Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, el lehet...

Mit gondoltok, el lehet kényeztetni egy 2-3 hetes kisbabát azzal, ha sokat van kézben?

Figyelt kérdés
A munkatársnőmnek most született a kislánya és állítólag nagyon felszoktatták, s ha leteszik, rögtön sír... Node ő még olyan picike, szerintem még nem lehez elrontani, egyszerűen csak testközelben érzi magát biztonságban. Vagy rosszul gondolom?
2014. márc. 3. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
egy pár hetes baba is megszokhatja a dolgokat..!!
2014. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem hívnám elkényeztetésnek.Mindenkinek az a természetes,amit megszok.Pl azok a gyerekek,akiket picike koruktól vernek,az a természetes,nem is értik,hogy a többieket mért nem bántják..

Ebből gondolom,hogy a kicsi baba megszokta 3 hét alatt,hogy állandóan kézben van,így gondolom az neki a természetes."Szorong",fél,nem "érti"mikor leteszik,hogy mért van.Gondolom én,de lehet hülyeség.De a gyerekek hamar elfogadják természetesnek azt,ami állandó,ezért kell nekik a napirend is.

2014. márc. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól gondolod, én is így látom. Egy ilyen picike babának még sok testközelségre van szüksége. Persze vannak olyan babák is akiknek kevésbé, de szerintem ebben a korban ez nem szoktatás vagy "elrontás" kérdése, inkább "szerencséé".

Nekem ez a véleményem.

2014. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Még annyira kis pici.
2014. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

hát ha azonnal sír ha leteszik...nem is tudom, nem hangzik jól, de olvastam hogy ilyen pici babáknak biztonságot ad a testközelség. a melegség...próbálják hálózsákba vagy pólyában tartani....ugye az anyaméhben megszokta a szűk helyet és ilyen picinek lehet hogy még hiányzik.


de azt mondd meg nekik hogy óvatosan, mert nagyon rossz lesz...van egy ismerősöm akinek fél éves a fia, majdnem 10kg, és csak kézben, állva-ringatva képes elaludni...minap végig néztem a dolgot hát 15-20 percig ringatni kellett mire elaludt, nekem leszakadt volna a kezem.

2014. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Abszolut jól gondolod.

Én mindig csak mosolygok, amikor pár hetes babák esetén elkényeztetésről, elrontásról beszélnek. Ugyanmár!!! Olyan csöpp még, és perszehogy szüksége van az anyukája közelségére, akkor érzi magát biztonságban. Az én kisfiam mikor újszülött volt, eleinte ő is mindig sírt, ha letettük a kiságyba. Gondolom azért, mert túl nagy volt neki az a tér, nem ahhoz volt szokva, és nem érezte úgy jól magát. Természetesen nem néztem végig, hogy sír, naná hogy felvettem. És bizony volt olyan (sokszor), hogy éjszaka magam mellé fektettem, úgy aludtunk. Érdekes módon így teljesen nyugodtan aludt, jó nagyokat. És emiatt nem lett "elrontva".

Szóval szerintem pici babák esetében az, hogy elkényeztetés, nem létezik.

Egy 2-3 éves, öntudattal rendelkező kisgyereket már el lehet kényeztetni rendesen, de az, hogy egy kisbabát sokszor tartok a karomban, vagy együtt alszom vele, az nem elkényeztetés.

2014. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem mindegyik lanyom rajtam elt az elso 2 honapban. Akkor cicizett amikor akart, kendoben rajtam aludt es ha ebren volt ra figyeltem. A nagyok edesen alszanak az agyukban, a pici mellettem piheg, nem soka viszem at az agyaba. Egyik sem lett elkenyeztetve, kiegyensulyozott boldog es vidam gyerekek.
2014. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet elrontani, nem lehet "túlszeretni" egy ilyen picit :) És "felszoktatni" se lehet, úgy jön világra, hogy "fel van szokva" ;)
2014. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogy "fel van szokva" :)
2014. márc. 4. 06:16
 10/12 anonim ***** válasza:
meg akartam válaszolni, de 3-ast akár én is írhattam volna, mert szóról-szóra uezt gondolom, csak én nem a szerencsének tudom be, hanem a baba személyiségének...
2014. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!