Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a mosható...

Mi a véleményetek a mosható pelenkákról?

Figyelt kérdés

- vélemények, tapasztalatok, ki mikortól kezdte használni őket, kinek mi vált be, melyik márka, illetve hogy honnan rendeltétek, vettétek


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 10. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szi,kb egy hónapos korától.vaterán találtam jó áron,állítható(3-15kg-ig)zsebes pelust,gondoltam egy próbát megér.Nekünk ez bevált,babyland..sokaknak meg nem válik be,ez kínai, e-bayes pelenka,bébiplüss(minky)belsőrész,pul külső,plusz bele mikroszálas betét.Azóta pedig rendeltem közvetlenül ebayről is,mert nagy csomagot találtam nagyon olcsón..Az alva márka,erről viszont általánosságban jókat olvastam
2014. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos volt a kisfiam,mikor elkezdtük használni. Az mkbaby.hu oldalán vettük, többfélét is és mindegyik bevált.
2014. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi ajándékba kaptunk néhány pop-in pelenkát. A kisfiam 10 hónapos korában már nem fért bele, pedig a legnagyobbra állítottam. Bambuszos volt mind, nem tudom, a többi milyen, de ez irtó büdös volt már kevéske pisitől is. Illetve sokáig száradt, kinti, nyári levegőn akár 20-24 óra is kellett neki. Amikor kinőtte őket, használt áron eladtam azt a pár darabot. Gondolkodtam más márkában, de a férjem nem egyezett bele, mert drága végigpróbálgatni a készletet :/
2014. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rendelésre varrta egy magyar anyuka (www.csimotapelenka.hu) az egész készletemet. A 3. gyerek nyúzza, és még használhatóak.

Az első gyerek kb 8 hónapos korától hordta, a másik kettő már 2 hónapos korától. Újszülötten még prefoldoztam, amiket használtan vettem a mamamin.

A Csimota kétméretes külső és egyméretes belsők. Nekem 3 külsőm van és 15 belsőm, és még a régebbi prefoldok. Éjszakára bambusz betéttel használom. Hacsak elmegyünk valahova, és nem akarok bíbelődni, akkor a 2in1-ben zsebeseket adom fel. Apuka a külsőkbe bepatentolható csónakot szereti, prefoldokkal töltve. Van egy Norka, meg három Csimota.

Mosni 4-5 naponta szoktam. Az Ikeában vettem fedeles tárolót, abba teszek egy mosóhálót. A mosásig ecetes vízben áznak. Mosáskor bedobom hálóstól a gépbe az egészet, és 60 fokon kimosom. Sima mosóport használok (mikor mi van akciós), és ecetet öblítéshez.

Apukának előre oda szoktam készíteni a pelusokat, de a többit csak bedobálom egy kosárba. Kb 3-4 perc egy pelus csere. Én használok Popolini popli nevű pelenkavédő papaírt. A Zöldbolt-ból szoktam rendelni. Popsikrémnek csak shea vajat. A ragacsos popsikrémek nem jók a mosható pelushoz. Sőt igazából nem is kellenek.

Nálunk csak fogzáskor volt egy kis pirosodás a popsin. Akkor kentem rá sudocrem-et Az nem olyan ragacsos.

Nagyon sok infót találsz még itt: [link]

és ezen a fórumon kérdezhetsz is: [link]

2014. márc. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! egy honap mulva fogok szülni, és ugy gondoltam az elsö honap után áttérnék a moshato pelenkákra. találtam is egy kedves eladot (remélem a kedvessége mellé jo minöségü pelenkák is társulnak), de mivel elég tudatlan vagyok a témában, ezért gondoltam megkérdezlek elötte benneteket is. gondolom majd belejövök a "moshatozásba".. :)
2014. márc. 11. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is még szülés előtt rendeltem, monapel, 25 plusz méretenként 2 külső, 50 ezer alatt volt az egész, mostmár simán vennék vaterán használtat, 3 hetes kora óta használjuk, nagyon bejött, mosni ahogy sz előző írta, de mosódióval, mosószódával, papír belsőt nem használunk, fogzáskor eldobhatót teszek, popsikrémet egyáltalán nem használok.
2014. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
első vagyok,én mosáshoz Natrium-perkarbonát és mosószóda keverékét használomŰ1-1 kanál mkettőből),öblítéshez ecetet illóolajjal..
2014. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!