Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos kisfiam folyton...

19 hónapos kisfiam folyton mar és harap. Hiába rimánkodtam és magyaráztam, hogy nem szabad, csak úgy kezdett leszokni róla, hogy következetesen rácsaptam a kezére vagy a szájára. Rosszul tettem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.Megtanítottad neki,hogyan kell agresszióval lerendezni a problémákat.Ne csodálkozz,ha legközelebb rád csap amikor valami nem tetszik neki.
2010. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, rosszabbul nem is csinálhattad volna. Majd megveri az oviban a gyerekeket, mert ezt tanítod otthon neki, hogy ez a helyes, ha valami nem tetszik.

Nagyon rossz szülői nevelési módszer. Ilyenekből lesznek az egresszív, verekedős gyerekek, és majd ne is csodálkozz.

Ez a harapás, marás, egy életkori sajátosság, a szocializáció része, amit nem tudsz kiverni a gyerekből.

Sajnos természetes dolog. Az én lányom is mart, de mindig mondtam, hogy nem szabad, fáj, és simizzen meg helyette.

Már nem csinálja.

2010. szept. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem adok az elsö kettönek teljesen igazat. Attól még nem lesz agresszív a gyereked, ha rácsapsz a kezére, mivelhogy nem szabad azt tenni amit tesz, és nem is érti meg szépszóval. Van amelyik gyerek eljogadjaegy idö után a "tanítást" de van aki még azért is csinálja, ez vérmérséklettöl, és gyerektöl függ.Én gyerekorvos aszzisztens vagyok,naponta kezelünk 60-80 gyereket, és látom hogy mekkora különbségek vannak közöttük...

A fönököm szokta anyukáknak mondani, azt csináld neki amit ö tett: ha megcsípett csípd vissza,ha karmol, karmold vissza: akkor meglátja h az fáj, és egy pár próbálkozás után meggondolja magát hidd el. De ne legyen lelki furdalásod, ha egyszer-kétszer rácsaptál a kezére, van akinek csak ez használ.


Sok sikert!

2010. szept. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta, mióta rácsapok kezére, csak ritkán csinálja. Amúgy meg nálam is elszakad a cérna, mikor annyi fájdalmat okoz zsinórban. Mindkét oldalról vannak érvek és ellenérvek, nem tudom, melyik a célravezetőbb?
2010. szept. 13. 13:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok.4 gyerekem van,mindegyik átesett ezen az időszakon,és anélkül abbahagyták,h ütni kellett volna őket.Csak azért írom,h lásd,lehetséges más módon is leszoktatni róla.
2010. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!