Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráadnátok közel 40 éves...

Ráadnátok közel 40 éves ruhákat a gyereketekre?

Figyelt kérdés

Kislányom 15 hónapos múlt, anyós meg előszedte az idősebbik fiának a közel 40 éves kisruháit, és ide hozott nekem 2 zsákkal. Mikor megláttam hát majdnem dobtam egy hátast. Az még hagyján hogy mind fiús ruha, de ezer éves divatja múlt ruhákról van szó. Mind kötött nadrág, meg kötött mellények, meg ilyen nagy mintás ingek, sőt volt benn olyan is ami szinte már össze volt ragadva stb... Szerintem még az sem adna ilyen ruhát a gyerekére akik szegényebbek. Mikor mondtam hogy vigyék vissza a ruhákat mert én nem adom ezeket a lányomra rá, vannak normális ruhái, anyós kiakadt hogy ezek gyönyörű ruhák, hát mit gondolok hogy kidobja majd. Szerinte ugyanolyan vagyok mint a másik menye, mert ő sem fogadta el a ruhákat a gyerekeknek mikor kicsik voltak pedig már 8 és 5 évesek. Sőt még rájuk is talált gyönyörű ruhákat de nem kell nekik.

Ti ráadnátok?


2014. márc. 18. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szó sem lehetne róla (és nem a neme miatt, fiam van). Van egy minimum, ami alá nem megyünk. A 40 éves lestrapált ruhák már ez a kategória. Zsákos ömlesztett turisat sem adok rá. Az, hogy használt nem gond, de azért van egy határ. Ez azon túl van.
2014. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem adnám rá.
2014. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nálam nem attól függ, hogy hány éves, hanem hogy milyen állapotú. Ha elnyúltak, rosszak, vagy a másik nemre valók, akkor nem. De pl. ha van benne melegítő vagy valami unisex darab akkor ráadom attól, hogy régi. Ha neked nem kell, vissza nem viszi akkor add be a családsegítőbe, van akinek ez is megteszi.
2014. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Háhá, nálunk ugyanez volt, anyum unokatestvére előszedte azokat a ruhákat, amiket még az ő fia örökölt az öcséimtől, azok is kb. 25 éves darabok, és elhozta hozzánk, hogy a fiamnak majd jók lesznek. :D Igaz, hogy nem 40 évesek, "kicsit" fiatalabbak, de azokra anyu mondta, hogy ne merjem ráadni a gyerekre őket (pedig komolyan voltak benne egész korrekt kis kötött pulcsik, ingek, farmernadrágok). Csak hát ugye ki tudja, hol/hogyan voltak azok évekig tárolva (pincében vagy padláson, egyik sem túl kecsegtető), nem hiszem, hogy ezen egy mosás segítene...
2014. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na, abból lenne igazi botrány , ha a 40 évig őrizgetett ruhákat a családsegítőbe adná a menny!!!:)))) Különben nem, nem adnám rá.
2014. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából ezeket még a családsegítőbe se adnám be, tényleg annyira csúnyák ezek a ruhák!! Igaz átnéztem a zsákokat, de tényleg 1 db használható nem volt benne. Nem vagyok amúgy olyan hogy használtat nem adok rá, mert turiban is szoktam vásárolni, na de ez azért túlzás....
2014. márc. 18. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan jót mosolyogtam! Drága anyósnak szentimentális emlékei vannak ezekkel a ruhákkal. Hagyd rá. Nehogy elvidd a csal.segítőbe, kerüljön vissza 1 hónap múlva a padlásra és "röjtögesse" tovább a dédunokáknak. Én a poén kedvéért kiválasztanék 3-4 darabot, kimosnám és csinálnék néhány ilyen fotót a kislányodról (akár apával együtt- vagy Ti is felvehetnétek retro -ruhát), csak a mama kedvéért brahiból és emléknek - adjátok oda nekik a fotókat. Ezért ne haragudj rá, 30 éve még nem volt ilyen könnyű beszerezni a ruhákat, lehet hogy ő még ebben él.
2014. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont ahogy utolsó írja!Én is kiválasztanék 1-2 normálisabb darabot,megköszönném,hogy gondolt ránk és ennyi.

Szerintem ő tényleg jó indulatból adta ezt,nem megbántani akart!Mi is kaptunk olyan ruhákat a déditől,hogy hajaj,eltettük,megköszöntük és mai napig ott áll a szekrényben.

DE nagymamámtól is kaptam én olyan ruhát,amit még ő viselt fiatal korában,hogy az milyen jó,meg hogy milyen elegáns...megköszöntem,elfogadtam.

Szerintem náluk nem azt kell nézni,hogy milyen ruhát ad,hanem a gesztust,hogy 40 évig őrizgette,hogy majd az unokájának adhassa!

Ha tényleg annyira nagyon gázak,akkor oké,nem add rá,de egy kötött mellénytől nem lesz baja a lányodnak szerintem,ha ráadod mikor mentek hozzájuk.De még ezt se kell tényleg,csak megköszönni,hogy gondolt rátok:)

2014. márc. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
esetleg vidd el hajléktalan ovinak,vagy a védőnőnek-aki eljuttatja a szegényeknek.mondd,h nektek nagyon sok van-köszönitek szépen-és kiválogatod a jó méretet,h ne legyen sértődés
2014. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
de persze azokat sem adod rá...
2014. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!