Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlen lennék? 20éves vagyok.

Felelőtlen lennék? 20éves vagyok.

Figyelt kérdés
Felelőtlen lennék??20 éves feleség vagyok és nemrég született meg a kislányom de nem érzem magam még úgy hogy babázzak,türelmetlen vagyok,nem bírom elviselni a sírást és hiányzik a szabadság..nemtudtam mire vállalkozok:(Ha anyósom neveli pár hónapos koráig szerintetek felelőtlenség részemről?De nem akarom elhagyni mert imádom csak összekell szednem magam és ha nagyobb lesz jobban boldogulok vele,mert nem nekem találták ki ezt a babázást,mosás,sokszori etetés felkelés éjszka stb...tudom gáz de így érzem:(
2009. dec. 15. 10:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 22évesen szültek ikreket. Szinte egyedül nevelem őket, mert az apjuk csak hétvégén van itthon. Segítségem nincs, de megsem fordult a fejemben, hogy bárkinek odaadjam őket mert én nem bírom. Sokx kiborulok, de tudom mire vállalkoztam. Magamnak/és a páromnak/ szültem őket nem az anyósomnak. Felelőtlen vagy, mert előtte kellett volna gondolkodnod. És ezt nemlehet arra fogni, hogy fiatal vagy... A párod mit szól? Nem akarok beleszólni mit csinálsz, véleményt akartál... Az a pici jobban járna ha örökbe adnád és olyan nevelné aki szívesen teszi, nem csak kényszerből...

2009. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
én 19 évesen szültem első fiamat.egy percig nem éreztem,hogy nem vagyok rá érett.Persze voltak gondok,mert erre felkészülni nem lehet.nekem is hiányzott a szabadság,a régi életem,de átestem a holtpontom.Babával is van élet,sőt.nem kell azért 4 fal között élned.Persze a buliba nem viheted magaddal,de egyszer egyszer este vigyáznak rá,és kibulizhatod magad.Gondolj arra,mit fog érezni ez a pici,ha nem az anya neveli,és később kire fog anyaként tekinteni?ne hagyd magára,menni fog az.próbálj örülni neki és felelősséget vállalni érte.Tőled függ a boldogsága.ha magára hagyod lehet később te is megfogod bánni.menni fog az.Annyi szép van egy ilyen pici emberbe,ez az érzés megfizethetetlen.
2009. dec. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Mért pont anyósod??

Nem tudna odamenni pár napra anyukád,vagy anyósod kicsit segíteni?

2009. dec. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Mit jelent az a nemrég született??
2009. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az ember lány úgy dönt,vállalom a babát,belegondol a rá váró nehézségekre,de mivel mind addig nem volt még anya,így csak sejtheti mi vár rá.

Megszületik egy kis ember,sokan bepánikolnak,mert olyan pici,törékeny,kiszolgáltatott.

De hamar rá kell ébredni hogy TE vagy az anyukája,NEKED kell őt ellátnod,mivel Ő még magát nem tudja.

Az a jó,ha azért van az embernek segítsége,akár csak beszélgetés erejéig,akivel megtudod osztani félelmeid,aggodalmaid,aki kicsit ösztönöz,vagy okos tanáccsal lát el.

Én egyedül voltam mindt a kisujjam,mikor hazajöttünk,de olyan jó volt ha valakivel kicsit beszélhettem,a babárol a félelmekről.

Lehet felelőtlennek gondolod magad,de ne ezen ragadj le,hanem lépj tovább.

Kérj segítséget,és gyorsan szedd össze magad,a Lányod rád vár.rád számít.

Hidd el menni fog!!

