Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit segített anyós amikor...

Mennyit segített anyós amikor megszületett az elsö babátok?

Figyelt kérdés
Nagyon lelkes, jönni akar, de valahogy én úgy érzem, hogy az én konyhám, az én házam az váram.
2014. márc. 4. 13:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit,mert én nem kértem.

Progis császárom volt,3. nap ki is engedtek minket,első pár nap férjem megcsinált mindent,utána már én is.

Akart jönni anyós és anyám is,de ismerem őket,az minden lett volna csak segitség nem,túlzottan a mindent jobban tud emberek,és én azt nem bírom.

2014. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Jééé, le vagyok döbbenve, hogy szinte senkinek nem segítettek! Hát elbújok akkor, mert én írtó szerencsés vagyok velük, hogy nem dumáltak bele a dolgokba, de segítettek.

Hm. hasznos volt a válaszotok, és tény, hogy meg lehet mindent oldani egyedül is, hisz ti is megoldottátok, de azért mégis rossz volt olvasni, hogy sok anyós ennyire nem empatikus.

2014. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk nem jött, de mivel nyugdíjas és otthon van, ő főz. Ez így nekem tök jó, nem kell vele foglalkozni, szerencsére 2 utcányira laknak és szívesen csinálja (persze adunk bele pénzt). A párom hazafele felveszi a kaját és nincs vele gondom:-)
2014. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jo a kapcsolatom édesanyámmal,tobb o nekem,mint egy anya. Igy számomra természetes volt,hogy jott és segitett.

Anyósommal sincs gond,joba vagyunk,igy azt se bántam hogy o is itt volt.Elso unoka reven,mindenki babazni akart.

A két mama is jóban van,ezzel sem volt gond. :)

2014. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%
első 2 lányom után hazaköltöztem anyuékhoz családostól 2 hétre,mindent ó csinált,én babáztam,kivett szabit,nekünk nagyon kicsi volt a lakás,az övék jó nagy,akkor ez volt a legjobb mindenkinek,anyósom csak látogatni jött 1x,2x,a 3.lányom mikor született már nagyobb házban laktunk,nem mentünk sehová,ide sem jött senki,de főztek,mind a ketten felváltva nekünk az első pár héten,más segítséget is felajánlottak,de nem vettem igénybe,a többit megcsináltuk mi
2014. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyós 1 hetesen eljött este, hogy ő megfürdeti. Ennyi volt. Nem fürdette, mert anyukám ott volt és ő fürdetett. Szólt volna. Ennyi lett volna a segítség.

Anyukám jött 2 hétig reggel, amikor a párom hazaért, ő elment. A 3 hét első napján sírva hívtam, azt hittem megbolondulok. Aztán beállt minden előbb vagy utóbb.


A lakás megvár, első a gyerek, nekem senki ne dumáljon bele.

2014. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jobban izlett anyukám főztje, könnyebben viseltem őt magam mellet, de anyósomat sem akartam megbántani.

Így azt a megoldást választottuk, hogy anyukám főzött az első hetekben, anyósom pedig vasalt, és vigyázta a kicsi álmát, ha el kellett mennem (mindig alvásidőben mentem).

2014. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Két kisgyerek anyukájaként mondom, hogy fogadd el a segítséget.

Nyilván ha nem akarod, hogy "nyomuljon", akkor állítsatok fel szabályokat, pl. ő tereget, vagy mos, vagy főz, vagy bármi, ami neked könnyebbé teszi. Vagy kérd meg, hogy pár napot had' próbálkozz, és te szólsz, amit szükség van rá.


Nekem nem segített senki. Az első gyereknél is néhéz volt belerázódni, de a másodiknál, őlni tudtam volna, ha valaki egy tányér kajával felénk néz, hogy ne nekem kelljen mindent csinálni. Volt olyan, hogy majdnem felcsavarodtam a fára autóval a kialvatlanság miatt, de pont nem érdekelt senkit. Anyukám dolgozik mondjuk, de néha azért valamiben segíthett volna. Anyósom sajnos nem él, de ő biztosan segített volna. :-( A férjem reggeltől-estig dolgozik, senki nincs aki segítsen. Most már sokkal jobb és tudom, hogy meg lehet oldani, de ha nekem lenne segítségem, én bizony nagyon örülnék neki, és nagyon hálás lennék érte.

Nem tudhatod hogy mennyit kell éjszakáznod, mennyire fog nehezen indulni a kezdet.

Azt viszont már most megfogadtam, ha nekem egyszer unokám születik én kajával fogom támogatni őket. A legnagyobb jó, amit valaki tehet veled. Nem kell elmenni a boltba, megfőzni és mosogatni sem.

2014. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
semennyit, én el bírtam volna viselni, ha éppen eszébe jut...
2014. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyós semmit. Első gyereknél anyukám nem tudott jönni, párom még aznap otthon volt mikor hazajöttünk a kórházból és ennyi, de elvoltunk, igaz csásázrá után azárt nehezebb volt , de kibírtam. 2 . terheséggemmel ikreink lettek, ott sem jött senki segíteni, igaz a párom akkor 4 napot itthon tudott maradni. Anyum akkor sem tudott jönni, mert előtte 5 hétig voltam a kórházba így a lányommal ő volt és az összes szabiját kivette. Hétvégén jött és hozott enni+a tesóm ilyenkor porszívozótt vagy babáztak és én lomoltam egy kicsit. Engem kifejezetten idegesített volna, ha valaki itt ül rajtam és nézi ha pl. szoptatok vagy fejek.
2014. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!