Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rögtön sír ha átfordul, utál...

Rögtön sír ha átfordul, utál hason lenni. Hogy fog így megtanulni majd kúszni, mászni?

Figyelt kérdés
4,5 hós kisfiam kb 1,5 hete tanult meg átfordulni a hasára, viszont a kezdetektől utál hason lenni, szinte rögtön sír. Azt reméltem ha megtanul hasra fordulni majd megszereti, de eddig semmi változás. Akik hasonló helyzetben voltak mikor szerette meg a hason fekvést, mikor tanult meg visszafordulni illetve kúszni, mászni?
2014. márc. 17. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Szoktatni kell a hasaláshoz (eddig is kellett volna).


Lehet feszes egy kicsit az izomzata, azért utálja ennyire. Nézesd meg egy gyógytornásszal, ha csak ez a gond, egy-két kezelés is csodát fog tenni! :)


Nem ülteted, ugye?

2014. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém meg mindig hason szeretett lenni, és csak úgy aludt el :)

Bár nem tapasztalatból írom, mert nekünk ilyen gond nem volt de próbáld meg hogy hátonfekszel és magadra teszed hason, vagy mikor hasra teszed valami kedvenc játékot, vagy valami jó színeset stb. szóval ezeket mutogatod neki.

Vagy lehet valami színes szőnyegre tedd, szóval hátha motiválja.

Amúgy biztos meg fog tanulni majd mindent, ne izgulj, de inkább motíváld valamivel, hátha.

2014. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig is naponta többször tettem hasra. Nem ültetem. Próbálkozok mindennel, max kb 5 percet bír.
2014. márc. 17. 14:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha mindig csak hanyatt van és te is csak visszafordítod, ha hasra fordul akkor hogyan fognak megerősődni a hátizmai? Nem kell hagyni órákig sírni mikor hason van, de mindig egy kicsit többet kell hason fektetni (5-8-10-15 perc). Ez az ő érdeke.
2014. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Nyugi nem veled van a baj! !!!!! A lányom ugyan ezt csinálta. Mi elvittuk egy Dévény tornaszhoz és kiderult, hogy a nyaki és váll részen nagyon kötött volt az izomzata. Ezért fájt neki hason lenni. Már az első kezelés után sikerült tökéletesen oda vissza forogni. Most próbálgatja a kúszást és bizony hason játszik sírás nélkül! ! Még 1-2 kezelés lesz utána már nem is kell menni. Hozzáteszem sem a gyerekorvos sem a védőnő nem vette komolyan az aggodalmaim. Mivel nem volt lemaradás ezért ők vártak volna. ..nekem viszont egyáltalán nem tetszett a gyerek mozgása. Szóval semmit sem veszíthetsz ha megnezetezed egy szakemberrel...:-):-)
2014. márc. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha 5 percet kibír hason, az már nagyon jó. Nekünk kb fél-egy percet bírt ki. Amint hasra fordult, megijedt vagy elfáradt nagyon gyorsan, majd üvölteni kezdett. Hiába nyugtattam, taknya-nyála összefojt és már levegőt sem vett, annyira világfájdalma volt. Ez az a korszak, amikor már tud valami újat csinálni, de még megijed az eredményétől. El fog múlni.

Nekünk rajtunk volt hason, mert a mellkasunkra fektetve elvolt elég jól. Ott gyakorolgatta a fejemelést, a mozgásokat, a fejfordításokat. Aztán pár hét alatt már a saját hasrafordulásától sem ijedt meg. Utána már bírt 5 percet is, akkor láthatóan elfáradt és sírni kezdett. aztán szépen lassan kitolódott és egyre többet bírt hason lenni.

2014. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Angliában élünk, itt nincs Dévény torna. Említettem a védőnőnek, azt mondta majd megszereti. Itt ennyit foglalkoznak a dologgal. Amikor először átfordul akkor egész jól elcan csak elfárad, nem tudja tartani a fejét és ez udegesíti, úgy vettem észre, ezért sír. Azt higy lehet észrevenni, ha kötött az izomzata?
2014. márc. 17. 22:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább orvos fogja észrevenni.

De a gyerekemnek a csípője volt kötött, ami úgy látszódott, hogy nem lehetett annyira terpeszbe tenni a lábát, mint a másikat.

Az hogy a nyaknál hogy lehet észrevenni egy laikusnak nem tudom...... Vannak orvos válaszolós honlapok, ott esetleg kérdezz egy gyerekorvost.

Amúgy lehet csak szimplán bosszantja, hogy még nem tudja addig tartani a fejét amíg szeretné.

Vagy még úgy lehetne hogy a mellkasa alá teszel valamit, plédből egy hengert vagy párnát és próbálja meg emelni a fejét, de itt is sírni fog tuti. Ez a nyakának jó torna lenne.

2014. márc. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy nem kell erőltetni. Az én kisfiam is ugyanezt csinálta, de ő 1 percet sem bírt ki hason, rögtön üvöltött. Én nem kínoztam, ösztönösen úgy éreztem, hogy majd elkezd kúszni, ha megérett rá. Így is lett, amikor már kialakult benne az igény, hogy helyet változtasson, szépen hason maradt, próbálta kinyomni magát és szép lassan el is kezdett kúszni, majd mászni. Már 2 éves, teljesen normálisan fejlődött, utólag örülök neki, hogy hallgattam a megérzéseimre és nem kínoztam feleslegesen, nem utáltattam meg vele a mozgást.

Neked is ugyanezt javaslom, ráér még, előbb-utóbb magától rájön, hogy ha hason van, el tud mászni, és máris izgalmas lesz neki.

2014. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!