Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 3eves kisfiunk es...

Van egy 3eves kisfiunk es januarban megszuletett kislanyunk, es innentol a kisfiunk szinte megaltozott, normalis ez?

Figyelt kérdés
mondok egy peldat,ma kimentunk a boltba es aig en fizettem kisfiam eltunt a szemem elol es nagyon megijedtem,kint volt es sirt.(egy masik gyerek utan ment).ilyen hejzetben sem tudom mit kell tenni.a jatekait nem akarja helyre tenni es ma azzal zsaroltam h nincs mesenezes amig nem rakja helyre a jatekait,volt boges kiabalas,utni is szokott.aztan amikor vegeztunk jott a ebed,spenotot evett amit a szajaban tartogatta meg kifolyatta es elszakadt nalam a cerna es kapott egy gyenge pofont(szereti a spenotot).szegyellem magam,utalom magam mert turelmetlen vagyok a 3eves fiammal es a 6hetes lanyommal viszont nem.mit csinaljak?!hogy kezeljem a fiamat es magamat?!nemigazan tudom ezt (sem)megbeszelni senkivel mert kulfoldon elunk:-(((
2014. márc. 16. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

nálunk ugyan ez volt. az első félév rémálom volt. vagyis inkább az első év nagyon nehéz volt. most hogy a kisebbik is már 3 lesz,végre jól elvannak.


nyilván féltékeny és ezt most így fejezi ki. amit tehetsz:sokat beszélgess vele,mondd el hogy őt is mennyire szereted,estenként mesélj neki. magyarázd el neki,hogy a picivel most miért kell annyit foglalkoznod,de ettől még nem szereted jobban. szóval:türelem és kitarás.-persze etől még ugyanúgy szólj rá ha rosszul viselkedik

2014. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy biztos, ahogy most kezeled az nem jó, és úgy látszik ezt fel is ismerted. Bármennyire nehéz is de a kisfiadnak próbálj ugyanannyi időt szentelni, mint a kislányodnak. Legyen olyan program, amit csak kettesben csináltok (mondjuk amíg a kicsi alszik, foglalkozz vele sokat). Próbáld meg bevonni a kislánnyal kapcsolatos teendőkbe, pl.: pelenkázzatok együtt, etetésnél is vond be a kisfiad, meséld neki, hogy ő is pont ilyen pici baba volt, és vele is így foglalkoztál, stb.

Az ebédet valóban túlreagáltad, ilyenkor egyszerűen mond azt neki látom nem vagy éhes, ha játszol az étellel és vedd el tőle. Majd ha normálisan eszik, kaphat megint. Játékoknál is, ha nem pakol össze nincs játék legközelebb.

Szóval légy következetes, ha helytelenül viselkedik, akkor "bünti" van érte, de ha ügyes, vagy valamit jól csinál, segít, dicsérd meg, és igyekezz minél többet vele is foglalkozni.

2014. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudod ha a 3 évest bevonod a kicsivel való feladatokba.
2014. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam a lányom a 3 éves, a fiam a pici. Ami nálunk bevált: érezze, hogy nagy szükség van a segítségére (pelenkázás, fürdetésnél ő mossa a kicsi lábát stb), a picit imádja a lányom szórakoztatni, élvezi hogy nevet rajta, ha bohóckodik, és sokszor puszilgatom a lányomat és játszok vele ha a pici elalszik.
2014. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!