmas őket.

A legdurvább, hogy attól félek elveszítem (nem akarom leírni még a szót sem). Egyszer csak bármilyen okból elveszítem és én beleőrülök. De volt már olyan is, hogy valami miatt nem tudok odamenni, ő szegény meg csak sír és sír és kisírja a lelkét és nem tudja, anya miért nem jön segíteni. Néha ellenőrzöm, lélegzik-e amikor alszik. Néha attól félek, mikor kinn alszik a babakocsiban, valami őrült bejön és ellopja. Vagy tolom a babakocsit (dimbes-dombos nálunk) és egyszer csak elcsúszom és a babakocsi megindul lefelé és felborul (nevessetek ki, de egy kötéllel a kezemhez erősítettem a babakocsit, mikor tolom).

Úgy érzem ezek nem csak a normális anya-félelmek (leesik, megüti magát, beveri a fejét és hasonlók). A normális félelmek nekem is megvannak, úgy érzem ezeket helyén tudom kezelni.

De ezek a nyomasztó gondolatok...zavarnak nagyon.


Másnak is vannak ilyen durva félelmei? Vége lesz valaha? Vagy csak simán kimerült vagyok és ezért látok rémeket?



2014. márc. 3. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és ami még elég furcsa, hogy amióta megszületett a lányom, a babákkal történt bűncselekményeket nem bírom elviselni. Korábban ha volt egy film, amiben valakinek meghalt a babája, nem vettem fel különösebben. Most viszont...elgondolom milyen érzés lehetett azt szülőként átélni...máris kiver a víz. Nem bírom elviselni, hogy egyesek bánthatnak babákat/gyerekeket.

Ja és már egy meghatóbb babás reklámon is simán elsírom magam. Gyakorlatilag bármin, ami baba-család-szeretet témakörben van.

2014. márc. 3. 18:03
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem csökkennek, érdemes szakemberhez fordulni. Főleg a gyerek érdekében, mert idővel annyira elhatalmasodhatnak rajtad ezek a gondolatok, hogy a gyerekre is átragadva szorongó emberré válhat.
2014. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Egy bizonyos szinten normális az aggódás, de viccen kívül a tiéd már nem az. Nem ártana egy dokit felkeresned, mert így megkeseríti az aggódás az életed.
2014. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Ez nagyon beteges. Sürgősen keress fel egy orvost, mert nem csak a saját életed, de a gyerekedét is tönkreteszed. Sőt, a házasságod is rámehet.

Egy gyereket kell szeretni, bizonyos fokig félteni is, de nem lehet és nem is szabad mindentől megóvni és magadhoz láncolni.

2014. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A félelmeid egy része valóban durva. Mondjuk mi egy nagy dombtetőn lakunk, és egy sáros út vezet le illetve lépcső, de lépcsőn nem cipelem a babakocsit, így a sáros úton megyünk. Én is félek, hogy elesek, és megindul a babakocsi (mondjuk én simán orra esek egy tök sík terepen is), de eszembe nem jutott, hogy a kezemhez erősítsem a babakocsit. Egy kicsit próbálj meg lazítani, mert később még rosszabb lesz, nehogy rátelepdj a gyerkőcre teljesen. Mi lesz, ha például oviban lesz? Vagy sulival táborba mennek? Tudom, hogy messzinek tűnik, de a beteges féltés ilyen korban kezdődik szerintem. Ha nem megy egyedül, akkor kérj segítséget.
2014. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én még csak most várom az első babám, viszont a sógornőm mondogatott ilyeneket amikor egy év körüli volt a babája, főleg első babánál érzett ilyet, utána nem volt már ideje ilyesmire :) szerintem neked is elmúlnak a félelmeid a második gyereknél. Az normális hogy imádod, és emiatt félted. De a jó Isten vigyáz a jó emberekre, nem lesz semmi baja, nem szabad félned. Én a férjemmel kapcsolatban érzek így, úgy érzem nem tudnék nélküle élni, borzasztóan idegesít a tudat pl hogy dohányzik és ezzel árt magának, sokszor eszembe jut hogy bárcsak én mennék el előbb, mert nem élném túl ha itt hagyna. Hülyeség a halállal foglalkozni ennyi idősen, tudom, mégis sokat gondolok rá. Azzal vigasztalom magam, hogy az évek múltával majd biztos egymás agyára megyünk és nem lesznek ilyen gondolataim, de már 10 éve vagyunk együtt és csak napról napra jobban szeretem :) biztos a babáddal is így van, szerintem örülj annak, hogy képes vagy így szeretni, és hidd el, minden hangulat, érzés megváltozik idővel, most ezen rágódsz, később meg majd máson. Az idő elmúlasztja a hülye érzés időszakokat :)
2014. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Saját magam hozom fel példának, én pont úgy voltam mint te. Nekem olyan félelmeim voltak, hogy ha tartom, akkor valami ráesik és letöri a fejét. vagy hogy elviszi egy repülő madár és ő csak sír és sír. Vagy hogy ott marad az út szélén tehetetlenül. Szörnyűek voltak, fel is tettem ide a kérdésemet még 3 éve. Nos, azóta is megvan, de már nem erősen, most már tudom uralni magamat, de ha valami történne, én is beleőrülnék, a diliházba kötnék ki az biztos.

Most van egy kistesó, aki 4 hónapos. Nála egyelőre nem érzek ilyet és bevallom neked őszintén, ez sokkal jobban zavar. :(

2014. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ismét én, az előző voltam. Én is attól féltem (félek) a legjobban, hogy elveszítem. Hogy valaki elrabolja és nem vagyok neki ott. Nagyon szeretem őt, a mai napig, pedig már 3 éves. De ettől nem vagyok beteges, szerintem nem kell emiatt szakemberhez fordulni. Inkább emiatt jobban odafigyelsz majd rá, és ennek inkább előnye van, mint hátránya.
2014. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!