Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bútorra milyen gyerekzárak...

Bútorra milyen gyerekzárak léteznek?

Figyelt kérdés

Kicsit próbálok előre gondolkodni. Pár hét múlva születik meg, költözés előtt állunk, a fürdőszobába bútort gyártatunk éppen.

Nagyon tetszik a "push to open" megoldás, kis nyomásra nyílnak az ajtók, fogantyú sem kell. Egyelőre nem is lesz gond, de egyszer lesz a gyerek 1-2 éves, amikor pakol, kóstol.

A fürdőszoba szekrény kifejezetten az a hely, ahol sok, veszélyes anyagot tárolunk, így mindenképp zárni kellene. Figyelni fogunk, de egyszer forduljunk el egy percre...


Létezik olyan gyerekbiztos zár, amit a bútor károsítása nélkül, fogantyú hiányában is fel lehet szerelni? (Majd ha kinőtte a mindent


2014. márc. 8. 15:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Pardon, idejekorán elküldte, a befejezés:


"...kinőtte a mindent meg akarok kóstolni kort, akkor el tudunk távolítani."

2014. márc. 8. 15:19
 2/7 anonim ***** válasza:

Hűűűű, de előre mentél. :)))


Nálunk soha nem volt ilyen zár feltéve sehova, minden bútorunk ikeás hemnes, ez nagyon nem tűri magán a ragacsokat, és nem is találtunk olyat, amit nyom nélkül eltávolíthattunk volna, mert mindegyiket ragasztani kellett, sok helyen néztük (még a kiscsaj születése előtt, mi is mindenre akartunk gondolni ;)).


Most 2 éves a lányom, ami veszélyes, az nem elérhető számára, a napi tisztítószerek egy dobozban vannak elzárva, kb. 150 cm magasan, a mosószerek a mosogép tetején egy kosárban sorakoznak, ezt sem tudja elérni. De soha az életben nem is próbált még olyan szekrényt kinyitni, amiről egyszer elmondtunk, hogy csak anya és apa nyúlhat bele. Szóval ha a ti babátok is ilyen lesz, akkor szükségtelen lesz. A fürdőszoba ajtót meg zárd kilincsre, azért azt még nem éri el egy hamar.

2014. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóba került szempontként a bútor miatt :) Reményeim szerint 10-15 évig kiszolgál minket, a gyerek is előbb-utóbb abba a korba lép majd, amikor fennáll a veszélye, hogy ott is pakolni akar.

Természetesen tiltva lesz, de előre nem tudhatom, hogy mennyire lesz ilyen szempontból könnyen kezelhető.

2014. márc. 8. 15:51
 4/7 A kérdező kommentje:

A fürdőben meg ugye sok tisztítószer, vegyszer van. De elég, ha a mosóporba kóstol bele...


Én is nagyon szófogadó gyerek voltam, mégis 6 évesen bevettem egy marék gyógyszert, mert egyetlen egyszer kint felejtette anyám a pulton 5 percre - majdnem gyomormosás lett a vége.

2014. márc. 8. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Éppen ezért mondom, hogy semmit nem tartunk elérhető magasságban. A férjem orvos, neki is vannak drága cuccai itthon, természetesen van gyógyszer, van egy szekrényünk nagyon testreszabott tárolásis rendszerrel, ez zárható, de még ennek is a felső polcain van, ami potenciálisan veszélyes. A mi két évesünk egy ismerősnél már ki tudott nyitni egy gyerekzárat, mi nézegettük, hogy hogy is nyílik, ő odajött, szétbabrálta...:)) Szóval én a zéró tolerancia híve vagyok, nincs gyerekzár, nincs semmi, közlekedőben szekrény (szintén a svédektől, nagyon menő beosztásúak vannak), abban minden, ami gyerkkéznek tilos. Ő olyan, hogy rám is rám szólt néha, hogy nem szabad kinyitni azt a szekrényt, de az életét erre nem tenném rá.
2014. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jégtánc ***** válasza:
Miért nem tesztek riglis zárat a fürdőszoba ajtóra?Azt nem fogja elérni.Nálunk két kamra van az egyik az élelmiszeres a másik a takaritószeres.Ajtón rigli,probléma megoldva.
2014. márc. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Befelé nyíló ajtó, nem tudom, hogy az ajtófélfa megfúrása nélkül meg tudjuk-e oldani. Megnézem majd, ha ott járunk (még nem költöztünk).
2014. márc. 8. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!