Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlen lennék? 20éves vagyok.

Felelőtlen lennék? 20éves vagyok.

Figyelt kérdés
Felelőtlen lennék??20 éves feleség vagyok és nemrég született meg a kislányom de nem érzem magam még úgy hogy babázzak,türelmetlen vagyok,nem bírom elviselni a sírást és hiányzik a szabadság..nemtudtam mire vállalkozok:(Ha anyósom neveli pár hónapos koráig szerintetek felelőtlenség részemről?De nem akarom elhagyni mert imádom csak összekell szednem magam és ha nagyobb lesz jobban boldogulok vele,mert nem nekem találták ki ezt a babázást,mosás,sokszori etetés felkelés éjszka stb...tudom gáz de így érzem:(
2009. dec. 15. 10:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

HA most így gondolkozol, nagyobb korában még jobban nem fogsz bírni vele. Az egész anyaság nem neked való és kész. Ne anyósodnak add, hanem örökbe olyan embereknek akik szeretnék a babát és nem zavarná őket a sírás, etetés. Te meg menj bulizni, csak máskor védekezz, hogy ne legyen több gyereked. Ja és hiába írod hogy szereted, meg bla bla, ha szeretnéd meg sem fordulna ilyen a fejedben.

Nagyon sajnálom a kicsidet, hogy ilyen valaki szülte, azért nem írtam hogy anya mert te nem vagy az!!!!!!

2009. dec. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem szabad másnak nevelni, besegíteni lehet de nevelni? A babádnak rád van szügsége nem a nagyira. Felelősséggel tartozol érte. 22 éves vagyok 4 hónapos a kislányom, az első 2 hónap nehéz volt, anyukám és a férjem sokat segített, de össze kellett szoknom a kislányommal, nekem szükségem van rá, neki pedig rám. Mára már 4 hónaposan egy nagyon erős kötelék van közöttünk és ha már egy órácskát nem velem van hiányzik. Felelőtlenség lenne másra bízni.
2009. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

EZ GÁZ!!! Méghozzá nagyon nagy!!!

Nem ítéllek el,de előbb kellett volna ezt meggondolni,nem?!Én nem adnám ki a kezemből a babámat.Főleg nem az első időkben,nem is tudom,hogy egyáltalán ez hogy jutott eszedbe.Inkább az apukájával beszéld meg,hogy segítsen többet,hogy neked is könnyebb legyen.

2009. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken az érzéseken a legtöbb anyuka átesik. Szülés utáni depressziónak szokták nevezni. Van akinél kevésbé jön elő, van akinél nagyon rossz a dolog(még bántja is a pici babát,sajnos van ismerősöm..)

Mindenképpen beszélj orvossal,védőnővel erről. Én nem adnám a babámat senkinek, mégha nehéz is, igaz mi nagyon sokat vártunk rá(8évet). Ha most azt mondod nehéz és nincs türelmed stb...akkor később mi lesz? Minél nagyobbak annál több a gond,idegeskedés. Az első pár év a legszebb, ne hagyd veszni, lásd ahogy felnő, ahogy ügyesedik, ez mindent megér. El fog múlni ez a sok rossz érzés hidd el!! Rengeteg jót és szépet kapsz majd cserébe ha a sarkadra állsz, az "önzőségedet" félre teszed.

2009. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy felelőtlen, de úgy hangzik, hogy nem voltál felkészülve arra, mit is jelent egy kisbaba. Szerintem nagy butaság lenne részedről, hogy átadd a babádat az anyósodnak vagy bárki másnak. A picinek Rád, az Anyukájára van szüksége és nem másra!!! Ez bizony nagy felelőtlenség lenne.. Egy kisbaba nem egy kacat vagy egy élettelen dolog, amin túl lehet adni vagy kölcsön adható. Egy élő, érző kis emberkéről van szó. Neked kell talpra állnod, összeszedned magad, ez mindannyiótok érdeke! Ha máshogyan nem megy, kérd szakembertől segítséget, de a babát ne add oda senkinek se!! Állj talpra, mert így egyre rosszabb lesz a helyzet! Egyébként én is 20 évesen szültem először...
2009. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

megcsináltad,megszülted,vállald és neveld!

Nem vagy már gyerek,bizony az élet felelősség!

Ha "elhagynád egy kis időre" azt soha nem bocsájtanád meg magadnak!!!!

Szerintem már a gondolat is borzasztó,hisz nagyon sok anyukának van újszülött babája,mégsem akarják "lerakni egy időre" attól függetlenül hány évesek!!

2009. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Igen felelőtlen vagy.

Egyáltalán minek szültél gyereket ha így érzel, gondolkodsz?! gáz...

2009. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem fogsz vele boldogulni, ha most odaadod, de mondjuk lehet hogy a babádnak jobb lenne. Ha úgy érzed nem vagy képes nevelni, inkább add oda, nehogy sérüljön a gyerek érzelmileg.

A szociológusok, a te típusodat skizofrenikus anyatípusnak nevezik. Ez nem azt jelenti, hogy te vagy skizofrén, csak azt, hogy a gyereknek, ha nagyobb lesz is kétértelmű jeleket küldesz majd. Azt mondod a száddal, hogy szereted de, a nonverbális kommunikációd azokat a jeleket küldi majd neki, hogy elutasítod. Ettől , szorongó, önbizalom hiányos, még az is lehet hogy deviáns felnőtt válik belőle.

2009. dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te gyreked, neked kell felelősséget vállalnod érte, rád van szüksége.

Én 38 éves (voltam tegnap) a kisebbik gyerekem 9 hónapos és néha nekem is jólesne egy kis pihenés, semmittevés, de a gyerekek hamar megnőnek. Tudom mert nagy már 10 éves és pikk-pakk elment ez tíz év. És ne hogy azt hidd, ha neagyobb lesz jobban boldogulsz vele, ha már most feladod.

Egyébként férjed mit szól ehhez az "ötletedhez"?


Most egyénként én legszívesebben a Maldiv szigeteken ügöcsörögnék egy koktél mellet, de majd annak is eljön az ideje:-))

2009. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%

Szedd ossze magad, es meg se forduljon a fejedben, hogy az anyosod nevelje par honapig. Nem egy kutya, amit kicsit kolcsonadsz (bar azt sem adnam kolcson senkinek...).

Igen, fiatal vagy, de mas is szul(t) a te korodban. Az elso honapok a legnehezebbek, mert ossze kell szoknotok, meg kell ertened a gyermeked. Kerj segitseget az anyostol, a gyermek apjatol, barkitol akiben megbizol, de ne add oda masnak a gyermeked nevelni.Megnyugtataskepp pedig azt tudom mondani, hogy fogsz meg bulizni, nem maradsz le semmirol. Ha a babad kicsit nagyobb lesz, es alszik egesz ejszaka, akkor siman meg lehet kerni a nagyit, hogy ugorjon at vigyazni a pici almat, amig te kitombolod magad. De anyuka vagy, es a gyermeked szuksegletei fontosabbak a te szuksegleteidnel. Neki most te jelented a vilagot. Elrepul ez az ido, probald meg elvezni, meg akkor is, ha vannak benne nehezsegek.

2009. dec. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!