Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ültetik a babákat idő...

Miért ültetik a babákat idő nap előtt?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm lett terhes. Nekem is van egy 4,5 hónapos babám, és a képeiken csak azt látom jóformán,hogy ültetik a babákat akik alig 3-4 hónaposak. Babám is felhúzza magát ülő helyzetbe, de nem én tartom,hanem ő húzza fel magát ha megfogja az ujjamat.

Tudom,hogy nem szabad így nem erőltetem. Miért csinálják ezt? Nem tudják,hogy árt a baba gerincének?

Persze anyum és anyósom is úgy tartják fiamat,hogy üljön. Rájuk szólok,akkor észre veszik magukat, de egy fél óra után újból úgy fogják. Nem értem őket.


2014. márc. 19. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Sokan versenyt csinálnak a baba mozgásfejlődéséből. Szomorú.
2014. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Egy ismerősöm például azért, mert ő úgy emlékszik, hogy azt mondta a gyerekorvosunk, hogy fél évesen ülnie kell tudni, és így hátha megtanulja. Hiába mondom, hogy nem azt mondta a gyerekorvos, hogy fél évesen ülnie kell, hanem, hogyha felhúzza ülésbe, akkor tartania kell a fejét, nem szabad, hogy hátra lógjon, de hiába mondom neki. Ő már mondjuk 4 hónaposan bébikompba is tette, hátha attól megtanul ülni.
2014. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt nagyon-nagyon sok a tévhit és a tévedés. Úgy fogni a gyereket, hogy anya-nagyi kezében "Ül" nem árt, tekintve, hogy a súlyának tetemes részét anya-nagyi tartja. Ugyanígy nem ártalmas a megfelelő szögben dönthető pihenőszék és hordozó, sem az ebben történő séta. Nem árt kb. 4-6 hónapos kortól, vagy onnantól, amikor a kisgyermek önállóan ülésbe húzza magát (nem felül) a pár perces üldögélés ebben a pozícióban, sokan már képesek ekkor erre, és amikor fáradnak, visszaereszkednek fekvésbe-félig fekvésbe, oda, ahonnan felhúzták magukat. Ezek közül egyik sem árt, ha mellette a gyereknek elegendő szabad tere van a mozgásformák elsajátítására.


És a legnagyobb tévhit, hogy ez KÖZVETLENÜL árt a gerincének az idő előtti súlyterhelés okán.


A gyerek ültetés közvetett ártalom, mert a lordózis és a kifózis a mászás-kúszás nyomán alakulnak ki, a sokat, sokszor ültetett gyerekek pedig gyakran hajlamosak ezeket a mozgásfejlődési fázisokat átugrani, így a gerincük később helytelenül terhelve ferdül.


Ez az élettani oldal, amit abszolút nem magamtól, hanem az orvosként dolgozó férjemtől, és az ortopéd szakorvosunktól tudok, akihez a lányunkat vittük szűrésekre. :)



A másik: sok kép készült a kislányunkról, amin épp az ölemben ül, az egyik ilyenen 2,5 hónapos. Pontosan annyi ideig volt abban a pózban, míg elkészült a kép, egyébként nyilván nem ez volt a jellemző.

2014. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Miért, a hozzátáplálással miért nem lehet megvárni a 4-6 hónapot, ha semmi nem indokolja azt, hogy bevezessék az új ételeket?

Kb. ugyanez a válasz, mert csak. Mert nem érdekli a szülőket.

2014. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Rengeteg ismerősöm van és ismeretlenek is akik folyton a más dolgával foglalkoznak, és hülyeségeket kérdeznek, ahelyett hogy a saját házuk táján sepregetnének. Nem tudod miért van ez? Nem tudják az ilyenek hogy ez mennyire visszatetsző okoskodás?
2014. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, de valószínűleg tényleg a verseny miatt. Szomorú, hogy így van. Én a másik véglet vagyok, semmit nem engedtem, amit a kisfiúnk nem magától csinált, mégis mindent hamar elkezdett. :) A második babánkat várom, vele is így fogunk tenni
2014. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert megváltozik a gyerek nézőpontja és a világ ebben az új helyzetben annyira elfoglalja, hogy sokáig elvan csak úgy. Anya addig feltöltheti a képeket a FB-ra. Én legalábbis ezt látom az ismerősi körben. Ugyanez a helyzet a bébikomppal, ami köztudottan ártalmas és a baba járatásával is. Sokan nem szeretik, ha a gyerek nyűglődik és az elfoglalásához sem elég fantáziadúsak :(
2014. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legyünk egy pillanatra kicsit jóhiszeműek: Sokkal egyszerűbb egy ölben ülő babával fényképezkedni, mint egy fekvővel... rólam és a babámról is van jó pár ölben ülős kép (mondjuk nem facebookon, csak itthon) pedig nagyon sokáig nem ültettem (már felállt amikor elkezdtem ültetni), de egy pár másodperc alatt elkészülő kép kedvéért miért ne lehetne ültetni?
2014. márc. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok hülye szülő versenyt csinál abból, hogy az ő babája márt ezt meg ezt csinálja a másiké meg még nem. Nem érdekli őket, hogy ezzel mennyit ártanak a picinek! Az én környezetemben is vannak ilyen emberek. Egyik pici sem ugyan akkor kezd el mászni vagy futni v tök mindegy. Hagyni kell, hogy magától csináljon mindent. Esetleg ha nagyon le van maradva valamivel szakemberhez kell vinni. Felháborít az összehasonlitgatás!
2014. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!