2009. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%
IGEN,nagyonfelelőtlen dolog elhagyni az újszülött babádat és elvenni TŐLE a lehetöséget,hogy ANYA mellett nőjön fel csak a saját kényelmedért.NEKI hiányoznál minden percben,az illatod,az ölelésed!!!!én 16 évesen szültem a lányomat ,egyedül neveltem,nem volt könnyű!az anyaságra nem lehet felkészülni,nem kell mindent tökéletesen csinálni,menet közben leszünk igazi anyák,még mindig néha azt érzem,hogy ez nekem nagyon nem megy(12éves a lányom),de ez egy ilyen bicikli.sógornőm 5ÉVE karácsonykor megkérte anyósomat,hogy hétvégére maradhatna e nála az akkor 1 éves baba,azóta sem sűrűn látjuk,elfelejtett a gyerekért jönni.a kicsi pszihiáterhez jár,pedig anyósom nagyon szereti mindent megad neki.de az nem olyan.te mit szólnál ha a férjed most egy időre elküldene anyádhoz vissza m,ert nem bírja a hisztidet,hogy fáradt vagy???menjetek el egy hétvégére ,valahova,töltődj fel.sok sikert kitartás!járj társaságba babával(baba klub,játszótér,vásárlás,park,stb.)mosni meg magatokra is kellett, nem?én soha nem adtam volna a gyerekeimet SENKINEK,egy hétvégénél tovább.10 hós pasi és 12 évés lány anyuja!
2009. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltàl,hogy anyosod hozzà fog szokni a picihez,és amikor te visszakarod kapni,màr nem lesz rà esélyed?Mert bizonyitani fogja hogy ö nevelte,és nem te...Én nemigen adnàm oda.22 éves vagyok,van egy 9 honapos lànyom,és ujra terhes vagyok!A kislànyomnàl elsö honapokban sokat sirtam,azt hittem megveszek.Most tudod még ha csak a pàrom megy vele el egy orahosszàt sétàlni,màris hiànyzik!Eszembe se jutna senkinek odaadni egy napra se.Föleg pàr honapos gyermeket..Nem fog hiànyozni ha nem làtod mikor elöször àll fel,ül fel,elöször bujik ki a foga,elöször nevet stb....???

Felelösséggel tartozol a gyermekedért!Ez nem jàétkszer hogy odalököm valakinek,majd visszakérem ha màr kiszorakoztam magam.És babàval is lehet szorakozni csak talàld meg a modjàt.Hétvégén elmész moziba,addog a pärod figyel a gyerekre(nàlunk is igy van)ruhàt vàsàrolni a babàval is tudsz.Dvd otthon,mig pici alszik.És ha panaszkodol hogy mosni kell,kelni kell,az nem a fiatalsàg kérdése,hanem a lustasàgé.Sorry ha megharagszol,de igen felelötlenség lenne odaadni a sajàt gyermekedet,mert te még nem élted ki magad...

2009. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez csak egy provokáló kamukérdés.De ha nem az akkor hogy kérdezheted azt,hogy felelőtlen vagy e?Persze hogy az vagy,és hogy még mi,azt nem sorolnám,gondolom nem is vagy rá kíváncsi.

Törődj csak saját magaddal,és nézz mindennap nyugodt lélekkel tükörbe!

2009. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is csak kamuzik valaki, hogy minket provokáljon, de nem nagyon jött neki össze mert, elég visszafogott válaszokat kapott:)
2009. dec. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Megcsinálni" volt kedved? Akkor voltál felelőtlen, h nem védekeztél. Mostmár vállald a "következményeket"!

Amúgy hidd el, h átesel egy ponton és élvezni fogod, főleg mikor elkezd mosolyogni. semmi pénzért nem adnám oda ezeket a pillanatokat SENKINEK! Tudod milyen jó érzés? Ha odaadod lemaradsz róla és bánni fogod. Én még a többi jó dolgot nem tudom, mert csak most fognak következni, de már nagyon várom azokat a napokat, amikor vmi újjal lep meg. ess át a holtponton és jó lesz, 3 hónapos korában meg már mindenképp. Amúgy sztem most azért is biztos nehéz neked, mert tapasztalatlan, bizonytalan vagy. Én a helyedben úgy segítenék ezen, h olvasd el a Suttogót és egyből jobb lesz, ezt hidd el. Tudni fogod, h miután mi jön, mi miért van!

Ha odaadod anyósodnak, akkor utána ne várd el, h visszaadja, mikor már könnyebb vele. Ő szívjon, mikor rossz, te meg majd learatod a babérokat.

2009. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!