Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha kisfiam...

Mit csináljak ha kisfiam minden este felkel lefekvés után egy órával?

Figyelt kérdés
Este elaltatom, és rá egy órára felkel. Nem lehet éhes, mégis csak cicivel tudom elaltatni, mert keservesen sír. Az éjszaka folyamán felkel még vagy 3-4-szer, mindig cicivel tud csak visszaaludni. Ezt fogadjam el így, vagy tudok tenni valamit ezellen? 9 hónapos
2009. dec. 12. 22:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Éjszaka ne adj neki cicit,mert nem tudod leszoktatni róla.Éjjel átkellene aludni már ebben a korban az éjszakát ( Igaz,hogy ez ma nem divat).Csak teát adj neki,nem baj ha sír.Néhány éjszaka után megtanulja,hogy éjjel aludni kell.
2009. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Az én 9hónapos babám ugyanezt csinálja.A védönő azt mondta ne szoptassam meg mikor felébred.Kiprobáltam,éjféltől hajnal 4ig játszottunk.Nem kapott cicit nyugtalan lett,felébredt teljesen.Nem kisérleteztem tovább.Ha te nagyobb kitartással birsz,probáld ki.Azt is mondta a védönő,hogy ilyenkor mikor felébred,apa probálja meg vissza altatni.És egy idő után rájön,nincs miért felkelni éjjel.
2009. dec. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen, én is próbáltam enélkül visszaaltatni, de nem ment, csak nálam nem játszott hanem ordított :)

Azt is észrevettem hogy jobban sír ha én vagyok vele, vagyis hogy tudja nagyon jól hogy én adom neki a cicit, de ha a férjem altatja sem sikerült. Hátha egyszer maguktól leszoknak róla...

2009. dec. 12. 22:35
 4/21 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ugyanez a helyzet, pedig az enyém már elmúlt egy éves, és 4 hónapos kora óta tápszeres. Ha éjjel felébred, mindig teát kap. De hónapok óta változatlan minden. Lefektetés után 1 órával felsír, aztán alszik éjfélig, és utána még 3-4-szer ébredünk reggel 7-ig. :( Hát ez van. Én is csak abban reménykedem kinövi. De mikor!!!!???
2009. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy mikor? Mert már kicsit fárasztó, főleg a férjemnek, mert ő dolgozik is. Van itt olyan, akinek kinőtte ezt a babája?
2009. dec. 12. 22:42
 6/21 anonim ***** válasza:
az enyém kinőtte:)
2009. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Mi úgy oldottuk meg, hogy én átköltöztem a gyerekszobába, és egy éve a gyerekkel alszom. A férjem nyugodtan tud aludni, pihenni, bármikor, nappal is, éjjel is. Nekem ez fontos, mert sokat vezet, sokat van úton, és féltem, nehogy baja legyen. Inkább én vagyok már ki, mert minden reggel úgy ébredek mint a mosott xar. Kicsit már én is únom.
2009. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az enyém is ugyanezt csinálja pedig 1,5 éves. Nehezen, de leszoktattam az éjszakai szopizásról (rászoktunk a vízivásra). Fotelban a karomban visszaalszik (15-30 perc az altatás), majd ezt végigcsinálja párszor reggelig. Ha szerencsém van csak egyszer kel fel, de néha óránként. Én egészen ki vagyok merülve, várom mikor növi ki.
2009. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

én 8 hónapos koráig bírtam ezt(de én nem szoptatom)

aztán kipróbáltam a sedatif pc-t és bevált.

de a szoptatott babák gyakrabban csinálják ezt valóban, hiszen nekik nincs cumijuk, nem éhesek ők, hanem csak cumival tudnak visszaaludni, ami jelen esetben a mell.

ezért jobb az, ha cumija van, és a visszaalváshoz nem kell neki a szoptatás. így tiszta olyan, mintha valami tárgy lenne az anyuka-szerintem.

de ez a babának se jó, hogy nem alszik éjszaka.

2009. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap adtam neki egy db Sedatifot, és ugyanez volt... semmi sem változott. Vagy az nem hat rögtön? (én az egy éves anyukája vagyok).
2009. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!