Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rosszul tettem?

Szerintetek rosszul tettem?

Figyelt kérdés
Lányom 2 éves lesz, az ujját cumizza már születése óta . 6-7 hónapos korában elkezdett ragaszkodni egy trikomhoz, azóta neki az az alvokája. Mindig szorongatja, , közben cumizza az ujját. Elvoltunk kocsival és bennemaradt. Eddig nem kereste, most elaludt. Én behoztam, elraktam, ha esetleg nagyon sirna, oda tudjam adni neki. Ami fontos tudnivaló. Nem cumizza az ujját ez a ruhadarab nélkül. Most is simán elaludt umizás nélkül. Szerintetek holnap odaadjam neki ha látom hogy keresi, vagy esetleg legyen ez egy lehetőség leszokni az ujjárol?
2014. márc. 8. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha nem keresi ne add neki oda. Hiszen, most van eá legetőséged!:-)
2014. márc. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lelkileg bem sérülhet? Mármint ez azért más mintha ő dobná ki a ruhadarabot, mint a cumisoknál a cumit odaadod a kisebb babának, kidobod a kukába mert már nagy vagy stb . De ez más. Itt Egyszer csak nem találja, egyszercsak nincs és kész.
2014. márc. 8. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
most őszintén... hallottál már olyan sztorit, hogy egy felnőtt azért sérült lelkileg és jár pszichológushoz mert eltűnt az alvókája ?:) ugye hogy nem... :) szóval ha nem keresi itt az alkalom hogy leszokjon róla... ha keresi akkor visszaadnám :) 2 éves... pici még... nincs gond azzal ha van valami amivel elalszik előbb utóbb úgyis le fog szokni róla :)
2014. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:) értem, igazad van. Inkább annak örülök hogy nem cumizza az ujját. Láttam már kisiskolást us az ujjával a szájában. Nem bánnám ha nem cumizná többet, és ugy tűnik a kettő együtt jár. Remélem ennyire könnyű volt az egész, holnaptól nem is gondolunk rá :)
2014. márc. 8. 23:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha keresné is, próbálj terelni. Vagy keressétek együtt, de nem találjátok. Hátha belenyugszik és nem fog cumizni sem. Az enyém 10 éves és alvás közben még mindig szopja.:((((
2014. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a cumival jártunk így. Már beszéltem neki arról,h.már nagy fiú,nem kell az már neki...stb. Nem akart engedni. 3éves volt pont. Egyik nap az oviban eltünt a cumi. Kerestük nem lett meg. Úgy mentünk haza,h.ez az ő hibája,ne máson keresse,mi nem tudunk ezen segíteni. Első este kérlelt,h.de keressem meg én! Mivel tényleg nem volt meg,nem tudott megesni a szivem rajta,úgymond az én lelkiismeretem tiszta maradt. Mondtam,h.aludjunk el hamar,h.holnap legyen kipihent,h.megtudja találni az oviban. Nem lett meg.3.nap óvónéni megtalálta,és nekem adta ide,h.döntsem el,h.odaadom e neki. Mivel beletörődött,h.hibázott ez a következménye ha nem figyel a dolgaira,nem kapta meg. Mai napig nem tudja,h.elraktam emlékbe:-)

Egy éjszakát sem sírt át.rákérdezett egyszer-kétszer,nincs,hát nincs.

Szerintem ez nálatok is beválhat!:-) légy következetes. Ha most anya megtalálja,később is el fogja várni(ha tényleg eltünik esetleg)h.keresd meg. Akkor már nehéz lesz elfogadnia,h.nem találod meg!

Nem fog sérülni,ne aggódj! Egyszer ezt mi is túléltük!:-)

2014. márc. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, eddig jol megy a dolog, nem is kereste, néha látom hogy egy percig cumizza az újját de nem tetszik neki az alvókája nélkül igy remélem tényleg ilyen egyszerű leszoktatni.
2014. márc. 10. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!