Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megijedt a víztől! El fog múlni?

Megijedt a víztől! El fog múlni?

Figyelt kérdés

15 hónapos kislányom,hétfőn este a sarok kádban fürdött.

Nem ez volt az első alkalom,nagyon szeret benne pancsizni.

1 percre nem figyeltem oda,míg kiterítettem a törölközőjét,1 méterre voltam csak,és elcsúszott a kádban.Nem ütötte meg magát,hanem inkább megijedt,és nyelt egy kis vizet.Persze azonnal felkaptam,de nem maradt benne,sírt,és ki akart szállni.Ki is vettem.

Tegnap és ma este is a nagy kádban fürdött.Belemegy szépen,de nem hajlandó leülni.Tegnap is,és ma is végig állva játszott 20 percig.Ma apával fürdött,mondogatta neki apa,hogy csüccs le,de nem mert.Gondolom fél most a víztől. :((

El fog ez múlni?Vagy mit csináljak?Volt valakivel ilyen?

Bocsi,ha hosszú lett,és köszönöm annak aki válaszol!


2014. márc. 12. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Velunk is tortent mar ilyen,kb 1-masfel hetig uvoltve furodtunk,az enyem bele sem akart menni:-S aztan egyik naprol a masikra megint nem volt semmi baj:-)En amit meg csinaltam,vettem ilyen szivacsos matricakat es felragasztottam a csempere,az elterelte a figyelmet
2014. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elfog múlni, ne félj.Még friss az élmény, de idővel elmúlik. Próbáljátok ki, hogy üresen akár ruhában üljön be a kádba,következő nap aztán meztelenül és enged rá a vízet zuhannyal,következő nap nagyon picike kis pocsolya legyen a kádba és úgy üljön benne. Játszatok sokat a kádba pl. mondókázzatok "sétálunk sétálunk egy kis dombra le csücsülünk csücs" elég ha csak picit le guggol vagy hasonló. Ne erőltessél neki semmit, ő ettől most fél , szépen lassan rájön, hogy bár régebben rossz élménye volt a kádban, de ettől még a világ forog tovább és az idő múlásával már nem is tűnik olyan nagy balesetnek ami vele történt és vissza nyeri a bátorságát.
2014. márc. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.Megpróbálom,amit írtál,hátha bejön. :)

Remélem hamar elfelejti.

2014. márc. 13. 11:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nálunk is volt. El fog múlni nyugi. Nekünk 1 éves kora körül történt meg, hogy valamitől megijedt, talán a hajmosásnál víz ment az arcába.

1 hétig ordítás volt, már a fürdőszoba ajtóban is. Azt találtuk ki, hogy a kiskádját bevittük a nappaliba (üresen) és abba játszott, ücsörgött. Egyszercsak már nem sírt. Türelem, lehet még úszó belőle :)

2014. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!