Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség a két gyerek között?

Figyelt kérdés

Ti mikor vállalnátok be a helyemben a másodikat? Van egy fél éves kislányom, én 27 éves vagyok.

Tudom, nem épp a legnagyobb probléma az enyém, de mivel nincsenek kisgyerekes barátaink, ezért nem igazán látok bele, hogy milyen a helyzet pl két picúrral, vagy mi van, ha 4-5 év is van a lurkók között.


2012. szept. 25. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ideális korkülönbség szerintem nincs, a kicsinek és a nagynak is megvan a maga előnye/hátránya.

Mi kisebb (2-3 év) korkülönbséget szeretnénk a gyermekeink között. Jelenleg egy 13 hónapos kislányunk van. Ha minden jól megy, hamarosan ismét belevágunk a baba-projektbe. Ráadásul lassan 29 leszek, férjem 34 múlt, szóval már nem vagyunk annyira fiatalok.

2012. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Köztem és a Húgom között 2 év korkülönbség van. Szerintem nagyon jól csinálták anyuék, apuék, mivel pont úgy vagyunk a Hugival, hogy mindig tudunk segíteni egymásnak, bármilyen kérdésben. Most a Hugi 22 éves, én 24. Szerintem ez így tök jó. Én is így tervezem, aztán, hogy a természet hogyan gondolja, azt nem tudhatom.

Sok sikert és sok egészséget!

2012. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nővérem és köztem 11 év körkülönbség van. Az nagyon sok volt, kicsi koromban második anyukám volt, nem igazán tudtunk együtt játszani, érthető is, hiszen ő már kész nő volt, mikor én még gyerek voltam. Viszont most, felnőttként nagyon nagyon jó a kapcsolatunk.

A nővérem gyerekei között pedig csak szűk 2 év van. Nem volt szinte semmi segítsége és nagyon nehéz volt neki. Az egyik sem volt még olyan, hogy megértette volna, hogy valami veszélyes, nem szabad, a másik pedig még csak pici baba volt, de ott volt a házimunka, ha boltba kellett menni, két kicsivel nagyon nehéz volt neki és bizony eléggé megfáradt akkoriban a nővérem. De aztán legalább jól eljátszottak, mikor nagyobbak lettek. A nővérem és köztem pedig pont ez hiányzott.

Úgyhogy én azt gondolom, hogy egy olyan 5-6 év az ideális korkülönbség nálam. Mert egy 6 éves gyerek már nagyon sok mindent megért, tud néhány dologban segíteni a picivel is, de ez még nem olyan nagy korkülönbség, hogy megakadályozza őket abban, hogy játszanak is együtt. A fiúnk most 2 éves, ha úgy alakulna, hogy meglenne minden, akkor mi egy 3-4 év múlva vállalnánk újra babát.

2012. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 3-4 évet akarok!

Ismerem magam, és nem akarom stresszesen viselni a gyerekeimet.

Nekem kell,hogy a nagy már egy kicsit önálló legyen. Tesóm meg köztem 5 év van, soha semmilyen hátrányát nem éreztük. Sőt, anyu mondta,hogy neki pont így volt ideális!

2012. szept. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem 5 év van a fiaim között. Lehet önző dolog, de nekem a szülés annyira rossz élmény volt, hogy sokáig csak emiatt halogattam. Azóta már egy éve túl vagyok rajta, a fiúk imádják egymást, jó hogy a nagy már nagyon önálló és mivel ovis, a kicsivel is tudok ugyanannyit foglalkozni, mint anno a naggyal mikor baba volt. Biztos később jönnek majd a nagyobb különbségek mikor majd egyik még kisiskolás a másik, meg kiskamasz lesz. de én abból indulok ki, hogy pont emiatt jobban kijön majd mindegyiknek a saját egyénisége, és nem egymás árnyékában vagy egymás hatására tesznek majd dolgokat( persze ez nagyon szoros testvéri viszonynál szokott így lenni mint pl nekem volt a húgommal. mi mindig úgy voltunk amit én csináltam azt csinálta a húgom is, pl suli szakkör ilyenek). Eddig a nagy abszolút nem féltékeny sőt nagyon büszke, szereti a kistesót, vigyáz rá szórakoztatja teljesen magától nem is kérem rá. Nekünk nagyon jó így :))
2012. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Valahogy én is attól tartok hogy ha mindkettő apró, akkor nehezen bírkózom meg velük.
2012. szept. 25. 22:07
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Öcsém és köztem majdnem 6 év van. Bárcsak kevesebb lenne! Amikor született, én már majdnem iskolába jártam, nem tudtam vele igazán játszani sem... ha mondjuk csak 3 év lenne köztünk, most biztos szorosabb is lenne a kapcsolatunk és sokkal-sokkal több közös gyerekkori emlékünk lenne. Szóval, ha adhatok tanácsot, ne legyen köztük 4-5 év.
2012. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Egyet értek Veled, kedves utolsó válaszoló. Köztem és a nővérem között 6 és fél év korkülönbség van és nagyon nem volt jó. Soha nem csináltunk semmit együtt igazán. Amikor én még javában játszottam, ő már középiskolás volt. Amikor én elkezdtem bulizni járni, ő már ment férjhez. amikor neki gyereke született, én még messze álltam az anyaság gondolatától, így unokaöcsémmel sem lett olyan szoros a viszony.

Lehet, hogy anyukámnak is könnyebb volt ilyen nagy korkülönbséggel szülni, gyermeket nevelni, de mi-mint gyerekek szempontjából, nem volt jó. Most, így felnőtten már jobban el tudunk beszélgetni, de soha nem volt és nem is lesz olyan szoros a testvéri kötelék, mint amilyennek lennie kellene. Szóval, én a kisebb korkülönbségre voksolok, még akkor is, ha az első évek nagyon nehezek a szülők számára 2 kisgyerek/kisbaba mellett.

Első voltam.

2012. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Igen, tény, hogy a szülőknek könnyebb a nagyobb korkülönbség miatt, de nem biztos, hogy ez többet nyom a képzeletbeli mérlegen mint maga a gondolat, hogy a gyerekeid szó szerint "jó tesók" lesznek, együtt nőnek fel, mindent együtt csinálnak, segítenek egymásnak, nem unatkoznak stbstbstb. Ezt érdemes megfontolni.
2012. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!